laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 14:47



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną?? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Wczoraj kupiłem budżetową kartę NVIDII. Jest to MSI GT710-2GB. Nikt w opisie nie napisał że karta nie radzi sobie z filmami w 4k UHD z płyt BR.
Walczę z nią od wczoraj od chwili zakupu do dziś. Tnie wszystkie filmy UHD, klatkuje a na full ekranie często obraz staje i stoi w miejscu.
Sterowniki od producenta z ich strony. Mam G4560 + 8GB DDR-2400 na Gigabyte GA-B250M-D3H z Windows 10 Pro.
Praktycznie cały PC (G4560 / 8GB DDR4 / GA-B250M-D3H / Toshiba P300 1TB / Samsung 960EVO i kilka innych drobiazgów poskładałem z pomocą x-kom).
Wszystko działa cacy. Nie mam zastrzeżeń do sprzętu ale ... ta GT710 na dobre mi nie wyszła. Karta stoi za 179zł lecz sądzę że nie jest warta nawet 50zł.
Zintegrowana w procesorze Intel HD610 nie ma najmniejszych problemów z filmami w 4K.
Gdy oglądam ściągnięte na dysk DEMA stąd: http://4ksamples.com/barcelona-vs-atlet ... e-footage/
to na Intelu zintegrowanym jest pełna płynność a aplikacja Gigabyte pokazuje 55-60fps.
Gdy zrobię to samo na GT710 to:
- obraz się zatrzymuje
- fpsów jest max. 10-12
- obraz jest w miarę płynny bez zatrzymania tylko i wyłącznie na pomniejszeniu odtwarzacza do np. 800x600
- nie ma ostrości wcale! Obraz jest odentyczny jak 720p!

Na Intelu bez problemu na pełnym ekranie (AOC 23" IPS FULL HD na dobrym HDMI) odczytuję napisy z bluzek ludzi na trybunach! Ostrość żyleta.
Niczego nie konfiguruję. Wgrałem sterownik IntelHD od Gigabyte, wgrałem Klite Codec który na Intelu wykrywa HEVC H265 i wszystko cacy.

Gdy instaluję GT710 to w kodekach opcje H265 i HEVC są na szaro (nie można zaznaczyc ptaszkiem!)
Czy tu jest pies pogrzebany??
A może źle coś ustawiam w panelu Nvidii??

Kupiłem te kartę ze względu na to że chciałem odciążyć procesor i RAM. Sądziłem że jeśli grafikę będzie obrabiać osobny układ to CPU odpocznie i się nie myliłem.
Temperatura pracy G4560 z średniej 39-40C spadła do 33-34C, wentylator chodzi ciszej a sprzęt zrobił się jeszcze szybszy.
Dzień wcześniej także w x-kom kupilem Samsunga 960EVO. Co do niego to nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Dysk rakieta!!!
A co do karty to nie wiem co robić.

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 00:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Gdybym napisał że GT 710 to bardzo słaba kart to bym był bardzo wyrozumiały dla niej.
Zwracaj ją jak najszybciej-jeżeli kupiłeś przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny (jeżeli kupiłeś jako konsument).
Jaką kwotę mógłbyś przeznaczyć.
Ogólnie to do Twojego zestawu pasowałyby:
Gigabyte GeForce GT 1030 SILENT LP 2GB GDDR5
MSI GeForce GT 1030 LP OC 2GH
Ewentualnie z aktywnym chłodzeniem:
ASUS GeForce GT 1030 Phoenix OC 2GB GDDR5


Nie 11 Lut 2018, 00:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Kupiłem przez internet ale z odbiorem osobistym w sklepie x-kom i wziąłem fakturę na swoją firmę bo kurdę te rachunki z kas fiskalnych po kilku miechach robią sie białe.
Ogólnie mówiąc celowałem do 200zł i nic lepszego nie znalazłem ale powód był też inny.
W 20% używam Windows a w 80% MacOS Sierra High 10.13.1 (Hamac). Karta musi współpracować z Applem stąd wybór GT710. Miała być Gt730 ale nie było.
Próbuję jakoś poustawiać te parametry Nvidii w ustawieniach ale co ja mogę poustawiać jak nie wiem o co chodzi?

Image

Do tych 179zł mógł bym dorzucić jeszcze 100zł max. no ale i tak nic nie ma...

Image

Karta ma nie być do gier! Tylko filmy FHD i UHD z kamery Video (pracuję z Adobe Premiere), internet, filmy z Bluray, fotki, muzyka. Nic więcej. Zero gier. Ja mam 42 lata :-)

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 00:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Mam info z x-kom że wymienią mi te kartę za dopłatą na inną (GT1030). Szczerze mówiąc spodziewałem się Komputronika2 czyli 2 tygodniowego ujadania jaki klient jest zły i dlaczego nie można dokonac zwrotu.
Miłe zaskoczenie mnie spotkało.

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 13:43
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Swoją drogą powinieneś wiedzieć, że GT710 jest b.b.b.słabą kartą.


Nie 11 Lut 2018, 14:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Da się zwrócić jednodniową kartę graficzną??
Nie tym co trzeba sie sugerowałem no i przyznam się że na grafikach nie bardzo się znam. Nie gram w gry więc nigdy mnie nie interesowały grafiki, OC i podobne.
Wparowałem na sklep, zerknnąłem że ma DX12, że ma open GL 4.5, że tam coś koło 190 potoków, że DDR3 1600, że ma te 2GB itp. itd. i się wzięło.
Oparłem sie także na Pentiumie G4560. Myśle sobie: procesor daje rade to grafika tym bardziej musi a tu zonk bo dzisiejsze Intel HD 610/630 to nie to samo co Intel HD sprzed kilku laty.
Gdyby nie fakt że nie ma HEVC H265 to inaczej nie inwestował bym w lepszą bo przyznam że karta nie jest aż taka zła.
Dla ludzi nie siedzących w grach jest naprawdę ok!

- radiator po całym dniu lekko ciepły
- TDP naprawdę niskie
- spokojnie wyrabia z podstawowymi sparawami typu grafika w necie, w programach itp. itd.
- udało się w 100% zainstalować ją w Mac OSX 10.13.1.05 na webowych driverach
- z filmami (nawet demo w Native) w full HD nie ma najmniejszych problemów


-------------

Dodano po 2 dniach:

Udało się. Dzieki uprzejmości x-kom wymieniłem za dopłatą na GT1030. Miałem nic nie pisac bo zrobie antyreklamę GT710 no ale...
Obecna GT1030 radzi sobie z każdą wersją filmów DEMO kodowanych w najnoszych kodekach, m.inn. wspomniany HEVC H265.
Najmniejszego przycięcia obrazu nie ma no ale jest to na ekranie niestety FullHD zatem nie wiem jak by to sie odbyło gdybym miał ekran 4K.
4K jednak długo nie bedę miał więc GT1030 sprawdza się. Karta po całym dniu pracy ledwie ciepła.
Sprawdziłem kartę w 3Dmarku, Cinebench'u i PCMark'u. Tam gdzie GT710 stała w miejscu GT1030 radzi sobie z wynikiem od 25 do 35fps a tam gdzie GT710 radziła sobie z wynikiem
od 5 do 15fps obecna hula między 45 a 65fps. Dla mnie spoko bo w gry nie gram a do Photoshopa czy Adobe Premiere wsam raz.
No i jest spora róznica w czasie pracy. test wykonany na tej samej platformie z tym samym oprogramowaniem i na tym samym projekcie czyli obróbka video H264 w Adobe Premiere.
H264 dlatego że GT710 nie miała szans na HEVC.
Adobe Premiere miał zadanie konwersji całości z MOV do MP4; połączenia 32 filmów o rozmiarze całkowitym 16,75GB; dodanie do tego napisów; dodanie polskiej ścieżki dźwiękowej po całości;
Na i7-7700 z 32GB RAM i Samsung 960 na GT710 trwało to 32 minuty.
Na i7-7700 z 32GB RAM i tym samym dysku na GT1030 trwało to aż 18 minut krócej bo wyrobił się w zaledwie 14 minut.
Tyle daje różnica 130zł w karcie graficznej a róznica między GDDR5 a DDR3 to wcale nie mit.

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Ostatnio edytowany przez majka.chrubiel, Śro 14 Lut 2018, 17:24, edytowano w sumie 1 raz



Nie 11 Lut 2018, 14:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.