laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:25



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Od 2 tygodni mam laptopa Acer Aspire 5 (a517). Zastanawia mnie jakość dźwięku. Otóż słuchając muzyki (zwłaszcza przy głośności na poziomie powyżej 80) dźwięki brzmią fatalnie - to szumy, jakość marna. Na moim 10 letnim Lenovo wszystko brzmi lepiej. Kliknęłam w ustawieniach "wyłącz wszystkie efekty dźwiękowe" ale niewiele to pomogło. Pytanie - ten model po prostu tak ma (a widzę, ze tylko 2 głośniczki), czy może jednak mam trefny model :/ Ktoś coś może powiedzieć na ten temat?


Sob 23 Gru 2017, 19:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
80% to jest dosyć dużo, poza tym nie oczekiwałbym w tych laptopach (nie tylko Acer) mega brzmień. Można spróbować kupić sobie jakiś głośnik na BT, przy okazji będzie go można sparować również z innymi urządzeniami (smartfon/tablet).


Sob 23 Gru 2017, 22:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Cytuj:
Zastanawia mnie jakość dźwięku.

A konkretnie? Co puszczasz?

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 23 Gru 2017, 22:57
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Ja wiem, że po laptopie nie mogę się spodziewać "cudów". Jednak myślałam, że ta jakość dźwięku będzie chociaż lepsza niż w starym kompie.

A co słucham? Głównie muzyka - rock, oglądam filmy. Najgorzej jest właśnie przy muzyce.


Nie 24 Gru 2017, 09:54
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Zależy od głośników może Twój poprzedni model miał markowe. Ja osobiście mam Lenovo z JBL grają na prawdę dobrze.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 27 Gru 2017, 17:23
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Odświeżam temat bo nie chce zakładać nowego. Może pomożecie.


Zauważyłam taki problem - szybkie pojedyncze "mrugnięcie" ekranu, czarne. Takie mrugnięcie pojawia się może raz dziennie (a czasem to nawet nie codziennie).

I tu pytanie - czy może to mieć coś wspólnego z Win10, czy jednak problem z lapkiem? Znalazłam informacje o mrugającym ekranie po aktualizacji Win10, jednak czy mój problem to ten sam problem? Bo - jeśli dobrze rozumiem - u innych użytkowników było to raczej migotanie coś w stylu odświeżania ekranu. U mnie natomiast pojawia się tylko czarne szybkie pojedyncze mignięcie.

Odnosząc się do rozwiązania problemu z Win10 (poniżej odpowiedź z MS). Sterowniki mam najnowsze - instalując te ze strony Acer pojawia się komunikat, że są to starsze niż te które posiadam. Te ze strony Intela również nie pasują. Menedżer zadań też mi nie migocze. Kwestia aplikacji - miałam zainstalowany Norton. Wczoraj został odinstalowany i zobaczymy czy to pomoże.

Może miał ktoś podobny problem?

Odpowiedź z MS Community

"Poniżej podaje przykładowe rozwiązanie tego problemu.

Aby rozpocząć, naciśnij tę kombinację klawiszy: CTRL + SHIFT + ESC

Jeśli otworzy się Menedżer zadań i to okno NIE migocze: Prawdopodobną przyczyną jest problem Software Compatibility, powodujący wielokrotne awarie programu Explorer.exe.

1. Użyj opcji Plik, Uruchom w Menedżerze zadań, aby otworzyć dodatkowe narzędzia w razie potrzeby. Zaznacz pole, aby uruchamiać narzędzia jako Administrator. Mogą to być:

appwiz.cpl: Otwiera programy i funkcje compmgmt.msc: Otwiera program cmd.exe na komputerze

2. Możesz wyszukiwać zdarzenia awarii w dziennikach zdarzeń i sprawdzać, czy jakiekolwiek DLL stron trzecich są modułem powodującym błędy w Eksploratorze, .exe ulega awarii Lub odinstalować oprogramowanie, które prawdopodobnie będzie zawierać rozszerzenia.

3.Jeśli usunięcie oprogramowania nie rozwiąże problemu, użyj tych poleceń, aby naprawić system Windows:

dism /online /cleanup-image /restorehealth sfc /scannow

Otrzymaliśmy zgłoszenia, że ​​usunięcie tych aplikacji pomoże rozwiązać problem:
• Norton Antivirus
• Inne rozwiązania AV
• iCloud

Jeśli Menedżer zadań miga lub nie otwiera się, kontynuuj rozwiązywanie problemów ze sterownikiem ekranu:

Prawdopodobną przyczyną jest problem ze sterownikiem ekranu lub sprzętem ekranowym.

1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci.
2. Wykonaj te same kroki, co w przypadku problemów z czarnym ekranem - jeśli podwójny chipset, wyłącz wbudowaną grafikę, jeśli nadal migocze, spróbuj tylko z innym włączonym chipsetem.
3. Jeśli to nie działa lub jest tylko jeden mikroukład, odinstaluj urządzenie i usuń oprogramowanie sterownika.

Następnie uruchom system Windows i zaktualizuj sterowniki do najnowszej wersji od producenta."


Sob 13 Sty 2018, 14:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Kwi 2018, 23:57
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Witam,

Czy odinstalowanie antywirusa Norton Security rozwiązało problem?


Wto 24 Kwi 2018, 00:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Nie. Laptop był na gwarancji. Została wymieniona matryca, zaktualizowany bios, przeinstalowany system operacyjny. Problem z pojedynczymi mrugnięciami jednak nadal się pojawia.


Wto 24 Kwi 2018, 07:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Kwi 2018, 23:57
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Czy ktoś zna rozwiązanie tej kwestii? Czy to taki "urok" tego sprzętu?

Czy to pojawia się po prostu przy odświeżaniu ekranu? Ja konkretnie mam model Acer Aspire 5 A517-51-33FC


Wto 24 Kwi 2018, 07:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
nie przy odświeżaniu. tak poprostu sobie czasem mrugnie. czasem znika mi część ekranu i mam czarny kwadrat na połowie ekranu. tak na chwilke. zaraz po gwarancji chwilę działało ok. pozniej zrobiłam dodatkowabpartycję dysku. w trakcie jedną rzecz zrobiłam zle i musialam przywrócić ustawienia fabryczne win10. i od tego czasu problem znowu zaczełam zauwazac. moze więc ma to cos wspolnego z systemem, nie ze sprzętem. ale to mogę sobie tylko tak domniemywać.
mam dokladnie ten sam model ;) tez masz ten problem?


Wto 24 Kwi 2018, 07:53
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Wszystkie sterowniki są aktualne? Pisałeś do supportu Acer?

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 24 Kwi 2018, 17:57
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Kwi 2018, 23:57
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Tak, mam ten problem, z tym że u mnie objawia się on mrugnięciem matrycy na ułamek sekundy. Wygląda to tak, jakby na ten ułamek sekundy podświetlenie matrycy zmniejszało się do 0%. Objawia się to przede wszystkim podczas intensywnego przewijania stron, na których jest dużo informacji takich, jak filmy, zdjęcia, jak np. Facebook lub podczas przechodzenia pomiędzy oknami / kartami, na których są np. filmy (czasem mam włączone 2-3 filmy naraz na yt i w międzyczasie się buforują). Gdy matryca jest "skupiona" na jednym obrazie, np. podczas oglądania filmu lub grania problem nie występuje.

Ustawiłem podświetlenie matrycy na 50% i teraz problem przez kilka godzin się nie objawił.

Jeszcze nie pisałem do supportu Acer, ale chyba tak uczynię.


Wto 24 Kwi 2018, 18:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Kwi 2018, 23:57
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Czy mam skorzystać z Acer Care Center?


Wto 24 Kwi 2018, 18:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Gru 2017, 19:02
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
"Objawia się to przede wszystkim podczas intensywnego przewijania stron, na których jest dużo informacji takich, jak filmy, zdjęcia, jak np. Facebook lub podczas przechodzenia pomiędzy oknami / kartami, na których są np. filmy (czasem mam włączone 2-3 filmy naraz na yt i w międzyczasie się buforują)"

u mnie też tak to wygląda. podczas oglądania filmów nie występuje.

mrugnięcia u mnie były też jak ułamek sekundy ale zdażyło się kilka dłuższych. jednak ja tego nie postrzegam jako zmniejsznie podśwetlenia matrycy. nie do konca wiem co tu masz na mysli. bo mi sie zdarza tez, jak juz chyba wspomnialam, ze obraz znika tak częściowo, rowniez na ulamki sekund.

a matryce mam wymienioną po gwarancji.


Wto 24 Kwi 2018, 18:58
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Kwi 2018, 23:57
Posty: 7
Post Re: Acer Aspire 5 - dźwięk/głośniki
Mam na myśli to, że matryca się nie wyłącza, tj. cały czas jest obraz, tylko bardziej przyciemniony. Jak sprawdzałem % podświetlenia matrycy i zmieniałem te wartości to to mrugnięcie wygląda jak spadek ze 100% na 0% i potem wzrost znów na 100%

Nie wiem, które sterowniki zainstalować, może ktoś wskaże? W support Acer jest dużo sterowników, wolę nie zainstalować błędnego ;)


Wto 24 Kwi 2018, 19:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: emindflow oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.