laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:14



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Mar 2016, 23:16
Posty: 9
Post komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
- Jaki jest Twój budżet na komputer? - ok 4 500 zł
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? - zestaw ma zawierać jednostkę centralną i monitor
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) - Komputer ma służyć do gier, pracy biurowej i do oglądania filmów na płytach blu-ray
- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? - Brak monitora, proszę o sugestię, jaki wybrać?
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? - Nie mam zamiaru podkręcać podzespołów;
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? - Nie posiadam żadnych części, chciałbym, żeby w zestawie był dysk ssd (m.in 256 GB), na którym, miałbym zainstalowany system i dysk SATA m.in 2 TB
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? Przez najbliższe 3 lata, nie zamierzam rozbudowywać komputera, z tych przyczyn chciałbym od razu zainwestować w 16 GB Ramu (2 x 8 GB), w zestawie chciałbym też uwzględnić nagrywarkę blu-ray;
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność - zależy mi na wydajności i ciszy;
- Wymagania dodatkowe - w cenie, chciałbym także uwzględnić Windowsa 10.

Proszę Państwa, jako fachowców, o poradę, czy za tą cenę można złożyć ciekawy zestaw, który będzie mi służył co najmniej ładne 3 lata.

Z poważaniem,

Pozdrawiam.


Sob 09 Cze 2018, 21:35
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
Budżet wbrew pozorom wcale nie jest taki duży jak by się mogło wydawać, szczególnie że w cenie ma być Windows 10, dysk HDD 2TB, 16GB ramu, SSD 256GB i monitor.
Zestaw idealny z GTX'em 1060 6GB i szybkim dyskiem SSD na PCIe wyglądałby tak:
LG BH16NS55 SATA czarny OEM
ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5
Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD
Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM
GOODRAM 16GB 2400MHz Iridium CL15 (2x8GB) Red
MSI H310M PRO-M2
Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX
Niestety za całość wychodzi ~4800zł, a brakuje jeszcze monitora.

Żeby spełnić warunki i zmieścić się w budżecie, trzeba by wybrać zestaw ze słabszą kartą GTX 1050Ti i dyskiem SSD na SATA:
LG BH16NS55 SATA czarny OEM
SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze
SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD
Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM
GOODRAM 16GB 2400MHz Iridium CL15 (2x8GB) Red
MSI H310M PRO-M2
Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX
GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2)
Zotac GeForce GTX 1050 Ti MINI 4GB GDDR5

Monitor do wyboru:
iiyama X2483HSU czarny
LG 24MP59G czarny
LG 24MP58VQ-P czarny


Nie 10 Cze 2018, 11:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Mar 2016, 23:16
Posty: 9
Post Re: komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
Dziękuje za odpowiedź.

Zauważyłem, że dużo osób poleca dyski Toshiba. Nigdy nie miałem dysków tej firmy, raczej bazowałem na Seagate'ach. Czy nie będzie z nimi problemów, jeśli chodzi o stabilność i co najważniejsze czy nie są one awaryjne?

A można mieć obawy co do pamięci firmy Good Ram? Jak wypadają na tle innych firm np. Patriot, Adata?


Nie 10 Cze 2018, 12:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
1. Dyski Toshiba mają dobrą cenę dlatego też są często polecane. Co do awaryjności, to nie ma tu większych problemów, ale od kilku lat problemy są akurat z Seagate'em -przynajmniej jeżeli chodzi o mnie, to ja nie ma dobrych doświadczeń z tym znanym producentem. Jak już miałby to być producent z tych bardziej znanych, to poleciłbym WD: WD 2TB 5400obr. 64MB BLUE
2. GoodRam korzysta z pamięci dostarczanych przez światowych potentatów więc tutaj bym się nie obawiał.


Nie 10 Cze 2018, 15:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Mar 2016, 23:16
Posty: 9
Post Re: komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
Dziękuje,

Zapytam jeszcze o zasilacz. Czy przy dużym obciążeniu karty graficznej MSI powinien sobie poradzić? Nie wiem czy 500 W nie jest za mało?


Nie 10 Cze 2018, 16:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: komputer wraz z monitorem - do 4 500 zł
GTX 1060 nie wymaga dużego zasilacza, starczyłby tu nawet 400W, a 500-tka będzie nawet z całkiem sporym zapasem.


Nie 10 Cze 2018, 16:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.