laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:11



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Wymiana procesora lub ewentualna modernizacja komputera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 18 Sie 2017, 10:31
Posty: 13
Post Wymiana procesora lub ewentualna modernizacja komputera
Mam płytę gówną Asus M5A97 obsługującą procesory AM3+ i swój obecny procesor(procesor AMD z podstawką AM3+) chciałbym wymienić na procesor AMD FX-8350 Black Edition,ale nie wiem czy to dobry procesor do pogrania w gry,czasem renderowania filmów,normalnego używania komputera i jak będzie współpracował z kartą graficzną GTX1060 6GDDR5(mam zamiar zakupić kartę graficzną GTX1060 6GDDR5).
Jeśli wybrany procesor nie jest dobrym wyborem do płyty głównej z podstawką AM3+oraz do pogrania w gry,czasem renderownie filmów i normalnego używania komputera,to myslę nad wymianą procesora oraz płyty głównej i wtedy jaki ewnetualnie procesor AMD Ryzen zakupić(zastanawiałem się też nad tym procesorem do gier oraz ewentualnie czasem do renderowania filmów i normalnego używania komputera),tak by kupując procesor AMD Ryzen,płytę główna upatrzyłem sobie MSI B350 Tomahawk(potrzebuję by płyta główna do AMD Ryzen miała złącze/złącza PCI) i pamięć ram 8GB DDR4(nie wiem czy jedna kość 8GB DDR4 czy 2 kości po 4GB DDR4),tak by jeśli to możliwe zmieścić się w kwocie około 800zł i czy chłodzenie fabryczne z ewentualnie kupowanego procesora AMD Ryzen bedzie odpowiednie jeśli zakupię procesor AMD Ryzen zamiast zakupu procesora AMD FX-8350 Black Edition do obecnie posiadanej płyty gównej?


Wto 04 Wrz 2018, 10:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana procesora lub ewentualna modernizacja komputera
lukcio34 napisał(a):
Mam płytę gówną Asus M5A97 obsługującą procesory AM3+ i swój obecny procesor(procesor AMD z podstawką AM3+) chciałbym wymienić na procesor AMD FX-8350 Black Edition,ale nie wiem czy to dobry procesor do pogrania w gry,czasem renderowania filmów,normalnego używania komputera i jak będzie współpracował z kartą graficzną GTX1060 6GDDR5(mam zamiar zakupić kartę graficzną GTX1060 6GDDR5).
Jeśli wybrany procesor nie jest dobrym wyborem do płyty głównej z podstawką AM3+oraz do pogrania w gry,czasem renderownie filmów i normalnego używania komputera,to myslę nad wymianą procesora oraz płyty głównej i wtedy jaki ewnetualnie procesor AMD Ryzen zakupić(zastanawiałem się też nad tym procesorem do gier oraz ewentualnie czasem do renderowania filmów i normalnego używania komputera),tak by kupując procesor AMD Ryzen,płytę główna upatrzyłem sobie MSI B350 Tomahawk(potrzebuję by płyta główna do AMD Ryzen miała złącze/złącza PCI) i pamięć ram 8GB DDR4(nie wiem czy jedna kość 8GB DDR4 czy 2 kości po 4GB DDR4),tak by jeśli to możliwe zmieścić się w kwocie około 800zł i czy chłodzenie fabryczne z ewentualnie kupowanego procesora AMD Ryzen bedzie odpowiednie jeśli zakupię procesor AMD Ryzen zamiast zakupu procesora AMD FX-8350 Black Edition do obecnie posiadanej płyty gównej?

Obecnie ten procesor jest już dosyć staryi .... słaby. Proponuje wymianę całej platformy na nową, ale 800zł to trochę przy mało jak na procesor, płytę oraz pamięć ram (nawet 8GB). Chłodzenie jest dostarczane z procesorami Ryzen więc nie musisz się o nie martwić.


Wto 04 Wrz 2018, 21:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 18 Sie 2017, 10:31
Posty: 13
Post Re: Wymiana procesora lub ewentualna modernizacja komputera
Jeśli miałbym nie kupować procesora AMD FX-8350,a kupił procesor ryzen,płytę główną i ram.Jaki procesor ryzen kupić dobry do gier,czasem renderowanie filmów i normalne uzywanie komputera),jaką płytę głowną kupić(płyta główna powinna posiadać 4 lub więcej portów SATA do podłączenia trzech dysków SATA:1 SSD,2HDD i do tego nagrywarka DVD,dwa gniazda PCI ze wzgledu na posiadaną kartę audio) i ram 8GB DDR4(2 kości po 4GB DDR4 o taktowaniu 2600Mhz,nie wiem czy pamięć o takim taktowaniu to nie za mało dla procesora ryzen),tak by wszystko bez problemu działało z płytą główną i zmieścić się w kwocie 1100zł lub ewentualnie w okolicach 1200zł?
Do posta:Odnośnie płyty gównej dobrze jakby była to płyta główna która nie wymaga aktualizacji biosu by współpracować z procesorami ryzen

Do moderacji: Prosze o zamknięcie tego tematu i ewnetualne usunięcie.


Śro 05 Wrz 2018, 10:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.