laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 11:15



Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Sty 2013, 16:02
Posty: 1
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
witam! przed swietami w prezencie kupilam dla meza tablet shiru shogun 7 , poniewaz jest mu potrzrebny net a to bardzo dobre rozwiazanie, bez codziennego odpalania laptopa , mozna taki maly sprzecik zabrac wszedzie. Tyle ze jest problem -mam modem w playu zte mf 631 i nie moge polaczyc sie z netem. Probowalam dodawac apn , 2 razy nawet sie cos udalo ale polaczenia nie bylo a pozniej i play apn zniknal. Czy ktos moglby mi pomoc tak krok po kroku? nie jestem fachowcem w tych tematach i potrzebuje prostej instrukcji bo tablet lezy bezuzyteczny- niezly prezent dalam... :(


Czw 03 Sty 2013, 16:09
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Zapraszamy do tematu viewtopic.php?f=47&t=4030&start=15.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 04 Sty 2013, 17:30
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 28 Paź 2012, 22:00
Posty: 9
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Witam,
podczas próby aktualizacji wyskoczył mi błąd i nie mogę uruchomić tabletu w trybie flash. Sprzęt podczas uruchamia do logo Shiru, później pokazuje ikonkę trójkąta z wykrzyknikiem. Próba uruchomienia z klawiszem głośności daje taki sam efekt. Program do wgrywania nie chce wykryć mi tabletu. Rockchip_Batch_Tool również nie wykrywa sprzętu. Macie pomysł w jaki sposób mogę go odratować, czy zostaje mi oddanie do serwisu?


Pon 07 Sty 2013, 23:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 20 Gru 2012, 00:39
Posty: 7
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Miałem ten sam problem i odesłałem go do serwisu. Naprawili go w ciągu jednego dnia (ten sam egzemplarz), prosiłem przez maila o informację jak udało się go postawić, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Ale myślę, że istnieje domowy sposób, żeby go odratować. Może napisz maila do serwisu, albo ktoś tutaj odpowie ;)
Spróbuj zastosować się do wskazówek z tego forum:
http://www.freaktab.com/showthread.php? ... goes-wrong

Pozdro :)


Wto 08 Sty 2013, 02:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 28 Paź 2012, 22:00
Posty: 9
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
No właśnie, chodzi o to że mam kawałek do x-komu, gdzie go kupiłem, a wysyłając go minie trochę czasu. Udało mi się wejść w tryb recovery, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego obrazu systemu żeby zaktualizować go z karty sd. Dostaje komunikat że nie może zamontować karty lub że plik jest niepoprawny. Zmieniam nazwę pliku z romem na update.img.
Chciałbym się obejść bez wysyłania sprzętu do serwisu oraz bez konieczności otwierania go, bo widziałem też taki sposób.


Śro 09 Sty 2013, 13:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Gru 2012, 13:48
Posty: 3
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Przeczytajcie ku przestrodze innym, wgrywałem JB zgodnie ze wskazówkami z tego postu i tablet niestety nie wstaje.
Androidzik leży, wiec tablet poszedł do serwisu i oto odpowiedź firmy Retail Service Sp. z o.o. : ..

System Android tabletu został uszkodzony z winy użytkownika. Uszkodzenie nastąpiło w wyniku nieudanej próby instalacji systemu Android.
Naprawa tabletu została wyceniona na kwotę 175zł brutto wraz z wysyłką.


Reklamowanie tej sytuacji w firmie X-kom zakończyło się stwierdzeniem pana z działy wsparcia technicznego:
W takim przypadku aktualizacja nieumiejętnie przeprowadzona przez użytkownika nie jest objęta gwarancją i dlatego nie jest objęta gwarancją.

to ostatni zakup mój w tej firmie, kupiłem dwa tablety przed Świętami do tego dopłaciłem do rozszerzonej gwarancji.
to tak do wiadomości waszej


Czw 10 Sty 2013, 19:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 01:07
Posty: 1
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Od dnia 1 jestem posiadaczem Shiru Shogun 7 z andkiem 4.0.4 bez roota. Chciałbym zaktualizować go do JB, po przeczytaniu tego forum nie wiem czy użyć oficjalnej wersji od x-komu ? Wyczytałem ze ma problem z czcionką, czy może użyć innej wersji np. 4.1.1 rev 1.5 którą podał DoktorekTG i matheos. A może x kom ma w planach wydanie swojego oficjalnego softu w rev 1.5.
Będę wdzięczny za rade dotycząca softu jaki najlepiej wgrać i jakaś instrukcje jak go wgrać aby nic nie uwalić.


Sob 12 Sty 2013, 02:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 01:41
Posty: 15
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Mam problem. Tablet po próbie aktualizacji fw za każdym razem włącza się do "Android system recovery" na ekranie leży martwy android.


Sob 12 Sty 2013, 15:21
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Shoguna 7 (u30gt-m) bardzo łatwo odratować w tym przypadku. 175 zł za rozkręcenie tabletu, zwarcie dwóch styków i wgranie softu ponownie to zdecydowanie za dużo :). Wczoraj podczas wgyrwania 4.1.1 w wersji 1.05 też zawiesiłem tablet. Gdybym nie był obeznany, poszedłbym z nerwami na gwarancję, ale rozwiązałem problem. Dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem softu z funkcją PIP oraz moim zmodyfikowanym kernelem z obsługą HUBów USB :)

Gdybym miał płacić za naprawę softu, wolałbym zrobić to w domu. Co innego, gdy padnie coś w środku, to już nie jest tak prosto. Układy Rockchip, w które wyposażone są m. in. Shoguny (U30GT) są na tyle fajnie zaprojektowane, że wystarczy zewrzeć 2 styki by uruchomić tablet w trybie pobierania firmware'u. I tu ciekawostka - pobieranie oprogramowania jest realizowane sprzętowo - nie ważne jak mocno zniszczymy system to i tak tablet da się przywrócić do normalności.

Przy okazji, owa wcześniej wspomniana wersja softu:
Image

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pią 18 Sty 2013, 00:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Gru 2012, 13:48
Posty: 3
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
wszystko fajnie ale mógłbyś podzielić się informacja :) które to styki oraz podesłać link do softu
dla potomnych bo ja już straciłem 175 zł


Pią 18 Sty 2013, 13:06
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Tutorial (opisujący zwarcie styków itp): http://www.flashmyandroid.com/forum/sho ... Unbricking
(Tu opis metody dla U30GT-H, dla 7 calowej wersji tabletu powinno być podobnie o ile nie identycznie)

Firmware: http://www.arctablet.com/blog/downloads ... rooted.zip

Własna modyfikacja kernela - opis: http://rev3rsed.blogspot.com/2012/11/fe ... jadra.html

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pią 18 Sty 2013, 13:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Sty 2013, 02:13
Posty: 6
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Mam ten sam problem co user89 i Gravis android leży żadne programy go nie wykrywają, po podłączeniu w trybie recovery pojawia się w systemie jako U30GT-M ale żadne sterowniki nie działają. nie wiem co zrobić? Wysłać go do serwisu ? Mam obawy przez zabraniem się za grzebanie w nim śrubokrętami tym bardziej że sprzęt ma dopiero 9 dni.


Sob 19 Sty 2013, 02:24
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Mi też tablet siadł w podobny sposób, po zflashowaniu kernela na zły adres bazowy, jednak próbowałem wejść w recovery, powciskałem jakieś kombinacje klawiszy i wskoczył w tryb loadera dając mi tym samym możliwość wgrania softu ponownie.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Sob 19 Sty 2013, 22:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Sty 2013, 02:13
Posty: 6
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Mój tablet wchodzi w tryb recovery bez problemy, tylko że stamtąd i tak nie da się nic zrobić aby przywrócić go do życia, najlepiej jakby udało się wprowadzić go w tryb recovery ale jak to zrobić :/ ?

BTW w jaki sposób wgrywałeś swój soft ?


Sob 19 Sty 2013, 23:05
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Ten który aktualnie używam (http://www.arctablet.com/blog/downloads ... rooted.zip) wgrywałem przez RKBatchTool v1.5. W tryb loadera tablet zaskoczył po wciśnięciu jakiejś kombinacji klawiszy. Przy wciskaniu power oraz vol+ wchodziło w recovery. Tam coś próbowałem zrobić jednak nie wychodziło, potem powciskałem przycisk głośności wraz z przyciskiem power i zaskoczyło w trybie loadera, po czym uradowany wgrałem firmware. Trzeba by zapytać 51-cube, jaka to kombinacja dokładnie :D

UWAGA: Przy wgrywaniu softu 1.05 wgra nam się kernel który ma ustawione maks 1.4 GHz dla procesora. Wystarczy wgrać starszy kernel (z 1.04) by uzyskać maks 1.6 GHz taktowanie. W sprawie kernela zapraszam również na PW

EDIT:

To było coś w ten deseń
Cytuj:
Fix 1
start the flash tool
connect the cube
press power for 15 seconds to force power off
press vol + then press power and keep them pressed for 4 seconds releasing power then vol +
if the cube is recognised then either click boot to flash mode or [Erase NAND (IDB)]and re-flash.


W przypadku problemów zapraszam na PW

======================================

Tak na marginesie:
Między softem od Retail Service (podanym w tym temacie na początku) a tym co posiadam (v1.05) są poważne różnice w testach wydajności !

Image

Mamy 12683 (a udało mi się osiągnąć nawet 12800) pkt ! Natomiast X-KOM osiągnął wynik 7818 (tabletowo.pl). Wygląda na to, że tablet z softem od Cube jest o 60% szybszy.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Sob 19 Sty 2013, 23:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.