laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 08:17



Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Sty 2013, 02:13
Posty: 6
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Próbowałem różnych kombinacji z trzymaniem power i vol + 5, 4, 3 ,2 ,1 sekundę, ciągle wciskając, za każdym razem niezależnie czy coś wciskam czy nie najpierw pojawia się logo Shiru a potem android z czerwonym wykrzyknikiem, a stamtąd przez zwykle wciśniecie power i vol + pojawia się recovery menu. Telefon w tym stanie jest rozpoznawany jaka U30GT-M, jakaś udało mi się zainstalować sterowniki do tego, ale jedyne co to daje to dostęp do konsoli ADB. Później popróbuje tego coś mi się uda zrobić z tabletem :/

A może jest jakaś komenda ADB która pozwoli uruchomić tablet w flash mode ?


Nie 20 Sty 2013, 20:07
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
adb reboot bootloader

+ trochę więcej info http://miuipolska.pl/adb-dzialaniefunkc ... szystkich/

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pon 21 Sty 2013, 14:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Sty 2013, 02:13
Posty: 6
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Próbowałem i tego, na tablecie jak zwykle pojawia się leżący android, a nawet wgrywać update przez komendę adb push i instalować z tableta i nic. Nie działa również dostęp do shella :/. Widać zostaje mi tylko rozkręcenie go i zwarcie zworek, bo Retail Service pewnie zakasuje mi za "naprawę" 175 zł.
I chyba odkryłem gdzie popełniłem błąd gdzieś wyczytałem że RKBatchTool v1.5 trzeba było kliknąć Restore a nie upgrade.
Dobra teraz tylko trzeba zlokalizować odpowiedni śrubokręt.


Pon 21 Sty 2013, 19:12
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
cziter15pl napisał(a):
Ten który aktualnie używam (http://www.arctablet.com/blog/downloads ... rooted.zip) wgrywałem przez RKBatchTool v1.5. W tryb loadera tablet zaskoczył po wciśnięciu jakiejś kombinacji klawiszy. Przy wciskaniu power oraz vol+ wchodziło w recovery. Tam coś próbowałem zrobić jednak nie wychodziło, potem powciskałem przycisk głośności wraz z przyciskiem power i zaskoczyło w trybie loadera, po czym uradowany wgrałem firmware. Trzeba by zapytać 51-cube, jaka to kombinacja dokładnie :D

UWAGA: Przy wgrywaniu softu 1.05 wgra nam się kernel który ma ustawione maks 1.4 GHz dla procesora. Wystarczy wgrać starszy kernel (z 1.04) by uzyskać maks 1.6 GHz taktowanie. W sprawie kernela zapraszam również na PW

EDIT:

To było coś w ten deseń
Cytuj:
Fix 1
start the flash tool
connect the cube
press power for 15 seconds to force power off
press vol + then press power and keep them pressed for 4 seconds releasing power then vol +
if the cube is recognised then either click boot to flash mode or [Erase NAND (IDB)]and re-flash.


W przypadku problemów zapraszam na PW

======================================

Tak na marginesie:
Między softem od Retail Service (podanym w tym temacie na początku) a tym co posiadam (v1.05) są poważne różnice w testach wydajności !

Image

Mamy 12683 (a udało mi się osiągnąć nawet 12800) pkt ! Natomiast X-KOM osiągnął wynik 7818 (tabletowo.pl). Wygląda na to, że tablet z softem od Cube jest o 60% szybszy.


Mi się udało osiągną wynik na poziomie 12976, jestem ciekaw jakie są możliwości procka do podkręcania :-P, ciekawe czy złamałby granicę 2 GHz?


Wto 22 Sty 2013, 11:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Nowa wersja programu AnTuTu Benchmark, w inny sposób przelicza końcową ilość punktów, dlatego urządzenie otrzymuje nawet dwukrotnie większą ilość. Dla pewności można zainstalować ręcznie wcześniejszą wersję, w której wyniki będą oscylować w okolicach 7-8 tys.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 22 Sty 2013, 12:26
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
@X-KOM.PL nie zwróciłem uwagi na wersję, mój błąd. Jednak dziwi mnie wynik osiągnięty przez GPU. Czyżby Mali-400 dostało nowe sterowniki wraz z nowym softem. A różnice w wydajności i tak są, to odczuwalne. Zdecydowanie więcej też można pracować na baterii. Moglibyście podać numer wersji AnTuTu, którą używaliście w w.w. testach ?


@bartezz Jeżeli jeszcze nie rozkręciłeś tabletu spróbuj tak:

Kod:
Wciśnij przycisk POWER i trzymaj 10 sekund, by wymusić wyłączenie tabletu.
Przytrzymaj przycisk Volume + (Zwiększania głośności).
Trzymając Vol+ wciśnij power na 3-4 sekundy po czym puść oba przyciski.
Sprawdż w RkBatchTool'u czy tablet widoczny jest w trybie flash.
Jeżeli tak to ponownie flashuj ROM.


Mi ta metoda pomogła w bootlopie załapanym po złym flashu custom kernela ;)

Jeśli już rozkręcasz to przyjrzyj się zdjęciu:
Image

Przed rozpoczęciem procesu recovery musisz oczywiście zdjąć obudowę, tak by
widzieć to co jest na zamieszczonym zdjęciu. Przygotuj sobie jakiś mały
śrubokręt by móc zewrzeć oba piny zaznaczone na zdjęciu.

1. Zewrzyj te dwa piny
2. Włącz tablet (trzymając te dwa piny)
3. Zainstaluj sterownik na komputerze
4. Zdejmij ostrożnie to, czym zwierałeś piny
5. Wejdź w RK Batch Tool 1.5 (tablet powinien być widoczny w trybie Recovery - ciemnoniebieski kwadrat)
6. Wybierz ROM do sflashowania
7. Naciśnij przycisk !!! RESTORE !!!

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Wto 22 Sty 2013, 14:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 01:41
Posty: 15
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Bardzo ciekawie traktujecie swoich klientów.
Wysłany tablet wrócił z odrzuconą reklamacją: "Uszkodzenie w wyniku błędnej aktualizacji użytkownika"
Szkoda tylko, że aktualizacja przebiegała wg. waszej instrukcji co napisane zostało w reklamacji.

To są kpiny jakieś - wrzucacie paczkę, która defakto uwala tablet - następnie odmawiacie jego reklamacji. A kontakt z gwarantem powoduje koszta w wysokości 175zl !

Ostatnie moje zakupy w x-kom - odradzam, a o sprawie poinformuję rzecznika praw konsumenta i wystawię też stosowną opinię na opinieo.pl


Wto 22 Sty 2013, 16:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Gru 2012, 13:48
Posty: 3
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
witaj w klubie ''175 złotych'' ... zapłaciłem za nieudana aktualizacje, sposób opisany na oficjalnej stronie!!..
ale tak jak mówisz to kpina..i naciągactwo ze strony x-komu i serwisu,

na marginesie jeszcze sprzęt wrócił ramka metalowa pogięta, folia ma wyświetlaczu i obudowa tylna porysowana,
tablet nie ma jeszcze miesiąca.. wykupiona ''super'' gwarancja... ręce opadają..
tutaj muszę zasugerować że tego tak nie pozostawię,
niech pozostali użytkownicy na przyszłość wiedza jak wygląda w praktyce obsługa reklamacji w x-komie w ramach gwarancji!


Wto 22 Sty 2013, 16:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 01:41
Posty: 15
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Jak widać jesteśmy traktowani nie równo, bo kontaktowała sie do mnie osoba, dla której tablet "postawiono" w serwisie za darmo!

Ja nie mam zamiaru płacić 175zł, tablet przeżył w sumie 1 dzień u mnie, a więc nie nosił śladów żadnego użytkowania.

Jeszcze nie odebrałem go ze sklepu - ale już dostałem telefoniczne "ZAPROSZENIE" po odbiór.
Dokładnie się mu przy odbiorze przyglądnę, bowiem ja oddałem go dokładnie jak nówkę!

A pozostałych użytkowników przestrzegam przed zakupami. Lepiej wybrać inny sprzęt z innym serwisem reklamacyjnym oraz gwarancyjnym.

EDIT:

Ahaa...Jeszcze chcieliście mi wcisnąć dodatkową gwarancję za około 80zł .. dobrze, ze nie dałem sie na to namówić...


Wto 22 Sty 2013, 16:44
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
To ja się dorzucę do pytania, jakie rzeczy X-KOM / RetailService uwzględnia w reklamacji tego tabletu ?

Dużo rzeczy na reklamacje nie oddaję, ale kiedyś (8 lat temu) spadła mi kamera Canona, uszkodziły się w środku bebechy do zapisywania kasety magnetycznej - TAK, W PEŁNI Z MOJEJ WINY - ale uznali reklamację i naprawili. A wy z jakimś głupim softem robicie problem ?. Rozumiem, gdyby trzeba było coś w środku wymieniać, np. kostki biosu... ale tu też nie ma reguły bo np ASRock wysyła kostki za darmo.

Jaką winę ponosi użytkownik, jeżeli wgrywał oficjalne oprogramowanie oficjalnym narzędziem producenta ?

Panowie, podstawy podstaw.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Wto 22 Sty 2013, 17:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Sty 2013, 02:13
Posty: 6
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Próbowałem i tak przewertowałem wszelkie strony androidowe i próbowałem rożnych sposobów z wciskaniem guzików, przez komendy w ADB, ale nic nie pomogło. Pozostało mi tylko rozkręcanie lub "serwis" za 175 zł :/. Musze tylko znaleźne sposób na poradzenie sobie z śrubkami w tym tablecie, co wcale łatwe nie jest, wiem ze potrzeba torx t2 tylko strasznie ciężko go dostać zwłaszcza u mnie w mieście.. Jak ktoś ma jakieś inne pomysły, lub namiary na niedrogiego T2 to niech da znać.


Wto 22 Sty 2013, 17:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 22:40
Posty: 30
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Widząc co się dzieje z serwisem i jakie są możliwości uwalenia urządzenia zaczynam mieć wątpliwości czy nie zostawić aktualnego softu w moim samuraju.

Swoją drogą ciekawe jest to że x-kom próbuje postępować wbrew obowiązującemu prawu robiąc "spychologię" spraw serwisowych.


Wto 22 Sty 2013, 18:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 01:41
Posty: 15
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Pan sam w sklepie mi powiedział cytuję:
" Od listopada ubiegłego roku, RetailService zmienili nieco podejście w kontaktach z nami i poprosili, abyśmy klientów odsyłali bezpośrednio do nich"

Nic dziwnego skoro liczą na 175zł w ramach naprawy gwarancyjnej.


Sęk w tym, że ja tabletu nie oddałem na gwarancję, a na reklamacje i zamiast x-kom postarać się naprawić tablet dla mnie, wymienić na sprawny juz z androidem 4.1.1 bo o wgranie tej wersji prosiłem w formularzu po prostu się mnie pozbyli odrzucając reklamacje i zostawiając mnie z nie sprawnym sprzętem!!!

Przestrzegam wszystkich przed serwisem reklamacyjnym x-komu jak i retailservice - lepiej kupcie tablet bezpośrednio w chinach będziecie mieli taniej i w razie czego z PEŁNĄ możliwością GWARANCJI czy REKLAMACJI!!!


Dobrze, że ja nie wydałem tysiąca na ten sprzęt...


Wto 22 Sty 2013, 19:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Sty 2013, 08:43
Posty: 5
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Witam.
Skoro serwis czyli firma XKOM tak nas traktuje, trzeba się zebrać i przkazać sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta, jak to nie pomoże to zostaje pozew zbiorowy. Ja nie widzę podstaw do płacenia za błędy powstałe przy aktualizacji...
Proszę o informację od firmy XKOM na jakiej podstawie pobierają 180 zł za wgranie systemu, skoro postępując zgodnie z instrukcją się to nie udaje i następuje awaria tabletu?


Nie 27 Sty 2013, 08:49
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Gwarantem jest firma Retail Service, która określa warunki gwarancji. Firma X-KOM nie jest gwarantem. Punkt ten widoczny jest także w regulaminie naszego sklepu.

http://www.x-kom.pl/regulamin

62. Produkty oferowane przez Sprzedawcę posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy. Każdorazowo warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Powyższe postanowienie nie wyłącza, ani nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień Konsumenta wynikających z niezgodności towaru z umowa przewidzianych w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27.07.2002 r. (Dz. U. 02 R. 141 poz. 1176) oraz ustawy z dnia 23.03.1964 r. Kodeks Cywilny ( Dz.U.64.16.93).

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 28 Sty 2013, 14:55
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.