laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 05:50



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Witam!
Chciałbym skonfrontować pewną sprawę dot. tabletu SHIRU Shogun 10 32GB (A9/1024MB/32GB/Android 4.1).
Otóż mam parę problemów z działaniem sprzętu. Występują one od początku gdy go kupiłem (ok. miesiąca temu). Być może niektóre z tych rzeczy mogę poprawić samemu....
1. Gdy skończę odtwarzać film - ekran zaczyna mrugać (podświetlenie - jak w popsutej jarzeniówce), gdy zablokuje go i odblokuje zazwyczaj jest ok :)
1a. Gdy odtwarzam film przez wifi są momenty kiedy wszystko ładnie działa przez np 1h, a później nie można normalnie oglądać filmu, ponieważ film przycina się jak na starym, wolnym sprzęcie - nie sprawdzałem jak jest gdy plik odtwarzany jest z pamięci wewnętrznej - ale o tym "dlaczego" poniżej.
2. Nie mogę skopiować pliku przez wifi ani usb o wielkości 1-4gb - plik podzielony na części ok 700-800m również się nie kopiuje. Objawia się to tym ze podczas kopiowania pasek dochodzi do pewnej wartości (rożnej) np 2, 32, ... % i dalej już nic - czasem po dłuższej chwili pojawia się błąd kopiowania - gdy próbuję ponowić operacje czasem w ogolę nie startuje ponownie. W ww. sytuacji używam programu ES file explorer. Jeśli próbuję użyć domyślnie zainstalowanego astro, program w momencie wciśnięcia "wklej" wyłącza się całkowicie i wraca do pulpitu.
3. Gdy próbuję coś zrobić w ustawianiach - aplikacjach - całość zawiesza się na ok 1 min co parę operacji (np przy wejściu we właściwości aplikacji) - dzieje się tak np przy aplikacjach mających kilkaset KB - czyli domyślam się ze to nie jest problem z obliczaniem danych (cobym jeszcze zrozumiał).
4. Popsuła się wtyczka/kabelek od ładowarki i czasem sprzęt się nie ładuje - można kupić jakąś ładowarkę zastępczą? Jakie parametry powinna posiadać ? Nadaje się jakaś od starych komórek ?

Czy sprzet koniecnzie trzeba oddawac do serwisu?
Czy ktos ma podobne problemy ?

Za wszelkie pomocne rady z góry dziekuje!

_________________
PODPIS


Nie 25 Lis 2012, 11:54
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
StuffX napisał(a):
Witam!
Chciałbym skonfrontować pewną sprawę dot. tabletu SHIRU Shogun 10 32GB (A9/1024MB/32GB/Android 4.1).
Otóż mam parę problemów z działaniem sprzętu. Występują one od początku gdy go kupiłem (ok. miesiąca temu). Być może niektóre z tych rzeczy mogę poprawić samemu....
1. Gdy skończę odtwarzać film - ekran zaczyna mrugać (podświetlenie - jak w popsutej jarzeniówce), gdy zablokuje go i odblokuje zazwyczaj jest ok :)
1a. Gdy odtwarzam film przez wifi są momenty kiedy wszystko ładnie działa przez np 1h, a później nie można normalnie oglądać filmu, ponieważ film przycina się jak na starym, wolnym sprzęcie - nie sprawdzałem jak jest gdy plik odtwarzany jest z pamięci wewnętrznej - ale o tym "dlaczego" poniżej.
2. Nie mogę skopiować pliku przez wifi ani usb o wielkości 1-4gb - plik podzielony na części ok 700-800m również się nie kopiuje. Objawia się to tym ze podczas kopiowania pasek dochodzi do pewnej wartości (rożnej) np 2, 32, ... % i dalej już nic - czasem po dłuższej chwili pojawia się błąd kopiowania - gdy próbuję ponowić operacje czasem w ogolę nie startuje ponownie. W ww. sytuacji używam programu ES file explorer. Jeśli próbuję użyć domyślnie zainstalowanego astro, program w momencie wciśnięcia "wklej" wyłącza się całkowicie i wraca do pulpitu.
3. Gdy próbuję coś zrobić w ustawianiach - aplikacjach - całość zawiesza się na ok 1 min co parę operacji (np przy wejściu we właściwości aplikacji) - dzieje się tak np przy aplikacjach mających kilkaset KB - czyli domyślam się ze to nie jest problem z obliczaniem danych (cobym jeszcze zrozumiał).
4. Popsuła się wtyczka/kabelek od ładowarki i czasem sprzęt się nie ładuje - można kupić jakąś ładowarkę zastępczą? Jakie parametry powinna posiadać ? Nadaje się jakaś od starych komórek ?

Czy sprzet koniecnzie trzeba oddawac do serwisu?
Czy ktos ma podobne problemy ?


Za wszelkie pomocne rady z góry dziekuje!



Prosimy spróbować przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych i zaobserwować czy wyżej wymienione problemy występują ponownie. Dodatkowo prosimy o informację jakiej firmy oraz klasy jest używana karta pamięci.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 26 Lis 2012, 17:20
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Czy jesli przywroce ustawienia fabryczne, to zainstalowane aplikacje (i ich ustawienia) znikna?
Karta rzeczywiscie jest, ale nieuzywana gdyz wszystko przechowywane i kopiowane jest na pamiec wewnetrzna tableta. Na karcie sa zdjecia i pare krotkich filmikow. Teraz nie pamietam dokladnie firmy ani predkosci, ale raczej nie jest to najwolniejsza :) 4Gb w techn. SDHC - wiecej szczegolow podam wieczorem gdy wroce do domu.

_________________
PODPIS


Pon 26 Lis 2012, 17:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Karta to Sandisk 4GB SDHC class 2

wiem ze niby "class 2" - ale nie mialem z nia nigdy problemu. Ale pisac to sobioe moge :) - jak wroce do domu to ja wyciagne i sprobuje ponowic kopiowanie!

_________________
PODPIS


Pon 26 Lis 2012, 19:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Sprawdzone, ani troche lepiej :(

Jak bedzie z tymi ustawieniami fabrycznym ?

_________________
PODPIS


Wto 27 Lis 2012, 09:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Czy karta pamięci jest sformatowana na NTFS?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 27 Lis 2012, 14:13
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Chcac wykluczyc karte z przyczyn, obecnie nie korzysdtam z niej.

_________________
PODPIS


Wto 27 Lis 2012, 18:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:36
Posty: 35
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Nikt juz mi nie odpowiedzial. Rozumiem ze brak dalszej konwersacji oznacza koniecznosc kontaktu z serwisem i oddanie sprzetu do naprawy? :(

Jesli "tak" to kontaktowac sie od razu z firma Retail-Service, czy z Waszym sklepem/serwiesem ?

_________________
PODPIS


Czw 29 Lis 2012, 15:02
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: SHIRU Shogun 10 32GB - Kilka problemów
Prosimy o bezpośredni kontakt z retail-service.

http://www.retail-service.pl/Gwarancja.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 29 Lis 2012, 17:52
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.