laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 05:21



Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 06 Sie 2012, 10:27
Posty: 3
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
co zrobić:
pierwsze ładowanie baterii (od 0%) w nowym laptopie: naładowana została do 20 %, zaszła konieczność przeniesienia laptopa więc został on odłączony od zasilania, i teraz: rozładowac do końca czy kontynuować ładowanie? czy bardzo niekorzystnie wpłynie to na żywotność baterii?....


Sob 18 Sie 2012, 12:56
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 03 Paź 2012, 18:35
Posty: 61
Miejscowość: Terespol/Warszawa
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Witam.Zakupiłem laptopa w sklepie x kom i moją ogromną wątpliwość wzbudziła rozładowana do 0 bateria, laptop nawet nie ruszał. Pojemność nominalna wynosiła 48840 jakoś, a obecnie przy pełnym naładowaniu wynosi o jakieś 1500 mniej. Czy nie powinno to wzbudzać obaw? Laptopa mam drugi dzień.
Pozdrawiam


Śro 10 Paź 2012, 20:40
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Prosimy o konsultacje w tej sprawie z naszym działem pomocy technicznej pod numerem 34 377 00 30.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 16 Paź 2012, 15:22
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 03 Paź 2012, 18:35
Posty: 61
Miejscowość: Terespol/Warszawa
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Te połączenia wcale nie są tanie. Dlaczego tu nie może zostać udzielona mi pomoc?
Z tego co wiem X Kom celem dołożenia RAMu otwiera pudełko i co?
Może uruchomili komputer i bateria przypadkowo padła do zera? Budzi to zastrzeżenia. Zaczynam się powoli zastanawiać co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam i liczę skrycie na odpowiedź.


Wto 16 Paź 2012, 21:57
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Wear lvl nowej baterii może wynosić nawet do 10% (w zależności od producenta) a tutaj jest 3% więc pewnie mieści się w normie. Nienormalny jest natomiast fakt, że była rozładowana.
Ale za tekst o drogich połączeniach szacunek :lol:

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Wto 16 Paź 2012, 22:27
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 03 Paź 2012, 18:35
Posty: 61
Miejscowość: Terespol/Warszawa
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Dlaczego tak to określasz? Szacunek?
Dzwoniąc aby poprzednio dowiedzieć się czegokolwiek za każdym razem trafiałem na kolejkę od 3 do 9 osób. Po Twojej wiadomości odnoszę wrażenie, że nie miałeś okazji czekać, czyż tak? Chodzi tylko o to, że będąc nawet drugą osobą w kolejce musiałem wyczekać ponad 10 minut na połączenie. A jak już tutaj piszę to z nadzieją, że ktoś w jakikolwiek sposób pomoże.
PS. Pocieszający jest fakt o którym wspomniałeś na początku. Dzięki
Pozdrawiam.


Wto 16 Paź 2012, 23:44
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
@Noxi poprosiliśmy o kontakt telefoniczny w tej sprawie z naszym działem pomocy technicznej, ponieważ podczas rozmowy telefonicznej można przekazać znacznie więcej informacji, co pozwala na szybsze i sprawniejsze udzielenie wyczerpującej odpowiedzi.
Co do rozładowanej baterii, sytuacja wygląda następująco. Nawet nieużywana bateria traci swoje właściwości, a jak szybko, to zależy w jakich warunkach jest przechowywana. W przypadku rozbudowy pamięci RAM w naszej firmie, notebook jest sprawdzany tylko i wyłącznie na podłączonym zasilaczu. Bateria nawet nie jest wyciągana z opakowania.
Odnośnie pojemności baterii to już kwestia typowo techniczna, w której nasz serwis jest bardziej zorientowany i będzie w stanie udzielić rzetelnej odpowiedzi. Jeżeli jest problem z uzyskaniem połączenia, to prosimy o podanie na PW numeru kontaktowego, nasz serwis oddzwoni. Można też skontaktować się z naszym serwisem pod adresem e-mail serwis@x-kom.pl.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 19 Paź 2012, 13:33
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 03 Paź 2012, 18:35
Posty: 61
Miejscowość: Terespol/Warszawa
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
X-KOM.PL napisał(a):
@Noxi poprosiliśmy o kontakt telefoniczny w tej sprawie z naszym działem pomocy technicznej, ponieważ podczas rozmowy telefonicznej można przekazać znacznie więcej informacji, co pozwala na szybsze i sprawniejsze udzielenie wyczerpującej odpowiedzi.
Co do rozładowanej baterii, sytuacja wygląda następująco. Nawet nieużywana bateria traci swoje właściwości, a jak szybko, to zależy w jakich warunkach jest przechowywana. W przypadku rozbudowy pamięci RAM w naszej firmie, notebook jest sprawdzany tylko i wyłącznie na podłączonym zasilaczu. Bateria nawet nie jest wyciągana z opakowania.
Odnośnie pojemności baterii to już kwestia typowo techniczna, w której nasz serwis jest bardziej zorientowany i będzie w stanie udzielić rzetelnej odpowiedzi. Jeżeli jest problem z uzyskaniem połączenia, to prosimy o podanie na PW numeru kontaktowego, nasz serwis oddzwoni. Można też skontaktować się z naszym serwisem pod adresem e-mail serwis@x-kom.pl.



Jak to? Nie ma żadnego opakowania na baterię i od początku siedziała w laptopie? Coś mi się tu nie podoba;/


Sob 20 Paź 2012, 10:01
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
W przypadku modeli Dell Inspiron 7720 bateria jest fabrycznie wpięta do notebooka w momencie jego pakowania w fabryce producenta.
Tą informację można potwierdzić kontaktując się bezpośrednio z firmą Dell. ;)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 24 Paź 2012, 15:32
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 03 Paź 2012, 18:35
Posty: 61
Miejscowość: Terespol/Warszawa
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
No to jeden problem mniej:) dziekije. Tylko czemu mogla byc wyzerowana?;/


Sob 27 Paź 2012, 10:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 09 Gru 2012, 23:56
Posty: 11
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Cześć
Dwa problemy:
Pomimo, że w specyfikacji mojego laptopa podane jest, iż bez obciazenia działała on będzie na baterii przez niemal 6 godzin, po naładowaniu wskaźnik wyświetla mi, że zostały dwie godziny. Laptop nowy, bateria skonfigurowana programem od MSi.
Drugi problem- na zasilaniu bateryjnym gry chodzą niezwykle powoli- włącza się zintegrowana karta raficzna. I nie wiem jak to wyłączyć:(

Laptop to MSI GT70


Śro 19 Gru 2012, 20:04
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Ustawienia planów zasilania (na samej baterii pewnie spadają na najniższą wydajność).
Co do pozostałego czasu to są dane z tzw. "trybu czytelnika" i realnie tego się nie osiągnie - włączony jakiś plik word/pdf, wyłączone WiFi/LAN (więc brak neta), bajery multimedialne, jakiś bluetooth, najniższe podświetlenie ekranu itd więc równie dobrze można laptopa nie używać i odstawić ;) (wtedy pewnie się zgodzi). Z różnorakich testów warto brać czas pracy na baterii przy normalnym/średnim obciążeniu (jakiś film, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki). Poza tym kupowanie laptopa "gamingowego" i patrzenie na czas pracy na baterii mija się z celem (albo wydajność, albo mobilność i czas pracy na baterii jak w przypadku ultrabooków itp)

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Śro 19 Gru 2012, 20:45
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 28 Mar 2012, 13:39
Posty: 4878
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
GT70 i 6h na baterii? Chyba z wyłącznym podświetleniem i zostawieniem go w iddle. Przy normalnym użytkowaniu (jasność prawie na minimum) z włączonym WiFi osiągniesz średnio 3,5h. Podczas większego obciążenia czyt. gry czas pracy na baterii spada do niecałej godziny.
Na zasilaniu bateryjnym gry chodzą powoli dlatego, że laptop nie przełącza się na dedykowaną grafikę.

1. Usuń wszystkie śmieci MSi i ustaw plan oszczędzania ręcznie w systemie.
2. Sprawdź czy masz zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki (do intela oraz nvidii -> 310.70)
3. Czy po podłączeniu do ładowarki karta sie przełącza?
4. Jakie masz temperatury w grach? (Sprawdź w OCCT) Być może włącza się throttling z powodu przegrzewania się cpu lub gpu.

Inną możliwością jest to, że podczas gier model z i7+gtx670m potrafi pobrać aż 130W gdzie zasilanie bateryjne jest po prostu niewystarczające i trzeba się wspomagać ładowarką.

Takie uroki "gejmingowych laptopów". Nie rozumiem po co ludzie kupują takie wynalazki.

_________________
Szukasz pomocy z wyborem laptopa dla siebie? >> Napisz do mnie tutaj <<
Intel i5 @4.8GHz ~ 16GB DDR3 ~ GTX970 ~ Vertex4 128GB + Plextor M6S ~ Fractal Define R4
AMD PII X4 955@4.0GHz ~ 8GB DDR3 ~ GTX760 ~ Samsung F3 ~ Elite430
Lenovo Y510p i7-4700MQ ~ 8GB DDR3 ~ Plextor 128GB ~ GT755M
Dell Vostro 3560 i7-3612QM ~ 16GB DDR3 ~ M5M 128GB
Acer E1-570G i3-3217U ~ 4GB DDR3 ~ GT740


Czw 20 Gru 2012, 09:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 09 Gru 2012, 23:56
Posty: 11
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
Po przełączeniu na ładowanie, karta się przełącza, i gry chodzą bardzo płynnie, nawet te najbardziej wymagające.


Czw 20 Gru 2012, 17:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Kwi 2010, 14:33
Posty: 8
Miejscowość: Myszków
Post Re: Porady dotyczace uzytkowania baterii w notebookach
0.0% przez rok, to faktycznie nierealny, błędny odczyt.
Spróbuj innego softu np. BatteryCare, BatteryMon, ewentualnie sprawdź z poziomu Unix odpytując /proc/acpi/battery/
Jeśli będzie podobny odczyt, obawiam się jednak, że to wina firmware baterii, który źle raportuje jej stan.
W takiej sytuacji powinieneś poszukać informacji na temat problemu na stronie producenta lub jeśli bateria markowa (firmowa) zgłosić ten fakt do ich supportu.
Pozdrawiam.

_________________
Zapraszam na mój blog TechFormator.pl: SEO, nowe technologie, promocja sklepów internetowych, darmowe oprogramowanie SEO.


Sob 12 Sty 2013, 10:13
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.