laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 07:53



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s)
Dzień dobry!
Złożyłem poniższy zestaw i prosił bym o jego ocenę - https://www.x-kom.pl/lista/9xwe3l6vb

  • Budżet: celowałem w 4500zł jednak wyszło 200zł więcej :D
  • Nie potrzebuję dodatkowych rzeczy poza tymi wymienionymi w zestawie i nie planuje podkręcania. Dodam SSD i HDD na sata ze starego komputera.
  • Monitor full hd obecnie. Może kiedyś będą dwa lub jeden większy.
  • Przeznaczenie: programowanie i testowanie oprogramowania, multitasking (2-3 przeglądarki w tle odpalonych programów), gry (w odległych planach VR).
  • Chcę aby wystarczył na 2-3 lata. Z czasem nie zawsze będą to najnowsze gry w wysokich ustawieniach co dla mnie jest ok.
  • Nie zależy mi na podświetlaniu zespołów (i tak je wyłączę). Cisza bardzo mile widziana.

Kilka pytań:
1.Zastanawiałem się nad inną wersją 2060s od gigabyte czy innego producenta, jako, że są ~100zł taniej. Ta jednak ma wyższe taktowanie oraz trzy wentylatory. Czy to wpłynie pozytywnie na kulturę pracy i będzie ciszej?
2. Czy gf 2060s są chłodzone półpasywnie? Nie znalazłem takiej informacji nigdzie a nawet mój stary gf miał taki system chłodzenia.
3. Podobnie z chłodzeniem procesora. Czy będzie różnica między SilentiumPC Fortis a Fera 3 120mm?
4. Zastanawiałem się też nad płytą główną. Tą chyba najczęściej widziałem w zestawach. Czy ona jest kompatybilna ze sterowaniem chłodzenia obudowy? I czy będzie problem z montażem dodatkowej karty dźwiękowej?

Chętnie przyjmę sugestie :)


Nie 05 Kwi 2020, 10:41
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s)
Cześć,

zestaw przemyślany i kompatybilny. Moje zmiany, które bym wprowadził.
GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 IRDM PRO
PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

Grafika wystarczy nawet PNY GeForce RTX 2060 SUPER Dual Fan 8GB GDDR6

Nad grafika możesz się jeszcze zastanowić PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6 wydajność podchodzi pod RTX2070 Super.

Fortis jest sensowniejszy

Płyta główna moim zdaniem jedna z lepszych.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 05 Kwi 2020, 11:08
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Re: Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s)
Dzięki za odpowiedź! Chciałbym dopytać o to skąd niektóre sugestie by lepiej zrozumieć:

1. Ten dysk nie posiada informacji o zapisie/odczycie losowym (w internetach też na szybko nie znalazłem). Czy wypada w tym lepiej? Też chyba nie ma radiatora a z tego co czytałem te dyski potrafią się grzać i radiator pomaga.
2. Zasilacz - 50W mniej ale z Gold 80 plus będzie lepszym wyborem? Wiem, że zapas mocy będzie i tak ale nie wiem czy dalej to będzie w granicach 50% max poboru.
3. 2060 super - czyli tutaj nie ma różnicy w trybie pracy/osiągach między różnymi modelami?
4. No i teraz mam dylemat rtx czy też 5700 xt :D o jakiej różnicy w wydajności mowa, no i czy ten nie bedzie lepszą opcja? Też geforce posiada ray tracing i pewnie ilość gier, które z niego korzystają będzie rosła.


Nie 05 Kwi 2020, 13:04
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s)
Jak dla mnie to niewiele więcej kosztuje karta RTX 2070:
MSI GeForce RTX 2070 TRI FROZR 8GB GDDR6
Chociaż są też oczywiście tańsze karty jak np.:
Gainward GeForce RTX 2070 8GB GDDR6


Nie 05 Kwi 2020, 18:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Prośba o ocenę zestawu (ryzen 3600, B450 i 2060s)
Lohryn napisał(a):
Dzięki za odpowiedź! Chciałbym dopytać o to skąd niektóre sugestie by lepiej zrozumieć:

1. Ten dysk nie posiada informacji o zapisie/odczycie losowym (w internetach też na szybko nie znalazłem). Czy wypada w tym lepiej? Też chyba nie ma radiatora a z tego co czytałem te dyski potrafią się grzać i radiator pomaga.
2. Zasilacz - 50W mniej ale z Gold 80 plus będzie lepszym wyborem? Wiem, że zapas mocy będzie i tak ale nie wiem czy dalej to będzie w granicach 50% max poboru.
3. 2060 super - czyli tutaj nie ma różnicy w trybie pracy/osiągach między różnymi modelami?
4. No i teraz mam dylemat rtx czy też 5700 xt :D o jakiej różnicy w wydajności mowa, no i czy ten nie bedzie lepszą opcja? Też geforce posiada ray tracing i pewnie ilość gier, które z niego korzystają będzie rosła.


PowerColor to dobra grafiki, przy mniej bym pozostał.
Powyzej 2k są już PNY GeForce RTX 2070 SUPER Dual Fan 8GB GDDR6

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 06 Kwi 2020, 17:08
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.