laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 16 Cze 2024, 00:01



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Dziwny dźwięk w nowym laptopie/Win10 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Mar 2016, 18:14
Posty: 2
Post Dziwny dźwięk w nowym laptopie/Win10
Witam. Mam bardzo dziwny problem. Otóż po zakupie nowego laptopa, kupiony jakieś 2 tyg temu (jest to Lenovo Z51), zauważyłam że dźwięk na moich słuchawkach czasem potrafi być bardzo dziwny (mam dobre słuchawki za ponad 300zł). Przy niektórych utworach dźwięki potrafią dziwnie się "uwypuklać" - nie wiem jak to dokładnie opisać, tzn niektóre są wyżej a inne w tle niżej gdzie powinno być na odwrót co w efekcie daje wrażenie jakby dźwięk sam się podgłaśniał w niektórych momentach. Tak samo dźwięk dialogów, gdzie głos ogólnie powinien być dobrze słyszalny na pierwszym miejscu, a jest w filmach gdzieś na "drugim miejscu".
Nie zrozumcie mnie źle - dźwięk ogólnie nie jest zły. To występuje czasem przy różnym typie muzyki, bardzo mnie denerwuje, ponieważ na moim starym laptopie Samsungu nie było takiego problemu. Bassy były dobre mimo że grało na zintegrowanej, nie miałam potrzeby używać dodatkowej karty muzycznej ponieważ było ok, mi to wystarczało. Tak samo na laptopie mojego chłopaka - też ma Samsunga(6 letni), mamy te same słuchawki, puszczam ten sam utwór - a bassy u niego i ogólnie jakość jest o niebo lepsza. Nie ma żadnych polepszaczy, żadnych ustawionych efektów, porównuje jeden utwór z youtuba.
Trochę szperałam w menedżerze urządzeń, aktualizowałam sterowniki realteka ale nic to nie dało. Zauważyłam jedną róźnicę - stary laptop ma oprócz Realtek HD Audio jakieś sterowniki od dźwięku NVIDII, tak samo laptop chłopaka - ma jakieś od Radeona. Ja mam tylko Realteka, nie wiem jak miałabym sobie zainstalować tamte od Radeona. Mam wszystko aktualne od karty graf.
Chcę mieć dźwięk taki sam jak na moim starym laptopie czy laptopie chłopaka. Tamte komputery są stare, kilkuletnie, karty dźwiękowe zintegrowane są przecież w nich takie same, jak i w moim. W jednym jest Win7, chłopak ma Win8, ja mam Win10. Czy to ma coś do rzeczy? Proszę o pomoc.


Pon 11 Kwi 2016, 16:43
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Dziwny dźwięk w nowym laptopie/Win10
Poszukaj programu od Lenovo który może mieć wpływ na audio ..

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 19 Kwi 2016, 15:11
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.