laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 11:31



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Warunki gwarancji laptopa 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Kwi 2016, 17:16
Posty: 4
Post Warunki gwarancji laptopa
Witam,
mam kilka pytań dotyczących mojego laptopa firmy ASUS, mianowicie. Pierwsze z nich dotyczy czasu gwarancji, wiem, że mój czas gwarancji na laptopa trwa 24 miesiące, są to 24 miesiące od dnia kupna na fakturze laptopa u Państwa, czy od jakiejś innej daty?

Drugie pytanie jest bardziej złożone, laptop już 2 raz jest na gwarancji z tym samym problemem (ogólnie po raz 3, pierwszy raz zawiodła bateria). Po zawodności tego laptopa obawiam się, że ponownie padnie ta sama rzecz (mam na myśli dysk twardy).
Prosiłabym o szczerą odpowiedź co miałabym zrobić w sytuacji, gdy po raz 3 zepsuje się to samo. Nie chcę laptopa otrzymać z powrotem, podobnie nie chce otrzymać podobnego modelu ponownie, gdyż nie spełnia on aktualnie moich oczekiwań.
Czytałam na temat zgłaszania komputera z powodu odpowiedzialności za niezgodność towaru z umową, wychodzi na to, że przysługiwałoby mi w tym przypadku. Podobnie w jednym miejscu przeczytałam, że po trzykrotnym bądź większym razie ASUS pozwala na wymianę na nowy sprzęt bądź oddanie części kosztów.

Prosiłabym o przedstawienie mi dokładnych informacji na temat wyjść z danej sytuacji, gdy po raz 3 zepsułaby się ponownie ta sama rzecz. Podkreślam, że interesuje mnie zwrot kosztów, ewentualnie w przypadku braku wyjścia wymiana całego laptopa.
Proszę, o nie zważanie na Państwa straty ze względu na np. zwrot kosztów, ponieważ to niestety z Państwa/ASUSa winy mam teraz dość długo trwające problemy, przez co nie mogę normalnie pracować, a laptopa koniecznie potrzebuję.

Z góry dziękuję za odpowiedź, prosiłabym o wypowiedzenie się także serwisu X-kom
Patrycja


Sob 23 Kwi 2016, 17:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Jakiego modelu to dotyczy? Z opisu wynika że coś może być z płytą główna która podaje zbyt duże napięcie na dysk chyba że nim rzucasz podczas gdy jest włączony (na chodzie) ?

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 23 Kwi 2016, 17:54
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Kwi 2016, 17:16
Posty: 4
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Model "ASUS R510".
Płyta główna odpada ponieważ podczas drugiej naprawy (licząc tą z baterią jako pierwszą) wymieniono mi zarówno płytę główną jak i dysk na nowy.
Nie, absolutnie nie rzucam, laptop ma nawet swoją podkładkę na której stale leży, nigdy też mi nie upadł, torba na laptopa jest dobrze zabezpieczona, delikatnie się z nim obchodzę, także te powody odpadają


Sob 23 Kwi 2016, 18:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Kwi 2016, 17:16
Posty: 4
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Nie mam też nawyku pozostawiania laptopa na np. uśpieniu, zdarza się to sporadycznie gdy laptop pozostaje w pokoju, a ja gdzieś na chwilę wychodzę, gdy go przenoszę jest wyłączony


Sob 23 Kwi 2016, 18:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 11 Lut 2016, 14:33
Posty: 46
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Model: ASUS R510.
Awaria nr 1: bateria.
Awaria nr 2: wymieniono płytę główną i dysk twardy.
Awaria nr 3: wymieniono dysk twardy?

Tak naprawdę nie do końca wiemy czy mamy do czynienia z tym samym problemem – tu do wglądu potrzeba by było potwierdzeń z serwisu/naprawy. Piszę o tym, ponieważ sugerujesz wielokrotność tego samego problemu.

Co do samej gwarancji:
-inne zapisy i regulamin może mieć sam sklep;
-a inne producent sprzętu.

Teraz pytanie czy uderzać do sprzedawcy (i próbować egzekwować swoje prawa) czy do producenta?

*jeśli dobrze rozumiem, 3 razy zgłaszałaś już sprzęt do sklepu X-KOM - a oni dalej słali to do serwisu ASUS PL;


Nie 24 Kwi 2016, 12:18
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Patikala, bardzo prosimy Cię o przesłanie w wiadomości prywatnej numerów zgłoszeń reklamacyjnych oraz numeru dowodu zakupu. Sprawdzimy wszystko i skontaktujemy się z Tobą

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Nie 24 Kwi 2016, 19:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Kwi 2016, 17:16
Posty: 4
Post Re: Warunki gwarancji laptopa
Napisałam do Państwa prywatna wiadomość
Laptop nie wrócił jeszcze z trzeciej gwarancji, nie wiem co się z nim stało, sama podejrzewalam zepsucia dysku ponieważ stało się to samo co przed 2 gwarancja, specyficzne zaciecia
Podobnie matryca posiada jaśniejsze plamy które nie zostały uwzględnione ma gwarancji. Stwierdzono że to wada kosmetyczna
Na prawdę nie ufam już temu serwisowi ani tym bardziej że tak powiem temu laptopowi
Chciałabym go oddać i zakupić jakiś inny który mam nadzieję nie będzie miał jakiś wad.. Fabrycznych? Że tak często ulega usterko

Nie mogę sobie pozwalać na przerwy w posiadaniu laptopa żeby czekać.tyle.czasu na zwrot
Nie wiem czy np. rękojmę musiałabym zgłosić i producenta czy u Asusa
Musiałabym porozmawiać z doradcą..


Śro 27 Kwi 2016, 15:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.