laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 19:35



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Zestaw komputerowy za 3k 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 06 Maj 2016, 21:11
Posty: 2
Post Zestaw komputerowy za 3k
Witam, poszukuje nowego zestawu do wygodnego używania internetu (wchodzi w to granie w popularne gry online i oglądanie filmów w ful hd)

- Jaki jest Twój budżet na komputer?
Około 3000 zł.

- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
Zestaw musi zawierać jednostkę centralną i monitor.

- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
Komputer przeznaczony jest dla dziewczyny, myślę, że nie ma sensu wydawać więcej bo po prostu nie użyje tej mocy. Sporadycznie gra w jakieś bardziej wymagające gry, na co dzień tylko w League of legends. Komputer musi również uciągnąć filmy w ful HD i internety, ale wydaje mi się to oczywistym wymaganiem.

- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
Jeszcze nie posiada, ale celuje w 1920x1080, 60 hz maksymalnie, matryca IPS lub AMVA i im podobne, maksymalnie 24 cale. W oko wpadł mi 3 modele i tutaj mam jedną z największych rozkmin który wybrać, a może polecacie coś innego:
Monitor AOC i2360Sh - 559 zł,
Monitor AOC i2369Vm - 589 zł,
Monitor BenQ BL2410PT - 918 zł.
Pierwsze dwa modele ze specyfikacji różnią się tylko kontrastem (pierwszy ma 20000000:1 a drugi 1000:1), nie mogłem znaleźć dokładniejszych recenzji więc nie wiem. Teorytycznie pierwszy powinien być droższy i lepszy jednak jeśli tak jak pisze ceny to który jest lepszy? Najbardziej liczy się w tym przypadku komfort pracy a nie dynamika obrazu, dlatego znalazł się tu jeszcze monitor BenQ, który ma technologie flickerfree i inne bajery, jednak czy jest to warte 300 zł?

- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
Raczej nie, ale jak Ania nie będzie patrzeć i będzie to potrzebne to podkręcę :devil: . Nie jest to priorytet.

- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
Niestety nie.

- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?
Nie, ma starczyć na kilka lat.

- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność
Komputer ma być możliwie cichy, jednak ma to być w dobrym stostunku do wydajności.

- Wymagania dodatkowe
Wybrane zespoły nie mogą mieć opinie niebezpiecznych albo ryzykownych, nie ma być z nimi problemów :wink: .


A więc ułożyłem sam jeden zestaw komputerowy którego łączna cena wyniosła przewidywane 3000 zł. Wszystkie ceny podawane orientacyjnie jak by można było ugrać z kodami promocyjnymi itd.
Składa się on z:
Monitor: BenQ BL2410PT - 920 zł
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W - 225 zł
Płyta główna: ASRock FM2A88X EXTREME6+ - 420 zł
Pamięć: Kingston HyperX Beast 2x 8GB 2400MHz DDR3 CL11 - 380 zł (równie dobrze mogło by tu być 8 gb ale ramy są tak tanie w porównaniu do reszty komponentów że w/e)
Dysk: SSD 128 gb - 180 zł
Napęd: Asus 24F1MT - 50 zł
Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black - 280 zł (bardzo mi się spodobała ze względu na layout i wyciszenie)
Procesor: AMD APU A10 7890K - 650 zł
Karta graficzna: Brak.
Razem: 3100 zł
I tutaj pojawia się pytanie, czy w podobnej cenie nie dało by się złożyć czegoś na układzie intela? Np na i5 4xxx albo i5 6xxx, i jakiejś taniej karcie graficznej. Ludzie rozpływają się nad tymi APU, jednak chwalą je również za kompaktowość która nijak nie jest mi potrzebna, komputer będzie sobie grzecznie stał na półce. Procesor ten podobno jest w stanie uciągnąć nawet naszego rodzimego wiedźmina 3 przy pomocy wyżej taktowanych pamięci RAM. Wchodzi też w grę kupno wszystkich nowych komponentów, a dokupienie grafiki używanej. Jakoś nie mam zaufania do AMD stąd ten przydługi post. Bardzo proszę o rade i/lub ułożenie zestawu o podobnej mocy na procesorze i dedykowanej grafice.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Pią 06 Maj 2016, 21:50
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw komputerowy za 3k
Pomylili kontrast statyczny i dynamiczny, zweryfikuj na stronie AOC

AOC I2369VM - cena/wydajność
Dell U2414H - najlepsza jakość

MSI GeForce GTX960 2048MB 128bit OC (Armor 2X) - ale tylko wersja 4GB jest opłacalna na dłużej
ASUS DRW-24F1MT czarny SATA EOM
SilentiumPC Vero L1 500W v2
SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
Seagate 1TB 7200obr. 64MB lub SSD ale dobry to ok 230-250zł
GoodRam 8GB 1600MHz Play Gold CL9 (2x4096)
Gigabyte GA-B85M-D3H-A (B85 2xPCI-E DDR3)
Intel i5-4460 3.20GHz 6MB BOX
AOC I2369VM czarno-srebrny
=3178zł

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 06 Maj 2016, 22:12
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 06 Maj 2016, 21:11
Posty: 2
Post Re: Zestaw komputerowy za 3k
A co sądzisz o tym AOC i2360Sh? Z jakiegoś powodu jest normalnie droższy od VM o 100 zł, wiadomo może z jakiego?


Pią 06 Maj 2016, 23:10
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw komputerowy za 3k
Może przeoczenie sklepu i tak sobie wisi z tą ceną

http://aoc-europe.com/pl/products/i2360sh
Sama specyfikacja też no sam IPS nie jest pewien

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 07 Maj 2016, 21:30
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.