laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 17 Kwi 2024, 00:05



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Sprzęt 4500zł - praca 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Gru 2015, 12:35
Posty: 4
Post Sprzęt 4500zł - praca
Jaki jest Twój budżet na komputer?
Do wydania mam około 4500zł. Jeżeli będzie warto to można trochę odbiec od podanej ceny.
Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
Jednostka centralna + windows 10
Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
Praca w programach: Autodesk Autocad(3D), Inventor, Robot, Advance Steel(3D), Soldis; Pakiet MS Office; Obliczenia MES. Okazjonalnie zagram w jakieś nowsze tytuły gier.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
Obecnie posiadam monitor full hd. Zamierzam dokupić monitor ultrawide o rozdzielczości 2560x1080 lub drugi monitor full hd.
Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
Nie znam się na tym, więc potrzebowałbym przy tym pomocy, jednak jeżeli kosztem ceny wydajność miałaby wzrosnąć to czemu nie. Może poprosiłbym o przygotowanie dwóch propozycji (jeżeli jest taka możliwość).
Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
Jeżeli chodzi o części z poprzedniego komputera to mam zamiar zostawić tylko dyski HDD na składowanie. Jeżeli chodzi o nową jednostkę to proszę uwzględnić tylko SSD (ok. 250gb).
Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości - rozbudowywany?
Nie należę raczej do osób, które rozbudowują komputery, raczej użytkuję dosyć długo i wymieniam całość na nowy.
Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/ene- rgooszczędność
Wydajność, jeżeli chodzi o szybkość prowadzenia obliczeń i płynność grafiki w 3D.
Wymagania dodatkowe
Może coś z RGB w środku? :D Taka tylko sugestia, to nie wymóg


Nie 05 Sie 2018, 13:55
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 485
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
Moja propozycja zestawu komputerowego w kwocie do około 4,1k bez systemu Windows. Masz w niej 6 rdzeniowy procesor i7-8700, kartę graficzną 4GB, 16GB RAM, SSD 256GB od Plextora z radiatorem.
https://www.x-kom.pl/lista/f9tyzuryv


Ostatnio edytowany przez Pabloesc, Nie 05 Sie 2018, 16:04, edytowano w sumie 1 raz



Nie 05 Sie 2018, 15:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Gru 2015, 12:35
Posty: 4
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
Zdaje się, ucięło link :(


Nie 05 Sie 2018, 16:03
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 485
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
Edytowałem i poprawiłem. Zestaw jest bez systemu, bo nie wiem czy chcesz wersję Pro, czy Home OEM, czy może BOX.


Nie 05 Sie 2018, 16:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
Zestaw koelgi pabloesc dobry, ale ja bym dał tu szybsze pamięci oraz płytę która je wykorzysta. Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/ixttq74ya


Nie 05 Sie 2018, 21:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Gru 2015, 12:35
Posty: 4
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
A co jeśli chodzi o obliczenia na Ryzenie?


Pon 06 Sie 2018, 21:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Sprzęt 4500zł - praca
mesik napisał(a):
A co jeśli chodzi o obliczenia na Ryzenie?

Cena będzie podobna.
Jak już Ryzen, poczekałbym na płyty na chipsecie B450.


Wto 07 Sie 2018, 21:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.