laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 17:42



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Pomoc w doborze części 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 27 Lut 2018, 19:01
Posty: 9
Post Pomoc w doborze części
Cześć,

co sądzicie o tym zestawie? Wszystko do siebie pasuje? Będę używał tego komputera do pracy m.in. w Photoshopie czy Premiere Pro, ale chciałbym też móc zagrać w nowe gry (mam monitor 1080p). Wyniki na Userbenchmark są obiecujące, ale nie wiem czy jest to do końca dobre połączenie.

Zestaw:
https://www.x-kom.pl/lista/myvrkbn3s
Benchmark:
https://www.userbenchmark.com/PCBuilder/Custom/S86189-M475904.675909.413964.182068.236585vsS0-M?tab=HDD

Pozdrawiam,
Kuba


Pią 15 Mar 2019, 19:28
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w doborze części
Nie wygląda to najgorzej, aczkolwiek ja wybrałbym płytę na B450 dorzuciłbym też do 2xwiększego dysku SSD:
MSI B450 GAMING PLUS
Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500
Do tego rozważyłbym np: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB GDDR6


Sob 16 Mar 2019, 10:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 27 Lut 2018, 19:01
Posty: 9
Post Re: Pomoc w doborze części
Dzięki, zamieniłem płytę główną i kartę graficzną. Zastanawiam się jeszcze nad większym SSD, będę musiał to jeszcze przemyśleć.
Zostawiam link do poprawionego zestawu: https://www.x-kom.pl/lista/4copgdlgl
Jeszcze raz dziękuję! :D


Sob 16 Mar 2019, 12:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Mar 2019, 19:18
Posty: 2
Post Re: Pomoc w doborze części
Wyszedł komputer ni to do grania ni do Photoshopa.
Po pierwsze soft Adobe lepiej działa na Intelu, po drugie ważne jest taktowanie pojedynczego rdzenia, po trzecie do czego Ci w tym Rtx? :lol: spokojnie można dać GTX 1660Ti do FHD albo nawet 1660 bez Ti.


Śro 20 Mar 2019, 19:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 27 Lut 2018, 19:01
Posty: 9
Post Re: Pomoc w doborze części
Czyli sugerujesz aby zamienić procesor na np. i7 8700 i rtx'a na 1660? Nie wiedziałem, że Adobe działa serio lepiej na Intelu, ale benchmarki pokazują, że AMD radzi sobie lepiej w większości wykonywanych zadań. Zastanawiam się też, czy jeśli dołożyłbym kolejny monitor FHD to Intel będzie sobie radził równie dobrze jak AMD. Nie jestem też do końca pewien jaki wpływ na szybkość renderowania ma karta graficzna, ale wydaje mi się, że im lepsza tym szybciej. Jestem ciekaw jaką konfigurację byś osobiście wybrał i dlaczego. Dzięki :~D


Śro 20 Mar 2019, 19:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w doborze części
Sherlock napisał(a):
Wyszedł komputer ni to do grania ni do Photoshopa.
Po pierwsze soft Adobe lepiej działa na Intelu, po drugie ważne jest taktowanie pojedynczego rdzenia, po trzecie do czego Ci w tym Rtx? :lol: spokojnie można dać GTX 1660Ti do FHD albo nawet 1660 bez Ti.

Bez przesady z tym ni to do grania ni to do Photoshopa.
W obu tych przypadkach komputer byłby OK, ale procesory intela bardziej nadają się do Premier Pro ze względu na zintegrowane GPU i jeżeli w tej kwesti będzie dużo pracy, to wówczas warto zmienić platformę.
Co do RTX'a 2060-jeżeli stać, to warto wziąć. Dziś mamy monitor FHD, a jutro WQHD.


Śro 20 Mar 2019, 20:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Mar 2019, 19:18
Posty: 2
Post Re: Pomoc w doborze części
Jesli kasa jest mniejszym problemem, to najlepszy na jaki Cie stać i7 (np. 8086 albo 9700k) i rtx 2060 albo gtx1660ti. Ja pracuję na i5-9600k z 32GB ramu, z dyskiem nvme i to daje radę idealnie w Lr i Ps. Do obróbki 2D nie potrzebujesz żadnego GPU. Do grania idealne będzie coś około 1660Ti (np. MSI Armor - dosc wysokie taktowanie i spoko cena), albo wspomniany RTX 2060 (jeśli Cię stać) np. Palit GamingPro OC (chwalony za dobre chłodzenie).


Pon 25 Mar 2019, 22:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.