laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:02



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Zestaw komputerowy za 6000 PLN, Max 7000 PLN 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Sie 2019, 14:36
Posty: 1
Post Zestaw komputerowy za 6000 PLN, Max 7000 PLN
Witam serdecznie,

chciałbym się Was poradzić odnośnie zestawu komputerowego, który chciałbym kupić w X-KOM.

- Budżet: 6000 PLN, Max 7000 PLN
- Jednostka centralna wyłącznie
- Przeznaczenie: Gaming, z komputera będę również korzystał do pracy ale jest to praca biurowa więc bez większych wymagań.
- Rozdzielczność: 1440p
- OC: Tak, zarówno CPU jak i GPU (jeżeli będzie taka potrzeba, chciałbym mieć zapas wydajności na przyszłość).
- Nie posiadam swoich części do komputera.
- Chciałbym aby komputer wystarczył mi na grę w rozdzielczość 1440p z ponad 60 FPS zawsze w wymagające gry typu Squad, Hell Let Loose oraz bardziej znanych tytułach
- Przede wszystkim zależy mi na wydajności, następnie na ciszy. Wygląd jest nieistotny chociaż chciałbym aby np. w obudowie wejścia na słuchawki były z przodu obudowy oraz jakiś regulator pracy wentylatorów.
- Wymagania dodatkowe: brak.

Zestaw jaki złożyłem na podstawie opinii w sklepie X-KOM, porad znajmych oraz benchmarkach w sieci i innych artykułach poniżej (postaram się też napisać dlaczego wybrałem dany komponent i czym się kierowałem, gorąca prośba o uwagi):

Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX (bardzo dobre opinie na temat wersji bez 'MAX', jak zaznaczyłem, komputer chciałbym aby wytrwał po zakupie 2-3 lata na rynku dlatego mam nadzieję, że ta płyta na tyle wystarczy).

CPU: AMD Ryzen 5 3600X (słyszałem, że tą wersję z 'X' można podkręcać w łatwy sposób. Posiada cooler stockowy ale i tak wolę dokupić lepszy). Sprawdziłem na stronie MSI, że jest kompatybilna z płytą główną.

Pamięć RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) - obecnie jest promocja. Sprawdziłem na stronie MSI, że jest kompatybilna z płytą główną. Sprawdziłem na stronie MSI, że jest kompatybilna z płytą główną.

Dysk SSD: Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 (możecie zaproponować dysk SSD, nie znam się kompletnie, ten ma dobre opinie. Dodatkowo czy możecie polecić dysk HDD na przetrzymywanie zdjęć, filmów etc.?)

GPU: MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6. Wybrałem firmę MSI z uwagi na MSI Afterburner. Przeczytałem w wielu miejscach, że ten program jest najlepszy do bezpiecznego OC.

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (nie znam się, polecił znajomy, wiele dobrych opinii, prośba o info czy jest w porządku).

Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX (nie znam się, polecił znajomy, wiele dobrych opinii, prośba o info czy jest w porządku).


Obudowa: SilentiumPC Armis AR5X TG RGB (kierowałem się oceną na X-KOM. Prawda jest taka, że szukam prostej i uwaga: łatwej w transporcie obudowy do PC. Co jakiś czas przemieszczam się między dwoma miejscami. W jednym i w drugim mam zestaw, myszka, klawiatura oraz monitor - czy możecie polecić mi coś co wrzucę do torby (szukam torby do transportu PC)). PC jeżdzić będzie w bagażniku. Nie wiem czy obudowa którą wybrałem jest 'solidna' - a na takiej mi zależy.

Bez systemu operacyjnego.

PS: prośba o polecenie pasty termoaktywnej (kompletnie się nie znam - do CPU). Czy w X-KOM przy zapłacie za złożenie PC, Panowie i Panie przy składaniu taką pastę mogą nałożyć w ramach montażu lub przy dodatkowej opłacie?

PS2: W załączniku wrzucam plik Excel z zestawem, w hiperłączach znajdziemy konkretne odwołania do sklepu X-KOM. Ceny1 to cena podstawowa. Cena2 to cena z obecnym rabatem więc może się za chwilę zmienić. Z rabatem zestaw kosztuje 6082 PLN na dzień 2019-08-12 ale jak pisałem wyżej mogę dopłacić aby otrzymać lepszy performance.

Z góry serdeczne dzięki za przeczytanie oraz Wasze uwagi oraz polecane sprzęty.

Pozdrawiam,
Prezes Kozłowski


Wto 13 Sie 2019, 15:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy za 6000 PLN, Max 7000 PLN
Hej,

Wszystko może być, zestaw jest kompatybilny lecz w tej cenie złożysz wydajniejszą konfigurację do gier.
Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/6c6fio25c
Chłodzenie procesora Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Zasilacz do komputera Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB
Płyta główna Socket 1151 Gigabyte Z390 GAMING X
Procesor Intel Core i7 Intel i7-9700K 3.6GHz 12MB BOX
Dysk SSD ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6

Osobiście bym jeszcze rozdzielił dyski SSD na system i pozostałe.
ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500

Obudowę również możesz wybrać tańszą, jeżeli nie potrzebujesz RGB.
SilentiumPC Armis AR7 TG

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 13 Sie 2019, 18:50
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.