laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 18:37



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Mega problem! CPU led świeci! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 22 Lis 2013, 10:50
Posty: 25
Post Mega problem! CPU led świeci!
Witam,

W poniedziałek zamówiłem znajomym nowy zestaw komputerowy (dla syna), główne podzespoły poniżej:
- Gigabyte Z390 GAMING X
- Intel i7-9700K 3.6GHz 12MB BOX
- HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB)
- Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8G GDDR6
- Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold
do tego samsung evo 256GB na system i dwa dyski ssd po 1TB

Podkreślę, że nie jestem zielony.

Komp nie wstaje w ogóle, świeci się led CPU na płycie. Robiłem reset biosu, wyciągałem procka, sprawdzałem piny w gnieździe procka, poluźniłem chłodzenie, uruchamiałem na zintegrowanej grafice, sprawdzałem pojedynczo pamięci (sprawdzałem też 2133mhz), zostawiłem płytę bez dysków w m2a i m2m. Proca nie mam do podmiany jak i płyty.

Pany HELP. X-Kom HELP


Czw 29 Sie 2019, 08:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mega problem! CPU led świeci!
Jaka wersja Biosu- naklejka powinna być na pudełku lub na płycie.
Jaki to jest procesor? 9700K, czy może 9700KF?


Czw 29 Sie 2019, 22:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 22 Lis 2013, 10:50
Posty: 25
Post Re: Mega problem! CPU led świeci!
Hej Blazer,

dzięki, że jako jedyny odpowiedziałeś na "zew" :)

Bios F7, procek w wersji K. Tak czy siak problem rozwiązałem... okazało się, że uległ lekkiej awarii "es" do którego był podłączony obwód na gniazdku. Zasilanie niestabilne 185V, po przepięciu obwodu na innego "esa" ... ok, po zniasieniu kompa na inne piętro (stabilne 222V) problemu nie ma! Temat do zamknięcia.


Pią 30 Sie 2019, 00:13
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mega problem! CPU led świeci!
Rother napisał(a):
Hej Blazer,

dzięki, że jako jedyny odpowiedziałeś na "zew" :)

Bios F7, procek w wersji K. Tak czy siak problem rozwiązałem... okazało się, że uległ lekkiej awarii "es" do którego był podłączony obwód na gniazdku. Zasilanie niestabilne 185V, po przepięciu obwodu na innego "esa" ... ok, po zniasieniu kompa na inne piętro (stabilne 222V) problemu nie ma! Temat do zamknięcia.

Wow, dobrze wiedzieć- nie spotkałem się z czymś takim- muszę to zapamiętać, żeby w razie czego sprawdzić komp na innym obwodzie zasilania. Najważniejsze, że udało się rozwiązać problem.
Pozdrawiam


Pią 30 Sie 2019, 07:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 22 Lis 2013, 10:50
Posty: 25
Post Re: Mega problem! CPU led świeci!
Blazer napisał(a):
Wow, dobrze wiedzieć- nie spotkałem się z czymś takim- muszę to zapamiętać, żeby w razie czego sprawdzić komp na innym obwodzie zasilania. Najważniejsze, że udało się rozwiązać problem.
Pozdrawiam


Hej.

Ja też się zdziwiłem i też mój pierwszy raz, myślałem, że choć zasilacz da znać ...

Pozdrawiam


Pią 30 Sie 2019, 08:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.