laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 18:17



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 09 Sty 2015, 12:42
Posty: 49
Post 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł
Witam,

Panowie, wymiana floty laptopów w biurze.
Użytkowanie:
3 komputery z większym ~27' monitorem - excel, tabele (2 obok siebie), przegląd TYLKO projektów Cadowskich, duże PDFy, i cała obsługa biurowa.
Pozostałe 3 komputery - ekran 21 - 24' - excel, tabele, mniej skomplikowane, PDFy, programy księgowe itp dokumenty biurowe.

Budżet - na większe - do 7 000 zł (w tym jedna sztuka może być do 8000 zł)
Na mniejsze - jakaś racjonalna kwota, myślę, że nie więcej niż 5000-5500 zł.

Preferencje i zalety:
Dobry ekran, szczególnie w większych komputerach, chcę mieć możliwość komfortowego otworzenia dwóch arkuszy z tabelami obok siebie, na co potrzeba ~60cm ekranu.
Elegancja i estetyka, przez brak kabli,
Dobra bezprzewodowa mysz i klawiatura,
Z systemem operacyjnym,
Minimalnie 250gb SSD i to w zasadzie wystarczy - w biurze jest serwer sieciowy,
Dobry procesor zawsze się sprawdzi w mniejszym czasie reakcji,
Preferuję sprzęt Dell - z uwagi na szybką gwarancję DtD.

Rozważane opcje zamienne:
Mini-PC + ekran wg. preferencji - zajdzie konieczność podwieszania na specjalnych hakach, bądź wykonanie podstawy pod biurkiem.
Jeśli cena do konfiguracji wyjdzie na korzyść Mini-PC minimum 1000 zł od zestawu rozważę opcję, w innym przypadku dopłacam do AIO.
Mam tu możliwość wyboru w monitorach, szczególnie w 21:9. Tu powstaje największy dylemat, ponieważ rozmiar 27' 16:9 jest już dosyć spory, natomiast 34' w 21:9 jest tylko jeszcze większy, a 29' nie daje dużego wyboru i znacznie obniża wysokość roboczą.

Proszę o doradztwo. Będę tu wnioskował o specjalne warunki cenowe.
Co do budżetu, podaję rozsądny, bo z doświadczenia widzę, że ile bym go nie wywindował to dostaję propozycje naginające budżet, a uważam, że to aż za nadto do zastosowań biurowych, więc proszę o chwilę refleksji i rozważne propozycje, jednakowo mając na uwadze, że piszę post z uwagi na fakt, że nie jestem w temacie biegły więc i w razie potrzeby skłonny jestem dopłacić do sprzętu.

AHA, wiem, że iMaki mają chyba najlepsze propozycje, nawet i cenowo, jednak mam już taki i w biurze, środowisku Windowsowym się to nie sprawdza.


Sob 28 Gru 2019, 08:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł
Z większych 3x Dell OptiPlex 7770 AIO i5-9500/8GB/256/Win10P FHD 27'
Mniejsze:
Dell OptiPlex 7470 AIO i5-9500/8GB/256/Win10P 23.8

Oczywiście jednostki rozdzielone (komputer+monitor) dają dużo większe możliwości co do konfiguracji i wyboru odpowiednich monitorów przy niższej cenie.


Sob 28 Gru 2019, 12:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 09 Sty 2015, 12:42
Posty: 49
Post Re: 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł
Kolego Blazer, pytanie do Ciebie.
Co sprawiło, że poleciłeś Della 7470 i tym samym wykroczyłeś poza podany przeze mnie budżet?
Czy jest to propozycja uzasadniona? Czy przeczytałeś mój post?
W jaki sposób odniesiesz się do tego, że na x-kom dostępny jest także identyczny sprzęt, o tych samych parametrach, tego samego producenta, dodatkowo z napędem optycznym i większą ilością Ram, w cenie 1200 zł niższej. Co wpłynęło na to, że zdecydowałeś się polecić sprzęt droższy o takie pieniądze, mimo, że niewiele mniejszy ekran także mieści się w moich preferencjach?
https://www.x-kom.pl/p/507989-all-in-on ... p-215.html

Mam duże wrażenie, że polecony sprzęt jest z rozmachu / na pałę / pierwszy, lepszy, z zerowym uzasadnieniem ekonomicznym.

Co do komputera 27', na X-komie dostępna jest również propozycja od HP, w konfiguracji dającej do rozwagi zastanowienie nad tym sprzętem.
Co jest czynnikiem, który odrzuca tę pozycję?
https://www.x-kom.pl/p/534859-all-in-on ... touch.html


Wto 31 Gru 2019, 15:08
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł
Uważam, że większa przekątna ekranu = bardziej komfortowa praca, choć oczywiście prócz przekątnej liczy się jeszcze rozdzielczość, a w AIO zazwyczaj króluje FHD.
Wybierałem po prostu z ofert 23" więc oczywiście nie wyświetliły mi się propozycje 21", co uważam w biurze projektowym za mało wartością.
Najchętniej widziałbym tu 27" WQHD np.:

Sam korzystam z monitora Dell U2415 i wcale nie jest za duży.
Jak chcesz uzasadnienie ekonomiczne, to złóż sobie jednostkę PC+monitor, o czym Ci napisałem- że będzie to najlepsze rozwiązanie, wada tak że musisz gdzieś postawić pudełko.
Przekroczenie budżetu całkowitego nie jest jakieś wielki - na całości to raptem 500zł.
Co do HP-jest tam matryca błyszcząca i dotykowa- wybierałem spośród matowych, bo moim zdaniem na tych pracuje się najlepiej. Oczywiście wszystko zależy od preferencji użytkownika, ale w biurze światło z góry może utrudniać korzystanie z takiego zestawu.

Przykładowo zestaw PC+monitor:
x-kom H&O 100 i5-9400/16GB/240/W10PX+ Dell U2719D=4218zł
Ja np. wybrałbym taki zestaw, lub inny podobny.

To jest forum, tu się dyskutuje, nie podoba Ci się propozycja to po prostu odpisujesz, że wolałbyś coś innego i/lub podajesz inne kryteria które nie pojawiły się w pierwszym poście.
Rozmawiamy do czasu aż któraś ze stron...... nie będzie zmęczona dyskusją.


Wto 31 Gru 2019, 18:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 09 Sty 2015, 12:42
Posty: 49
Post Re: 6 Mini-PC / AIO do Biura po 7k zł
Witam,

Wybrałem:
3szt:
https://www.x-kom.pl/p/507989-all-in-on ... p-215.html

1szt z rozbudową pamięci do 16gb oraz dodatkowym dyskiem ssd 512 GB:
https://www.x-kom.pl/p/519356-all-in-on ... hd-27.html

Wersje 27' mają problemy z dostępnością, zatem jako ostatnie 2szt postawiłem na zestaw PC + Monitor + klawiatura i mysz bezprzewodowa.
Czy zestaw od Blazer jest tu opcją na którą ostatecznie postawić?
Mogę trochę dołożyć do PC. Monitor jest elementem na który patrzy się cały czas, ale za 27 cali to nie za duża cena? Oszczędzać przesadnie oczywiście nie chcę.
Proszę jeszcze o dobór dobrej klawiatury z numeryczną wersją, płaskim skokiem oraz myszy.


Wto 07 Sty 2020, 16:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.