laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 19:43



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Zestaw komputerowy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 31 Mar 2011, 15:54
Posty: 7
Post Zestaw komputerowy
Witam,

Proszę o ocenę poniższego zestawu:

Płyta główna: Gigabyte H370M DS3H 399,00 zł
Procesor: Intel Core i3-9100F 349,00 zł
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 1030 SILENT LP 2GB GDDR5 339,00 zł
Pamięć RAM: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Fury 195,00 zł
Dysk SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro 399,00 zł
Zasilacz do komputera: be quiet! System Power 9 400W 80 Plus Bronze 179,00 zł
Obudowa do komputera: SilentiumPC Signum SG1M TG 159,00 zł

Monitor: Dell U2412M czarny 769,00 zł

Wartość produktów: 2 788,00 zł


Komputer ma być zwykłym komputerem domowym. Zależy mi przede wszystkim na płynnym, responsywnym, możliwie bezawaryjnym działaniu.

1. Czy karta graficzna bez wentylatora to dobry wybór, czy da to jakąś korzyść jeśli chodzi o hałas, czy może pozostałe wentylatory i tak zagłuszą wentylator grafiki wiec nie ma to sensu?
2. Czy można coś jeszcze poprawić w powyższej kwocie tj. około 2100 na jednostkę centralną?

Odpowiedzi na pytania z ankiety :)

- Jaki jest Twój budżet na komputer? - około 2000 - 2200 na jednostkę centralną
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? - jednostka + monitor
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) - internet, gry przeglądarkowe, filmy z youtube, rzadko bardziej zaawansowane gry
- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? - 1980 x 1200
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? - nie
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? - nie
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? - nie
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność - mix ciszy z wydajnością (w obrębie budżetu) :)
- Wymagania dodatkowe - brak ;)


Czw 27 Lut 2020, 15:43
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy
Cześć,

W tej cenie jest to dość przeciętny wybór.
Moja propozycja AMD https://www.x-kom.pl/lista/7qa0yhykl - mój błąd nie zauważyłem zmiana procesora na AMD Ryzen 5 1600 AF
Jeżeli upierasz się przy Intel https://www.x-kom.pl/lista/saw3u1ml5

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 28 Lut 2020, 20:34
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 31 Mar 2011, 15:54
Posty: 7
Post Re: Zestaw komputerowy
Gajwer napisał(a):
Cześć,

W tej cenie jest to dość przeciętny wybór.
Moja propozycja AMD https://www.x-kom.pl/lista/7qa0yhykl - mój błąd nie zauważyłem zmiana procesora na AMD Ryzen 5 1600 AF
Jeżeli upierasz się przy Intel https://www.x-kom.pl/lista/saw3u1ml5


Dzieki za odpowiedź. Więc tak:

1. Nie potrzebuje tak wydajnej karty jak r570
2. Wymieniłeś dysk ssd na zwykły pod port sata, dlaczego?
3. Czym się różni zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W od mojego be quiet poza mocą zasilacza? I tak nie będę potrzebował aż tyle watów, tu by 300 starczyło.
4. Dlaczego wymieniłeś pamięć na jednokanałową?


Sob 29 Lut 2020, 11:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy
Skoro masz zamiar grać czasami, to jednak warto dołożyć do naprawdę sporo lepszej karty graficznej. GT1030 jest bardzo słabą grafiką, praktycznie nieopłacalną.

Różnicy praktycznie nie zauważysz w codziennym użytkowaniu, lecz jeżeli sobie życzysz ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Oba są wystarczające, nawet tańszy SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus

Ze względu na koszty, możesz wymienić na dwie kości. W zestawie wychodzi minimalnie drożej Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 29 Lut 2020, 11:33
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 31 Mar 2011, 15:54
Posty: 7
Post Re: Zestaw komputerowy
Gajwer napisał(a):
Skoro masz zamiar grać czasami, to jednak warto dołożyć do naprawdę sporo lepszej karty graficznej. GT1030 jest bardzo słabą grafiką, praktycznie nieopłacalną.

Różnicy praktycznie nie zauważysz w codziennym użytkowaniu, lecz jeżeli sobie życzysz ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Oba są wystarczające, nawet tańszy SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus

Ze względu na koszty, możesz wymienić na dwie kości. W zestawie wychodzi minimalnie drożej Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray


W zasadzie to pierwotnie miała być karta zintegrowana z procesorem, ale jak zobaczyłem różnice w cenie pomiędzy i3 9100F a i3 9100 wynoszącą około 300 zł doszedłem do wniosku, że lepiej będzie włożyć zwykłą, najtańsza grafikę. Zasilacz chciałbym żeby był przynajmniej 80+ bronze. Co do pamięci. Po co mi kości 3000 mhz jak max dla płyty to 2666? Co do dysku to doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie włożyć posiadany już przeze mnie SSD od Samsunga. No i tu mam pytanie. Czy złożenie komputera przez x-kom bez dysku jest jakimś problemem od strony podpięcia i ustawienia wszystkiego jak należy?

PS. komputer nie jest dla mnie, jakbym brał dla siebie to byłby zupełnie inny budżet i inne podzespoły :)


Sob 29 Lut 2020, 12:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.