laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 10:21



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Ocena wybranego zestawu 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 22 Kwi 2020, 00:56
Posty: 1
Post Ocena wybranego zestawu
Witam,

Szykuję się do zakupu komputera w bliskiej niedalekiej przyszłości. Skomponowałem sobie poniższy zestaw, prosiłbym o opinie, lub ewentualnie "poprawki" i "zalecenia", co należało by wymienić aby komputer był tak samo wydajny za niższą cenę, co wymaga wymiany na inny komponent bo jest lepszy, bardziej polecany, mniej awaryjny, lub co warto ewentualnie wymienić na droższy/inny produkt, ale lepszy. Zestaw złożony orientacyjnie, jeżeli szykuje się na coś promocja w najbliższych dniach, lub podobny komponent jest w promocji(przykładowo zasilacz, dysk ssd, dysk hdd, chłodzenie, itp), informacja będzie przydatna - nie upieram się, że musi to być DOKŁADNIE TO co w spisie - po to zakładam ten temat.

Dodatkowo czy wszystko jest "potrzebne" ? Czytając fora napotkałem się na opinie, że przy podobnych zestawach nie musi być aż tak duży zasilacz 650w, a jedynie 500/550w, chłodzenie jest podstawowe w procesorze i dodatkowe nie jest raczej potrzebne. Oczywiście ile osób - tyle opinii, jednak przy takiej kwocie te 30-70zł nie robi już dużej różnicy, a wole być pewny sprzętu i jego jakości.

Komputer będzie wykorzystywany do różnych gier, strzelanek czy wyścigów samochodowych, streamu, sporadycznej obróbki filmów z kamer GoPro, sporadycznego tworzenia grafik(corel, PS) i codziennego użytku.

Raczej nie planuje chwilowo go podkręcać, wolę to zostawić na później, za rok, dwa, trzy, kiedy zacznie ewentualnie przysiadać, podkręcić coś wymienić i troszkę go wtedy odświeżyć. Komputer planuje raczej na dłuższy okres czasu. Komputer będzie raczej schowany, więc kolorowe bajery i świecidełka nie są mi wcale potrzebne, zamiast kupić coś świecącego wole te parę groszy dołożyć do czegoś innego, lub po prostu zaoszczędzić.

Ewentualnie propozycja kompletnego zestawu, jeżeli ktoś uważa, że złoży lepszy w podobnej kwocie, lub tańszy. Raczej nie chciałbym zbyt bardzo odbiegać od kwoty w górę, albo pozostać, albo uciec w dół.

Link do mojej listy: https://www.x-kom.pl/lista/u6zwyr3fl

Pozdrawiam
Bartek


Śro 22 Kwi 2020, 01:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ocena wybranego zestawu
Wszystko wygląda OK, zasilacz mógłby być 500-550W, ale nie robi to większej różnicy w cenie. Ogólnie podzespoły są dobrane b.dobrze i ja nie zmieniałbym nic, no może poza ewentualnie kartą graficzną, gdzie możnaby rozważyć jeszcze takie karty:
Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phantom GS 8GB GDDR6
MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB GDDR6


Śro 22 Kwi 2020, 08:19
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Ocena wybranego zestawu
Dysk na praktycznie lepszym kontrolerze i tańszy
PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Płyte główną na MSI B450 GAMING PLUS MAX

W przypadku grafiki
Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phoenix 8GB GDDR6 w przyzwoitej cenie
Ewentualnie Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRock Premium 8GB GDDR6

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 22 Kwi 2020, 17:19
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 77 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.