laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 08:32



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Maj 2020, 12:01
Posty: 3
Post Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Witam,cześć. Szukam porad bo mam słaby jak na dzisiejsze czasy komputer i nie wiem czy jest możliwość jego modyfikacji/ulepszenia/dodanie części czy po prostu trzeba kupić nowy chociaż jak dałoby go zmodyfikować bo bym z chęcią parę złoty zainwestował jakby była możliwość.

Parametry:
Procesor - AMD Athlon(tm) X4 860K Quad Core Processor (4 CPUs), - 3.7GHz Kaveri 28nm Technology
Karta Graficzna - NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (MSI) 2GB
Ram - 8GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28) ct102464bd160b.m16fp 8gb ddr3l-1600 udimm 1.35v cl11 crucial ct102464bd160b.m16
Płyta główna - Gigabyte F2A68HM-DS2
Dysk - 1TB Toshiba DT01ACA100 ATA Device (SATA)
Dysk SSD ADATA Ultimate SU800 256 GB 2.5'' SATA III (ASU800SS-256GT-C)
Zasilacz - bandit power ATX-650UB (AC 230V)
Wentylator - 1A02C3W00 tylko na karcie i procesorze więcej nie mam w obudowie
Obudowa oprócz napisanego made in china to nie wiem i nie pamiętam ale podobna bardzo do tej Gembird Midi Tower Fornax (CCC-FC-120)

Gram dotychczasowe gry jak fortnite,cs, mmo i czasami jakieś single typu wiedźmin 3, need for speed, asasyn creed, far cry ale zazwyczaj na tych parametrach gram wszystko na najniższych ustawienia oprócz full hd rozdzielczości a fps np w takim fortnite na chwile obecna sięga 40-80fps cs max na low do 100 , wiedzmin 3 na low 30 fps, ogólne wszystkie gry poniżej 60 fps i skoki fps jak i spadki.
Zależy mi żeby gry chodziły płynnie chociaż na low/średnich nie spadało poniżej 60fps i też nie było mocnych spadków i przy okazji był cichy bo mój komputer nie wiem jest bardzo głośny możliwe że taki jest procesor i randomowa obudowa i bez dodatkowych wentylatorów.

Jeśli jest możliwość modyfikacji tego PC na lepsze na tej płycie głównej w dołożeniu lub zamienieniu lepszych pamięci ram/grafiki/zasilacza/procesora/chłodzenia to z chęcią do 500-1500zł bym dołożył.

A najprostsze pytanie co z takimi parametrami obecnymi co napisałem i na tej płycie głównej max mogę wyciągnąć?

Będę niezmiernie wdzięczny za chęci pomocy o porad.


Pon 11 Maj 2020, 12:08
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Tu dużo nie zdziałamy, do wymiany większość podzespołów (obowiązkowo zasilacz i obudowa)-przykładowy zestaw do 1500zł:
https://www.x-kom.pl/lista/jtxec65yn
Zostawiasz ze starego kartę graficzną i dyski.
Nadwyżkę zostawiasz i w pierwszej kolejności zbierasz na nową kartę (~1000zł) , później możesz zbierać na ram i ewentualnie na wydajniejszy procesor.


Pon 11 Maj 2020, 23:23
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Maj 2020, 12:01
Posty: 3
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Dzięki za odpowiedz, czyli modyfikować go po prostu się zbytnio nie opłaca i lepiej zaoszczędzić te kilka set złoty może i więcej na kolejny PC niż miałby trochę lepiej chodzić?

To był gotowiec z allegro gdzieś z 3/4 lata temu za 1550zł tylko od siebie dołożyłem potem dysk SSD, ale wtedy taki komputer człowiekowi starczał bo było mniej gier i na tamte czasy niektóre gry miały mniejsze wymagania a z czasem aż do teraz to się zwiększyło i się odczuwa nawet w tym mniejszym stopniu, ten komputer wszystkie gry odpali ale po prostu na niskich ustawieniach i zazwyczaj poniżej 60fps(Są wyjątki że niektóre gry nawet nowsze chodzą idealnie i więcej niż low ustawienia) oczywiście jeśli mówimy o grach single i sieciowych jak na te lata i trochę wstecz.

To nawet jakbym miał niebawem zainteresować się nowym komputerem to co ze starym zrobić? Bo szkoda będzie takiego w szafie trzymać albo go zniszczyć a na pewno jest warty parę dobrych złoty i nie dla wymagającego mocno ten komputer do jakiś gier by służył jak i wgl korzystania z komputera i internetu czy ktoś by chciał i byłby w stanie wycenić ten Komputer? To chociaż bym go gdzieś odsprzedał albo nawet jakiemuś dalekiemu znajomego + dołożył do nowego PC. Może być warty z 1500zł albo chociaż ten 1000zł?

Gotowce może by mnie nadal interesowały ale zaufane bliżej, nie z Allegro automatycznie odpada coś bardziej że specjalizują się komputerami np tutaj x-kom ewentualnie na części ale za dodatkową opłatą złożenie go, niby praktyka czyni mistrza można samemu złożyć gorzej jakbym wziął się za składanie to biedy samej narobił, a tako to tam parędziesiąt złotych za złożenie to by nie żałował.

Jakieś Zestawy komponentów lub gotowców tylko nic z allegro do 2000/2500/3000zł? Jakiś kilka alternatyw na chwilę obecną bo na razie nie wiem zbytnio na ile ocenić wydatek mógłbym i ile mój obecny PC byłby warty, żeby ten komputer był w jakimś stopniu lepszy od mego żebym mógł płynnie w te gry grać może i nowsze/najnowsze i też nie koniecznie i na low/średnich na stałych większych fps'ach.

Sorka że tak się rozpisałem ale z głowy chciałem wszystko wyładować tutaj na forum żeby potem nie pytać w oddzielnych postach i nie wiadomo ile.

Będę wdzięczny nadal za chęci pomocy.


Wto 12 Maj 2020, 10:32
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Twój cały zestaw obecnie nie jest za wiele wart-1000zł to moim zdaniem jest max. kwota za jaką można go próbować sprzedać w całości.
Tu masz np. podobny zestaw za 730zł do negocjacji: https://www.olx.pl/oferta/okazja-komput ... 172b8f53e2
Ogólnie, to napiszę od razu, że im więcej wydasz tym wydajniejszy zestaw otrzymasz który starczy Ci na dłużej- tu masz np. zestaw z systemem za 3200zł https://www.x-kom.pl/lista/fry8qh83v
Co do składani- to oczywiście X-kom Ci go złoży.
Pytanie czy w cenie ma być system, czy nie koniecznie?


Wto 12 Maj 2020, 22:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Moja propozycja do około 3,2k https://www.x-kom.pl/lista/k5utrksqg
Jeżeli nie potrzebujesz systemu, spokojnie możesz wybrać sporo wydajniejszą kartę graficzną.
Gainward GeForce GTX 1660 SUPER Ghost 6GB GDDR6

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 13 Maj 2020, 11:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Maj 2020, 12:01
Posty: 3
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Witam,cześć dzięki za odpowiedzi więc tak;

Czyli mój komputer nie był jakoś nastawiony pod Gry jak dobrze rozumiem, jeśli chodzi o komponenty?

Żadna przyjemność i zabawa przynajmniej teraz jak z założenia wiem że jaką grę teraz nie włączę to będzie na najniższych ustawieniach i nie wiadomo jak z płynnością(Są wyjątki).

Raczej na części bym się nie bawił odsprzedawać komuś bo to więcej czasu i zabawy w tym ale nie wiem. Komputer odrazu cały ewentualnie zostawił bym dysk sobie SSD lub HDD albo może i nie. Tam za jakąś cenę do negocjacji wystawie albo znajomemu jakiemuś tam uczciwie niżej sprzedam. Nic na silę żadne wciskanie kitu by nie było po prostu człowiek napisze co ma i ile użytkował i jak się sprawuje jeśli o daną rzecz zapyta.

No jeśli serwisom nie problem ze złożeniem odpłatnie tam za x zł to będę następnym razem/niebawem może na części + ze złożeniem będę się interesował, bo ze złożeniem przyjedzie gotowy do uruchomienia odrazu tak jakby się gotowca brało?

A z założenia bo dla mnie wiadomo jeszcze tym mniejszy koszt to większa jak i szybsza szansa na zainteresowanie się kupnem Komputera. Czy da radę coś złożyć na początek 1500 albo i może do 2000zł bez systemu? (Musiałbym swoje środki przeanalizować przy kolejnej wypłacie) Komputer do gier już na jakiś lepszych ustawieniach w grach i płynności, po prostu da się złożyć duży lepszy albo w jakimś sensie lepszy PC od mojego za takich dochód? Nie wiem w jakich słowach to dobrać.

Zastosowanie do Gier, ewentualnie Dysk SSD bym z sobie zostawił chociaż nie wiem " wgl w tym komputerze to dysk SSD mam dobry jeśli chodzi o wydajność,markę itp tak samo HDD jako magazyn? Komponentów dodatkowych typu klawiatura itp nie potrzebna bo mam. Monitor se mam taki " Philips - 243v7qsb/00 "


Śro 13 Maj 2020, 13:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Czy da się zmodyfikować/ulepszyć mój komputer?
Takie minimum do 2k
https://www.x-kom.pl/lista/rv6tbrfjn

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 13 Maj 2020, 14:29
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.