laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 21:14



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Nowy komputer 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 12 Maj 2020, 14:33
Posty: 1
Post Nowy komputer
Witam wszystkich,
Chcialbym zasiegnac porady na temat zakupy nowej maszyny.
Obecnie wziac uzywam juz mocno przestarzalego AMD fx-8320 z R9 380x I 8G DDR3 wiec chyba czas na nowy sprzet.
Komputer oczywiscie chce uzywac do gier. Glownie zalezy mi na tym zeby Rust chodzil na przyzwoitym poziomie. Reszta tytulow mnie sepcjalnie nie interesuje jako ze te w ktore gram Maja dosc niskie wymagania.
Moj "pomysl" wyglada nastepujaca:

Plyta:
MSI x570 Tomahawk (kiedy w koncu wyjdzie, wydaje sie byc dobra platforma startowa ktora pozwoli mi ulepszyc procka w przyszlosci)

CPU:
Ryzen 3 3300x (mysle ze wystarczy mi to w zupelnosci do czasu wyjscia architektury zen3)

RAM:
2x8 DDR4 3600 (wiem tylko tyle ze tego typu ram jest zalecany do tych procesorow, jaki dokladnie? Jamie taktowanie? Z tym potrzebuje pomocy!)

SSD:
Chyba wypadalo by uzyc NVMe PCIe 4 jako ze plyta na to pozwala, jakies sugestie? 1tb max aczkolwiek 500g by mi w zupelnosci wystarczylo. Jesli uwazacie ze nie ma sensu two sie galopowac jestem otwarty na propozycje.

GPU:
Nie mam pojecia. Chodz to pewnie blad dalej Bede uzywal mojego starego GPU jako ze po tym wszystkim nie bedzie mnie chwilowo stac na upgrade. Ale tez z checia uslysze sugestie jako ze jakis miesiac pozniej Bede mogl sobie na to pozwolic.

Oczywiscie chce wydac jak najmniej. Ale roznica 100-200zl na poszczegolnych czesciach nie jest dla mnie duzym problem jesli rzeczywiscie warto.
Posada. Obudowe Corsair Carbide 300R I nie widze potrzeby jej wymieniac. Moj zasilacz to tez dziadek, XFX 550W P1-550S-XXB9 PSU. Jesli jednak jest dalej zdatny do uzytku to go zatrzymam, jesli nie tez przyjme sugestie.

Mam nadzieje ze moj zakrecony post znajdzie jakis odezw.
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie!
Pozdrawiam


Wto 12 Maj 2020, 14:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Nowy komputer
Płyta:
X570 to górna półka- w tym cenowa, zastanów się może nad B550, ale oczywiście i X570 nie jest zła, z tym że trochę mało opłacalna.
CPU:
3300X z pierwszych testów wynika, że to dobra jednostka, b.wydajna i nawet lepsza niż Ryzen 1600AF
RAM:
Im szybszy tym lepszy, ale też nie ma co przesadzać (w pewnym momencie ceny rosną nieproporcjonalnie do wydajności).
SSD:
PCIe 4 jest OK, ale biorąc pod uwagę ceny to raczej w grę aktualnie wchodzi tylko opcja 500GB
GPU:
Na początek stara karta wystarczy, w ciągu miesiąca powinno też być więcej informacji o nowej generacji GPU więc chwilowo możesz się wstrzymać- tym bardziej, że 380X nie jest jakaś tragiczna.
XFX 550W da radę, ale tu decydujący głos będzie miała karta graficzna.


Wto 12 Maj 2020, 22:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Nowy komputer
B450 również powinna wystarczy, obstawiam, że nowe procesory będą kompatybilne. Tym bardziej sporo tańsza, pozwoli na zakup lepszych podzespołów.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 13 Maj 2020, 11:49
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Maj 2020, 21:34
Posty: 1
Miejscowość: Kraków
Post Re: Nowy komputer
W moim przypadku zakupy komputerów, drukarek itd. przez internet nie były dobrym rozwiązaniem, gdyż zostałem oszukany. Popadłem w depresje bo stawka toczyła się o większe pieniądze i musiałam skorzystać z kilku wizyt u psychologa.

_________________
psycholog


Śro 20 Maj 2020, 21:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.