laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 17:02



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Lip 2020, 01:33
Posty: 3
Post [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Cześć!

Aktualnie składam części pod upgrade PC i brakuje mi jeszcze paru komponentów, więc proszę o pomoc w ich doborze. A także odpowiedź i pomoc w paru innych kwestiach.

Zwykle PC trzymałem "schowany", ale teraz będzie wyeksponowany, więc chciałbym zadbać o jego efekty wizualne. A co za tym idzie - aRGB. Chcę też mieć możliwość sterowania kolorami, aby wszystko współgrało. Chcę, aby to wszystko było zarazem schludne jak i cieszyło oko. Oczywiście nie rezygnując przy tym z wydajności. Bardzo też ucieszy mnie, aby to wszystko starczyło na dłuższy okres czasu, abym nie musiał co chwilę wymieniać na nowe.
Nie wiem dokładnie na jakich zasadach to wszystko działa, dlatego piszę ten temat.

Co posiadam?:
- Procesor Ryzen 5 3600x - jeszcze nieużywane.
- Pamięć RAM Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB 3600MHz CL18 - jeszcze nieużywane.
- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 - za jakiś czas przesiadka na nową, jeszcze w tym roku (IV kwartał). Nie chciałbym przesadzać z pozostałymi elementami, o których mowa w tym temacie, aby właśnie odłożyć już trochę pieniędzy na grafikę.
- Monitor BenQ XL2411Z
- Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W - czy on wystarczy do tego wszystkiego, czy muszę kupić coś nowego/lepszego?
- Karta dźwiękowa Asus Xonar DGX - czy jest sens jej używania, czy może lepiej używać tej wbudowanej w płytę główną?
- Dysk SSD Crucial MX200 250GB
- Dysk HDD Seagate 1TB

Co potrzebuję?:
- Płyta główna - jestem bardziej nastawiony na jakąś B550 lub X570 niż na B450. Nie są to wielkie różnice cenowe wg mnie. Też chciałbym, aby się dobrze prezentowała. Dobrze byłoby, gdyby posłużyła na dłużej w miarę możliwości (dłużej niż B450).
- Obudowa - nie mam jeszcze zupełnie pojęcia. Coś z aRGB.
- Chłodzenie wodne - tutaj jestem kompletnie zielony, jeśli chodzi o chłodzenie wodne. Bez wątpienia coś z aRGB jak wspomniałem w pierwszych zdaniach.
- Dysk SSD M.2 - niekoniecznie, ale chętnie zakupię, jeśli wystarczy na tyle pieniędzy, aby sobie pozwolić na w miarę ogarnięty.

Wszystko do kwoty 2500 PLN, jak wspomniałem wyżej - reszta pójdzie już na nową grafikę.

To chyba tyle. Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą pomoc :wink:


Czw 23 Lip 2020, 01:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Cześć,

Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX lub MSI MPG B550 GAMING PLUS lub Gigabyte X570 AORUS ELITE
Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB lub SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB
Chłodzenie SilentiumPC Navis Evo ARGB 240 2x120mm
Dysk SSD ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 23 Lip 2020, 18:12
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Z płyty X570:
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
Z B550:
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
Obudowa:
SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB
Chłodzenie wodne:
Corsair H115i RGB Platinum RGB 2x140mm
PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
Razem jeżeli dobrze policzyłem to wyjdzie 2472zł.


Czw 23 Lip 2020, 22:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Lip 2020, 01:33
Posty: 3
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Dzięki za odpowiedź, niżej się do tego wszystkiego odniosę :)
Płyta główna - tutaj celuję ostatecznie w X570. Zastanawiam się właśnie nad Gigabyte X570 Aorus Elite lub Asus TUF Gaming X570-Plus. Czy warto mi zwrócić uwagę na jeszcze jakieś?
Obudowa - całkiem nieźle prezentują się obie, które podesłałeś. Rozumiem, że lepsza będzie SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB? Ktoś mi proponował coś z Phanteks. Nie wiem, ciężko mi w ogóle wybrać. Jaka byłaby najlepsza pod kątem właśnie wizualnym?
Chłodzenie - a czym powinienem się kierować w moim przypadku (oprócz wspomnianych światełek heh)?
Dysk SSD - całkiem fajna cena tego dysku, który podesłałeś. Chyba się na niego skuszę jak już będę kupował.

Blazer napisał(a):
Dzięki też za odp. :)
A jak ta płyta ma się w stosunku do tych dwóch powyższych (Aorus Elite / TUF Gaming Plus)? Na jaką z nich powinienem się zdecydować i dlaczego?
Czy to chłodzenie nie jest przesadzone, jeśli chodzi o cenę? Czym się wyróżnia? W ogóle nie wiem czym się kierować, jeśli chodzi o chłodzenie wodne...
Też spoko dysk, ale chyba ten, który podesłał kolega wyżej jest lepszy?
A jeśli chodzi o cenę - tak do 2500zł, ale chętnie sobie zostawię jakąś część, jeśli będzie taka możliwość :D


Zastanawiam się aktualnie nad poniższymi:

Płyta główna:
- Gigabyte X570 Aorus Elite
- Asus TUF Gaming X570-Plus
- MSI MPG X570 Gaming Edge Wifi
- Ewentualnie jakaś B550, ale żeby obsługiwała mi aRGB, na które jestem nastawiony.

Chłodzenie wodne:
- Corsair H115i RGB Platinum RGB 2x140mm - tylko to wydaje mi się przesadnie drogie
- SilentiumPC Navis Evo ARGB 240 2x120mm

Obudowa:
- SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB.
- Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital Black

Dysk:
- ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Tyle, że nie wiem czy to wszystko wyżej będzie dobre w moim przypadku. Nie jestem w stanie tego stwierdzić, dlatego liczę, że ktoś jeszcze tu zajrzy i pomoże w doborze  

Jeszcze mam kolejne pytanie - jak to wszystko działa, jeśli chodzi o RGB? W sensie, co muszę ogarnąć, żeby móc tym wszystkim sterować? Pod co to wszystko podpinam? Czy mając np. obudowę i chłodzenie z ARGB to muszę mieć ARGB na płycie? Czy wystarczy zwykłe RGB? Czy np. będę mógł ustawić jednolite kolory na wszystkich podzespołach? Ktoś mi wytłumaczy z tym co i jak? Zadaję głupie i pewnie śmieszne dla Was pytania, ale serio nie znam się na tym.


Czw 23 Lip 2020, 22:28
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Avada Kedavra napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, niżej się do tego wszystkiego odniosę :)
Płyta główna - tutaj celuję ostatecznie w X570. Zastanawiam się właśnie nad Gigabyte X570 Aorus Elite lub Asus TUF Gaming X570-Plus. Czy warto mi zwrócić uwagę na jeszcze jakieś?
Obudowa - całkiem nieźle prezentują się obie, które podesłałeś. Rozumiem, że lepsza będzie SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB? Ktoś mi proponował coś z Phanteks. Nie wiem, ciężko mi w ogóle wybrać. Jaka byłaby najlepsza pod kątem właśnie wizualnym?
Chłodzenie - a czym powinienem się kierować w moim przypadku (oprócz wspomnianych światełek heh)?
Dysk SSD - całkiem fajna cena tego dysku, który podesłałeś. Chyba się na niego skuszę jak już będę kupował.


Wybrałbym pierwszą Gigabyte X570 AORUS ELITE
Obie się nadają, lecz lepsza jest SG7V. Wizualne kwestie to indywidualna sprawa, polecam je z innych względów

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 27 Lip 2020, 09:20
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 23 Lip 2020, 01:33
Posty: 3
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Ostatecznie padło na poniższe komponenty:
- Płyta główna: Gigabyte B550 Aorus Pro AC (zastanawiałem się też nad "bez AC", ale różnica była bodajże 30zł)
- Procesor: AMD Ryzen 5 3600X
- Obudowa: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB
- Chłodzenie: SilentiumPC Navis Evo ARGB 360
- Pamięć RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB 3600MHz CL18
- Dysk SSD NVMe: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
- Dodatkowo dokupiłem pastę termoprzewodzącą: Thermal Grizzly Kryonaut

Na razie pocisnę na tym GTX i dam znać potem co i jak. Na razie czekam na nowe karty i spadek cen 8-)


Pią 31 Lip 2020, 00:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: [DO 2500] - Płyta główna, obudowa, chłodzenie
Wszystko działa bezproblemowo?

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 03 Sie 2020, 17:49
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.