laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 19:35



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Sie 2020, 22:12
Posty: 3
Post Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom
Witam,
Około miesiąc temu zakupiłem ze sklepu x-kom komputer G4m3r (specyfikacje podam na końcu). Przez pierwsze kilka dni wszystko działało świetnie, pobrałem kilka gier na których mi zależało i nie było żadnych problemów. Niestety z dnia na dzień, zaczęło dziać się coś dziwnego. Mianowicie, w czasie grania w dowolna grę (Wiedźmin 3, AC Origins, AC Oddysey i inne) fps-y utrzymują się na poziomie grubo powyżej 60 fps a mimo to zacinają się. Chodzi mi konkretnie o dyskomfort i brak płynności przy poruszaniu myszka, obracaniu kamery, postać zaś oraz wszystko co dzieje się na ekranie pozostaje płynna. Niestety, bardzo utrudnia mi to cieszenie się rozgrywka. Warto zaznaczyć, ze odkąd problem się pojawił, zmieniłem częstotliwość w panelu sterowania NVIDIA z natywnej (1080p, 1920 x 1080 60hz) na 1920 x 1080 144 Hz, podłączyłem monitor za pomocą Display Portu i włączyłem funkcje G-Sync oraz oczywiście bawiłem się w ustawieniach. Gdy ustawie limit klatek na 60, jest jeszcze gorzej - wszystko na ekranie jest teoretycznie płynne, natomiast podczas poruszania myszka i obracaniu kamery czuć wielki dyskomfort, jakbym grał na 25 fps a nie 60. Chyba nie muszę mówić, co dzieje się podczas ruchu myszka w 30 klatkach. Bardzo prosiłbym o pomoc!
Specyfikacja komputera:
Karta graficzna - NVIDIA GEFORCE RTX 2070
Procesor: INTEL CORE I5 9600KF
DYSKI: SSD 240 GB, HDD 1TB
Monitor od AOC z częstotliwością 144Hz.
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu!


Śro 19 Sie 2020, 22:30
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom
Problem leży po stronie sterowników lub ustawień. Probowałeś przywrócić ustawienia graficzne do fabrycznych?
Reinstalacja sterowników?

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 20 Sie 2020, 17:19
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Sie 2020, 22:12
Posty: 3
Post Re: Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom
Gajwer napisał(a):
Problem leży po stronie sterowników lub ustawień. Probowałeś przywrócić ustawienia graficzne do fabrycznych?
Reinstalacja sterowników?

Sterowniki posiadam najnowsze - pobierałem kilka dni temu z NVIDIA Experience.
Ustawienia graficzne przywracalem do ustawień gamma w Wiedźminie 3 i nic się nie zmieniło.
Tak jak wspominałem wcześniej, przez pierwsze kilka dni wszystko chodziło świetnie, dopiero potem wystąpił problem. Co w takim razie może być jego przyczyna, jeżeli nie sterowniki?


Sob 22 Sie 2020, 21:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom
@Pralin3k Prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego, postaramy się pomoc rozwiązać problem.

E-mail: serwis@x-kom.pl
Telefon: 34 377 00 30

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 24 Sie 2020, 11:12
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Sie 2020, 22:12
Posty: 3
Post Re: Problem z grami na nowym sprzęcie G4m3r od x-kom
X-KOM.PL napisał(a):
@Pralin3k Prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego, postaramy się pomoc rozwiązać problem.

E-mail: serwis@x-kom.pl
Telefon: 34 377 00 30

Skontaktowałem się poprzez e-mail.
Z góry dziękuje za pomoc!


Śro 26 Sie 2020, 09:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.