laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 11:58



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 PC bez karty graficznej i zasilacza do 2000(2500) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Wrz 2020, 09:26
Posty: 2
Post PC bez karty graficznej i zasilacza do 2000(2500)
Cześć,

poszukuję czegoś do przesiadki ze starego PCta, sama jednostka, nawet niepełna, gdyż w obecnym komputerze już posiadam
- GTX1070,
- dysk HDD i SSD
- zasilacz XFX Black Edition XTR Full Modular 550W
Więc w miarę możliwości chciałbym przyoszczędzić na tych komponentach (o ile zasilacz 550 wystarczy).

Nowa obudowa by się przydała, zależałoby mi jedynie na conajmniej 3-4 portach USB - słuchawki, monitor, mysz i klawiatura. I raczej gustuję w gładkich frontach obudowy (czyli np nie SilentiumPC Signum SG1). Nie zależy mi na żadnym RGB/przezroczystych ściankach etc

Przeznaczenie:
- programowanie (z tego względu rozważam opcję 32gb ram)
- gry - często dość cpu heavy (guild wars 2, monster hunter, civ6, total war). Nie interesuje mnie żadne 4k/144hz

Budżet: idealnie ok. 2000-2500
Podkręcanie: może. Dotąd posiadałem i5 2500k, które podkręciłem dopiero jakiś rok temu żeby przedłużyć żywotność, ale nie jestem ekspertem, nie jara mnie to. zależy mi przede wszystkim żeby działało :)
Zależy mi przede wszystkim na wydajności ze względu na pracę, ale chciałbym przy okazji złożyć komputer który pociągnie gry przez kilka następnych lat - sam trochę gram, a z komputera korzysta też dzieciak. Oczywiście liczę się z ewentualnymi upgrade'ami typu karta graficzna, niemniej chciałbym żeby ta konfiguracja dała radę najbliższe 3-4 lata ciągnąć gry przynajmniej na średnich ustawieniach.


Pią 04 Wrz 2020, 10:13
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: PC bez karty graficznej i zasilacza do 2000(2500)
To może coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/335zeec38
Niestety przy 32GB pamięci zabrakło budżetu na monitor choć 16GB np.: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black też wiele tu nie zmienia.


Pią 04 Wrz 2020, 21:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Wrz 2020, 09:26
Posty: 2
Post Re: PC bez karty graficznej i zasilacza do 2000(2500)
Hej, dzięki za odpowiedź. Monitora i innych peryferiów nie potrzebuję - jedynie samą jednostkę. Pewnie myszka by mi się przydała na pewnym etapie, ale to mogę dokupić później. więc zostałoby ~500zł w budżecie. Czy wartoby wtedy podnosić procek do 3600X/XT i lepszą płytę?
I jak jest z chłodzeniem? Z dawnych czasów jestem przyzwyczajony że warto zakupić osobne chłodzenie dla procesora a nie stockowe? Jest to dalej prawda czy nie ma znaczenia większego obecnie?


Nie 06 Wrz 2020, 11:13
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: PC bez karty graficznej i zasilacza do 2000(2500)
Ogólnie to oczywiście lepiej mieć chłodzenie dedykowane, budżet jest nieduży, dlatego też zakup 3600X, lepszej płyty, czy też dedykowanego chłodzeni spowoduje jego znaczne przekroczenie.
Sam AMD Ryzen 5 3600X, do tego chłodzeni to ~150zł (np.: be quiet! Pure Rock 120mm. Płyta w moim zestawie nie jest akurat aż taka zła więc bym ją zostawił (szczególnie biorąc pod uwagę budżet).


Pon 07 Wrz 2020, 20:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.