laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 03:49



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Komputer dla fotostudia 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 24 Kwi 2016, 21:27
Posty: 8
Post Komputer dla fotostudia
Witam,
Pomagam dobrać sprzęt koledze który zakłada studio foto/video. Ma budżet określony jako 3000 i mniej z podkreśleniem na mniej.
Zaproponowałem mu wstępnie coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/kndsvq8tu
Niestety w 5 min. później usłyszałem, że chce orżnąć o 300 zł, bo znalazł te same podzespoły na konkurencyjnej stronie i to wszystkie tańsze lub w najlepszym wypadku w tej samej cenie.
Mam mu jeszcze przygotować opcje z intelem, aż strach czegoś szukać. Dobrze, że konfigurator z firmy K* nie zanegował mi kompatybilności jakiejś części :crazy:
Macie jakieś pomysły co warto zaproponować. Miałem jasno powiedziane, że jeśli chodzi o niektóre podzespoły jest gotów pójść na ustępstwa, jeśli można liczyć na to, że kupi potem taniej... przy czym jakie potem, i ile to taniej nie określił.
Widziałem gotowce, ale płacić kilka stówek więcej za logo tej, czy innej firmy to bezsens.
A, klawiaturę i myszkę dostał w prezencie bezprzewodowe, więc to odpada, tak to cały zestaw trzeba,... hm lub nie trzeba kupić, bo może lepiej AIO by mu zaproponować?
Sam już nie wiem, wiece jak to jest doradzanie komuś.
Pozdrawiam

PS. Będzie obrabiał zdjęcia i filmy na tym.


Nie 27 Wrz 2020, 12:51
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Komputer dla fotostudia
Jesteś pewien, że nie będzie mu potrzebna grafika dedykowa? Moim zdaniem jednak się przyda.
Na jakich programach pracuje.

W tym zestawie, który podałeś wystarczy ASRock B450 Pro4

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 28 Wrz 2020, 17:42
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 24 Kwi 2016, 21:27
Posty: 8
Post Re: Komputer dla fotostudia
Co do grafiki to wydaje mi się, że nie ma to sensu. Szczególnie, że miałem się zmieścić w 3000 zł. To pierwszy raz, gdy polecam komuś Vegę do PC, ale też pierwszy raz gdy szukam czegoś dla grafika.
ASRock to nie jest syf? Zawsze unikałem go jak ognia, gdy miałem przypadek wymieniać właśnie zasilacze (różnej maści) i jeśli padły także płyty ( tylko ASRocka) po pewnej burzy. Dlatego ta firma to dla mnie gorzej niż 0, choć jak upiera się by zejść poniżej 3000 zł. Swoją drogą można negocjować z x-kom pokazując to samo u konkurencji taniej?
Z tego co wiem do grafiki używa jakiś pakiet dla foto studia+Gimp na specjalne zamówienia, gdy musi zrobić coś więcej, niż szybką korektę pod "legitymacyjne" zdjęcia. Natomiast co używa do video to nie chciał mi powiedzieć. Wiem, że nie Sony Vegas, ani Pinnacle Studio, czy Adobe Premiere, ciężko wyczuć co sobie wyszukał. Podobno "bezpłatny", ale filmy wychodzą FullHD i nawet zgrabnie miał zmontowane.
Pozdrawiam

P.S. Jeszcze jutro podeśle mu coś takiego https://www.x-kom.pl/p/530644-all-in-on ... win10.html
Niech przemyśli, czy lepiej kupić coś "kompaktowego".


Pon 28 Wrz 2020, 21:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 24 Kwi 2016, 21:27
Posty: 8
Post Re: Komputer dla fotostudia
Temat do zamknięcia, komputer kupiony!


Czw 08 Paź 2020, 21:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.