laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:35



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Pomoc przy tworzeniu bestii do pracy i gier 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 13 Lis 2020, 19:09
Posty: 1
Post Pomoc przy tworzeniu bestii do pracy i gier
Się macie!

Potrzebuję bestii, a nie komputera, i pomyślałem, że poproszę o pomoc ekspertów, bo sprzętowo jestem noga. :D
Pogrubiłem też najważniejsze kwestie, które pojawiły się w poście o konfiguracjach.

Budżet: optimum to 13k PLN; jeśli dojdzie do 14k PLN lub nieco więcej, to spoko, choć myślę jeszcze o załatwieniu zasilacza UPS i nowej licencji Windows; jeśli wyjdzie mniej, też spoko, bo nie zależy mi by wydawać też niewiadomo ile. Z oferty X-Kom ogólnie zastanawiałem się nad komputerem G4M3R 600 (ale nie ma opcji z 128 GB RAM, a zasilacz wydaje mi się ciut za słaby), a x-kom PRO z procesorem i9-10940X troszkę za dużo kosztuje. No ale to ma karty graficzne, które teraz się nie bardzo opłaca kupować. ;)

Interesuje mnie sama jednostka centralna. Komputer będzie przede wszystkim służyć do wymagającej pracy na różnych polach: tworzenie muzyki i edycja dźwięku, tworzenie gier (w silniku Unreal Engine 4), ale też chciałbym przez kilka lat sprawdzać najnowsze gry bez potrzeby zastanawiania się czy pójdą czy nie. (Mój obecny sprzęt wytrzymał 5 lat bez ulepszania, dzisiaj już przestaje dawać radę.)
Mam dwa monitory o rozdzielczości 1080p, ale planuję dokupienie telewizora (jako trzeciego monitora) o rozdzielczości 4K. Nie zamierzam podkręcać podzespołów w zestawie, nie mam do tego głowy, a zależy mi by sprzęt pracował stabilnie.

Miło byłoby użyć zasilacza ze starego kompa (SilentiumPC Supremo FM2 650W; zestaw G4M3R 600 też ma zasilacz 650W), ale nie wiem czy ta moc wystarczy na bestię, którą chciałbym złożyć, dlatego nie układajcie proszę zestawu pod ten zasilacz.

Ze starego komputera przenoszę 2 dyski SSD SATA (pojemność 500 GB każdy) i 1 dysk HDD SATA (2 TB) z danymi, toteż przyda się w zestawie dysk SSD na sprawy systemowe (najlepiej 500 GB; myślałem czy dobrym wyjściem nie byłoby załatwienie sobie dysku SSD M2).

Planuję w przyszłości dokupić więcej dysków SSD (M2 na PCI-E oraz na SATA).

Priorytetem dla mnie jest cisza - dużo pracuję z dźwiękiem, więc nie chcę mieć lotniska pod biurkiem. Następna w kolejności jest wydajność - komputer u mnie pracuje często cały dzień i ważne jest też by pracował stabilnie.

Dodatkowe:
- 128 GB RAM to jest coś, co by mnie bardzo interesowało, ale nie jest to duże wymaganie. Jeśli byłyby 64 GB RAM, to ważne dla mnie by było miejsce na dodatkową pamięć, a żeby sama pamięć była stabilna.
- karta graficzna GeForce RTX 3070 jest kusząca ze względu na wsparcie RT. ;)
- nie mam parcia na procesory Intel; słyszałem, że miejscami AMD Ryzen przewyższa Intel, ale to zdałbym się na eksperta. (Robiłem sobie jakieś przymiarki cenowe i w wersji z prockiem AMD zestaw kosztuje koło 12k, a z Intelem - koło 14k).

No i na koniec, jakbyście mogli polecić jakiś zasilacz UPS do tego sprzętu, to byłbym wdzięczny. Co jak co, ale o taką bestię to już trzeba dbać. :D


Pią 13 Lis 2020, 22:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.