laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:51



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Zestaw 5000 zł - prośba o ocenę 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 30 Kwi 2012, 00:07
Posty: 7
Post Zestaw 5000 zł - prośba o ocenę
Witajcie

Proszę o ocenę poniższego zestawu. Komputer przeznaczony do użytku domowego i grania. Bez karty graficznej, bo wiadomo jak z tym teraz jest. Docelowe szukam karty GTX 1660 Super lub 2060 jeśli trafiła by się w dobrej cenie (na co nie liczę obecnie). Rozważam kupienie na razie zamiennika, w rodzaju używanego 1050 i poczekanie z pół roku, może sytuacja na rynku się uspokoi. W przyszłości komputer być może będzie modernizowany, ale że nie znam się na podkręcaniu, wiec nie biorę tego pod uwagę (no może poza RAMem)

https://www.x-kom.pl/lista/v9f7pxbwa

Pytania:

1. Wybrałem płytę główną z uwagi na dobre opinie, łączność 2,5 Gb/s i ewentualnie podkręcenia RAMU. Nie ma mam zamiaru podkręcać procka, raczej w przyszłości (2-3 lata) wymienie na nowszy. Dobrze wybrałem, ewentualnie czy są tańsze opcje przy tych założeniach?

2. Czy zasilacz i chłodzenia procka, są dobrze dobrane?

3. Pamięć RAM ta, czy polecacie coś innego?

Ostatni komputer jaki składałem miał jeszcze procesor 486 więc trochę wypadłem z obiegu ;) Z góry dziękuje za pomoc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Jaki jest Twój budżet na komputer – 4500-5000 brutto
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? – Jednostka centralna, bez systemu i monitor
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) – gry, użytkownie domowe
- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? – monitor w załączonej liście
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? – Być może RAM
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? – mam dysk twardy 500 Gb SATA jako dodatek.
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? – w przyszłości (2-3 lata)
- Określ priorytet komputera – wydajność przede wszystkim, cisza istotna, ale bez przesady, energooszczędność bez znaczenia
- Wymagania dodatkowe - brak


Nie 24 Sty 2021, 14:41
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Zestaw 5000 zł - prośba o ocenę
Zamiast 1050, skupiłbym się na poszukiwaniach rx570, ale do rzeczy :

1. Jest ok, procka i tak nie podkręcisz, więc starczy Ci do 11 generacji.
2. Jest ok, w zupełności to wystarczy.
3. Intel lubi wysokie taktowania RAM. Polecałbym dorzucić do 3733 i dzięki płycie na z490 - bez problemu odpalisz je z XMP https://www.x-kom.pl/p/545506-pamiec-ra ... steel.html


Ta płyta to całkiem fajne konstrukcja, więc tak jak mówię - będziesz potrzebował mocy, kupujesz i5 11600K i szlus ;)

Edit : ewentualnie jeżeli chcesz się bawić w mega czasochłonną robotę, to możesz wziąć te patrioty 3200 i spróbować je ręcznie podkręcić, ale to mówię - będzie zabawa :D


Pon 25 Sty 2021, 16:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw 5000 zł - prośba o ocenę
Rx570 też jest dobrym posunięciem na teraz.

1. Jest ok. Jedynie ram zmieniłbym na Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black
2. Tak, choć nad zasilaczem pomyślałbym o goldzie SilentiumPC Supremo L2 550W 80 Plus Gold

Z grafika to myślałbym o RTX3060 w przyszłości.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 25 Sty 2021, 19:53
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.