forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=33&t=16230
Strona 1 z 1

Autor:  pawel adamczyk [ Nie 31 Sty 2021, 12:38 ]
Temat postu:  problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego

Witam,
chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami w zakresie zamówienia komputera stacjonarnego ( z usługą montażu przez x-kom). Komputer miał być złożony w oparciu o Procesor AMD Ryzen 5 5600X oraz Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6. Zamówienie zostało złożone 14 listopada 2020 (na stronie były adnotacje o pełnej dostępności podzespołów) i tego samego dnia opłacone. Po ok 2 tygodniach i kontakcie telefonicznym z mojej strony poinformowano mnie, że są kłopoty z dostępnością procesora i karty graficzne. Mają jako taką orientację co się dzieje na rynku, nie byłem tym zaskoczony i postanowiłem cierpliwie poczekać. W połowie grudnia poinformowano mnie o dostępności procesora. - 28 grudnia w związku z ciągłym brakiem "mojego modelu karty" zaproponowano mi inne modele: Gigabyte GeForce RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6 , Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE OC 8GB GDDR6, Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6. Po mojej akceptacji wersji Eagle lub Gaming zostałem poinformowany po wewnętrznych konsultacjach x- kom, że już tych kart również nie ma na stanie. Po wielu kolejnych rozmowach telefonicznych, oczywiście każdorazowo z inną osobą, usłyszałem, że jestem w kolejce oczekujących pod nr 550. Przy okazji już w grudniu proponowano mi zwrot pieniędzy. 16 stycznia po raz kolejny zaproponowano mi wersję karty GAMING OC z ceną wyższą od zamawianej o ok 600 zł i jednoczesną adnotacją, ze jej nie ma i bez jakiejkolwiek gwarancji terminu dostaw. W trakcie rozmowy poinformowano mnie, że przy edycji mojego zamówienia (zmiana karty) mogę stracić dostępność zarezerwowanego dla mnie procesora. Konsultant powiedział mi w czasie tej rozmowy, że moje zamówienie (oryginalne datowane na 14 listopada) jest 150. w kolejce. W kolejnej rozmowie 30 stycznia z innym konsultantem okazało się , że jestem w kolejce oczekujących na pozycji 550 -560.
W związku z opisaną powyżej sytuacją chciałbym, żeby osoby mające wpływ na poziom obsługi klienta, zapoznały się z moim przypadkiem, udzieliły mi wyczerpujących wyjaśnień dlaczego firma celowo wprowadzała w błąd klientów poprzez oferowanie przez stronę internetową produktów nieposiadanych na stanie oraz jakie proponuje rozwiązanie mojej sprawy. Pomysł "kup sobie pan później jak karty będą po 5 tys a procesory po 3 tys" trąci Bareją. Mam nadzieję, że tak renomowana firma w imię zadowolenia klienta jest w stanie poświęcić kilkaset zł zysku na dwóch produktach.

Autor:  Szuger [ Pon 01 Lut 2021, 16:48 ]
Temat postu:  Re: problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego

Nie rozumiem jednego,
jak można opłacać zamówienie, które ma zostać dopiero co złożone. Trzeba było opłacać, jak komputer będzie złożony.

Takich osób jak ty, są setki i to nie tylko w Polsce. Nie wiem, czego oczekujesz. Karty ci nie wyczarują. Skoro takie rzeczy dzieją się od grudnia, trzeba było wziąć to co jest, a kartę kupić za w czasu w innym sklepie, a teraz nie pozostaje nic innego jak czekać.


Poza tym, coś kręcisz. Sam składałem kompa w listopadzie i wiem, że te procesory jak były dostępne w xkomie to tylko na chwilę, na premierę. Później były praktycznie cały czas niedostępne, a jeśli był na stronie, miały napisane "dostawa wkrótce, zapytaj o termin dostawy". Ja się nauczyłem na to patrzeć, jak zamawiałem słuchawki, a wiem, że ludzie na to nie zwracają uwagi, a potem mają problemy.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/