forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Pomoc przy tworzeniu bestii do pracy i gier?
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=33&t=16386
Strona 1 z 1

Autor:  PeytonBirch [ Czw 11 Mar 2021, 13:59 ]
Temat postu:  Pomoc przy tworzeniu bestii do pracy i gier?

Się macie!

Potrzebuję bestii, a nie komputera, i pomyślałem, że poproszę o pomoc ekspertów, bo sprzętowo jestem noga. :D
Pogrubiłem też najważniejsze kwestie, które pojawiły się w poście o konfiguracjach.

Budżet: optimum to 13k PLN; jeśli dojdzie do 14k PLN lub nieco więcej, to spoko, choć myślę jeszcze o załatwieniu zasilacza UPS i nowej licencji Windows; jeśli wyjdzie mniej, też spoko, bo nie zależy mi by wydawać też niewiadomo ile. Z oferty X-Kom ogólnie zastanawiałem się nad komputerem G4M3R 600 (ale nie ma opcji z 128 GB RAM, a zasilacz wydaje mi się ciut za słaby), a x-kom PRO z procesorem i9-10940X troszkę za dużo kosztuje. No ale to ma karty graficzne, które teraz się nie bardzo opłaca kupować. ;)

Interesuje mnie sama jednostka centralna. Komputer będzie przede wszystkim służyć do wymagającej pracy na różnych polach: tworzenie muzyki i edycja dźwięku, tworzenie gier (w silniku Unreal Engine 4), ale też chciałbym przez kilka lat sprawdzać najnowsze gry bez potrzeby zastanawiania się czy pójdą czy nie. (Mój obecny sprzęt wytrzymał 5 lat bez ulepszania, dzisiaj już przestaje dawać radę.)
Mam dwa monitory o rozdzielczości 1080p, ale planuję dokupienie telewizora (jako trzeciego monitora) o rozdzielczości 4K. Nie zamierzam podkręcać podzespołów w zestawie, nie mam do tego głowy, a zależy mi by sprzęt pracował stabilnie.

Miło byłoby użyć zasilacza ze starego kompa (SilentiumPC Supremo FM2 650W; zestaw G4M3R 600 też ma zasilacz 650W), ale nie wiem czy ta moc wystarczy na bestię, którą chciałbym złożyć, dlatego nie układajcie proszę zestawu pod ten zasilacz.

Ze starego komputera przenoszę 2 dyski SSD SATA (pojemność 500 GB każdy) i 1 dysk HDD SATA (2 TB) z danymi, toteż przyda się w zestawie dysk SSD na sprawy systemowe (najlepiej 500 GB; myślałem czy dobrym wyjściem nie byłoby załatwienie sobie dysku SSD M2).

Planuję w przyszłości dokupić więcej dysków SSD (M2 na PCI-E oraz na SATA).

Priorytetem dla mnie jest cisza - dużo pracuję z dźwiękiem, więc nie chcę mieć lotniska pod biurkiem. Następna w kolejności jest wydajność - komputer u mnie pracuje często cały dzień i ważne jest też by pracował stabilnie.
Dodatkowe:
- 128 GB RAM to jest coś, co by mnie bardzo interesowało, ale nie jest to duże wymaganie. Jeśli byłyby 64 GB RAM, to ważne dla mnie by było miejsce na dodatkową pamięć, a żeby sama pamięć była stabilna.
- karta graficzna GeForce RTX 3070 jest kusząca ze względu na wsparcie RT. ;)
- nie mam parcia na procesory Intel; słyszałem, że miejscami AMD Ryzen przewyższa Intel, ale to zdałbym się na eksperta. (Robiłem sobie jakieś przymiarki cenowe i w wersji z prockiem AMD zestaw kosztuje koło 12k, a z Intelem - koło 14k).

No i na koniec, jakbyście mogli polecić jakiś zasilacz UPS do tego sprzętu, to byłbym wdzięczny. Co jak co, ale o taką bestię to już trzeba dbać.

Autor:  Gajwer [ Czw 11 Mar 2021, 18:57 ]
Temat postu:  Re: Pomoc przy tworzeniu bestii do pracy i gier?

Jesteś pewien, że w takim czasie chcesz składać taką "bestie"?

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/