laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:50



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Komputer do gier [składanie zestawu] 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Mar 2021, 00:13
Posty: 1
Post Komputer do gier [składanie zestawu]
Witam,

Chciałbym niedługo (w przeciągu tygodnia?) zainwestować w nowy komputer, o którym myślałem od dobrych paru miesięcy, ale teraz stwierdziłem, że będzie to najwyższa pora.
Jeśli chodzi o wszystkie informacje:
Budżet : 2500 - 3000 zł (jeśli wyjdzie troszkę więcej to raczej przeżyję, najwyżej kartę graficzną dokupię w późniejszym terminie).
Przeznaczenie : Gry oraz programowanie, jednak zważywszy na to, że pierwszy powód wymaga zdecydowanie więcej od drugiego, to można śmiało przyjąć tylko gry.
Potrzebuję pomocy przy złożeniu samej jednostki centralnej - peryferia / monitor / system operacyjny we własnym zakresie.
Nie mam zamiaru podkręcać podzespołów https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/.
Jeśli chodzi o samą jednostkę centralną - dysk HDD posiadam, napęd optyczny także.
Ogólnie zamiarem jest stworzenie raczej budżetowego, ale wydajnego komputera, który posłużyłby mi na dłuższy okres bez konieczności rozbudowywania czy zamieniania części.

Co będzie wobec tego potrzebne:
-Procesor
-Płyta główna
-RAM
-Karta graficzna
-Dysk SSD
-Zasilacz
-Obudowa
-Może jakieś chłodzenie? Nie wiem.

Jaką w chwili obecnej mam wizję:
Chciałbym skorzystać raczej z dość powszechnego obecnie zestawu Intel Core i3-8100 + płyta Z370. Jako kartę graficzną do zestawu upatrzyłem sobie GeForce GTX 1060 3GB.
Jeśli chodzi o RAM to nie mam swojego faworyta, chociaż celowałbym w 8GB (czy to będzie 1 kość czy 2 kości to nie wiem, która opcja będzie lepsza).
W kwestii SSD myślałem nad Samsung 850 EVO-Series 250GB.
Nad zasilaczem i obudową nie myślałem. Zasilacz to wiadomo, żeby był wystarczający na cały zestaw. Jeśli zaś chodzi o obudowę - nie potrzebuję pięknej, artystycznej obudowy. Bardziej celuję w użyteczność, więc jeśli obudowa będzie odpowiednia do zestawu to jak najbardziej mi pasuje.

Jestem otwarty na propozycję i z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Nandu01, Pią 26 Mar 2021, 08:27, edytowano w sumie 1 raz



Śro 24 Mar 2021, 00:17
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Komputer do gier [składanie zestawu]
Wybrałeś sobie najgorszy okres na zakup kompa, ale ok.

Nie wiem czemu chcesz iść w tak stary procesor jak 8100. W twoim budżecie można śmiało dostać i5 10400F, która deklasuje tę i3. Alternatywnie i3 10100 - i tak będzie wydajniejszy. Karta - jakakolwiek, zaczynając od RX 470/570 4GB GTX970/980/1060

https://www.x-kom.pl/lista/dff5akevf


Śro 24 Mar 2021, 16:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Komputer do gier [składanie zestawu]
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/qd9tbv43k
Jeżeli chodzi o kartę graficzną, musisz szukać okazji lub używanej.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 25 Mar 2021, 17:24
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.