laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 18:17



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sie 2021, 09:40
Posty: 5
Post Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU
Dzień Dobry.
Posiadam zestaw komputerowy;
System windows 10
Intel(R) Core(TM) i5-4590 CPU @ 3.30GHz 3.30 GHz
Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 JetStream,
Pamięć G.Skill RipjawsX, DDR3, 8 GB, 1600MHz
Płyta główna ASRock Fatal1ty B85 Killer, B85
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W
Dysk SSD Transcend 370S 128 GB oraz HDD 1 TB
Głośnik creative x katana
Monitor iiyama 24,5 cala 75hz g2530Hsu
Obudowa pure base 500 window white
Klawiatura + myszka + podkładka ( razzer )

Nadszedł czas na upgrade swojego komputera, zostawiając system win 10, klawiaturę,myszkę,podkładkę oraz do około lutego kartę graficzną oraz monitor.
Na ten moment, czyli około września października planuję wymienić; procesor,pamięci,płyta główna, zasilacz,dysk.obudowa,chłodzenie.
Od razu dodam, że stare podzespoły zostaną na platformę do drugiego komputera, który też w przyszłości będzie wymieniany.

Moje wymagania to; muzyka,cisza,prędkość,gry, seriale. Chwiałbym aby komputer był na parę lat ( stary służył mi z 6-7 )
Wymagania to ultra w grach komputerowych na stabilnych 80-100 klatek; sims 4, cyberpunk , New world, cs go, anno 1800, civ 6, bf5 i wszelkiego rodzaju nowe gry.
Planuję na początku nowego roku zakupić kartę graficzną za minimum 3/4 tyś oraz monitor za 1500 zł. Oglądałem coś w pokroju 3070ti gaming OC w rozsądnej cenie oraz Gigabyte G32QC 165Hz. Oczywiście jestem otwarty na propozycję, ponieważ jestem laikiem w tych sprawach.

Nie mam zamiaru podkręcać komputera ale mogę komuś zapłacić za wykonanie takiej usługi.

Obudowa jaką wybrałem do nowego PC to pure base 500dx white. Bardzo podoba mi się ta obudowa.Do tego chciałbym wodne chłodzenie, np Arctic Liquid Freezer II 240. Oczywiście jestem otwarty na propozycje obudowy i chłodzenia.

Proszę o wybranie podzespołów do około 4,5 tyś
Procesor;
Ram;
Dysk SSD;
obudowa; ( moja propozycja to; Pure Base 500DX )
chłodzenie wodne; ( moja propozycja to; Arctic Liquid Freezer II 240 )
chłodzenie podstawowe ( wentyle ) - jeżeli są potrzebne
zasilacz;
płyta główna;

Oraz proszę o propozycję do 5 tyś na kartę graficzną + monitor ( 3,5 karta 1,5 monitor ) np. 3070ti gaming OC w rozsądnej cenie oraz Gigabyte G32QC 165Hz.
Pozdrawiam,
Grzegorz


Pią 20 Sie 2021, 10:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sie 2021, 09:40
Posty: 5
Post Re: Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU
Co myślicie o takiej konfiguracji ?
https://www.x-kom.pl/lista/hep3lsgav Przyszłościowo 3070ti GAMING OC oraz Gigabyte G32QC 165Hz


Śro 25 Sie 2021, 10:34
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU
Z kartą graficzną https://www.x-kom.pl/lista/98pj5y3zx

Z grafika celować w dostępne ASRock Radeon RX 6600 XT Challenger Pro OC 8GB GDDR6

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 30 Sie 2021, 16:21
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 20 Sie 2021, 09:40
Posty: 5
Post Re: Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU
Gajwer napisał(a):


Dziękuje za odpowiedz. Lecz za 4,5 5 tyś chce zakupić zestaw bez GPU oraz monitora. Sama platforma, która będzie służyć pod jakiś 3070 ti gaming oc oraz tamten monitor.
Wiec jeszcze raz co myślicie o zestawie albo jaki Wy proponujecie ?


Czw 02 Wrz 2021, 13:18
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Upgrade Komputera do 4,5 tyś bez GPU
Twój zestaw jest ok, asus fajna płytka z porządną sekcja. Dodatkowo chyba jeszcze jest cashback, chyba 180 zł :)

Zmieniłbym 240 freezera na 280 i możesz zamawiać https://www.x-kom.pl/p/582376-chlodzeni ... 140mm.html ;) buda jak dla mnie trochę mała, ładna, ale niestety mała, a że to jest kwestia gustu, to może zostać ;)


Czw 02 Wrz 2021, 14:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.