laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:41



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Praca w 4K, casualowe granie na 4k/60hz, streaming do Shield 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Paź 2021, 23:52
Posty: 3
Post Praca w 4K, casualowe granie na 4k/60hz, streaming do Shield
Cześć,

Złożyłem taką listę:
https://www.x-kom.pl/lista/g3mz2b6p4

- Budżet to 15k, ale jakby bylo 10-12k to też lepiej
- mam monitor (LG 4K/60hz IPS) ale też TV 120hz 4k HDMI 2.1 i przystawkę Nvidia Shield i chcę używać stremowania w 4K, ewentualnie TV podpięty kablem bezpośrednio
- Linux, Windows
- komp ma być koloru białego, dobrze wyglądać, brak RGB, szybek itp. możliwie mały ale...
- bezgłośny w pracy biurowej a w stresie bardzo cichy

Szanowni Forumowicze, czy w liście powyżej jest jakiś błąd? Czy jakiś inny komponent jest optymalny lub warto coś zmienić?


Wto 05 Paź 2021, 00:07
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Praca w 4K, casualowe granie na 4k/60hz, streaming do Sh
zestaw jak najbardziej ok. Zmienić tylko chłodzenie na freezera. W tej cenie masz większą chłodnicę, a ryzen z twojego zestawu, nie należy do najchłodniejszych procków na rynku, więc tu trzeba zadbać https://www.x-kom.pl/p/596158-chlodzeni ... 120mm.html


Wto 05 Paź 2021, 15:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Paź 2021, 23:52
Posty: 3
Post Re: Praca w 4K, casualowe granie na 4k/60hz, streaming do Sh
To podzielę się opinią nt zestawu jaki kupiłem z listy w linku w pierwszym poście.
Jest super wydajny i cichy jak oczekiwałem.

Zwykła praca na kilku pulpitach, dużo zakładek, okien office, synchronizacja plików, Teamsy, muzyka w tle:
CPU - 45-48 stopni i wentylator na 250 RPM, obudowa na 500 RPM, na obudowie 33 dB - z odległości metra praktycznie nie słychać nic.
GPU 50 stopni i 0 RPM
Moc z monitorem, głośnikami, switchem itp 146W

W stresie - 470-500W, na obudowie 45 dB.
CPU 61-68 stopni, 530-630 RPM, obudowa 900 RPM
GPU 68-72 stopni, 2000 PM - i to już lekko słychać

Moc maksymalna 540 W (z monitorem, switchem, głośnikami itp)

Co do montażu, to pierwszy komp jaki składałem od 30 lat :)
Odpalił za pierwszym strzałem! Płyta wspierała Ryzen 7 5800X.
Chłodzenie mnie trochę zadziwiło, bo producent rekomenduje zrobić offset i przesunąć blok z pompą lekko odkrywając rdzeń. Tak ma być dla Ryzenów 5000.

Całość jest lekko OC ~4200 MHz:)) Pomiary mocy gniazdem elektrycznym smart, natężenia hałasu apką na telefonie.
W razie pytań, służę pomocą.


Pią 15 Paź 2021, 19:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.