laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:50



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 PC do programowania - max 8k 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 07 Paź 2021, 13:45
Posty: 2
Post PC do programowania - max 8k
Chcę zbudować PC do programowania, potrzebuję wszystkie komponenty POZA tymi, które mogę wyciągnąć ze starego (~2013) PC:
- kartą graficzną - mam obecnie Gigabyte Radeon R9 270X 2048MB 256bit WindForce 3X OC
- zasilaczem - Corsair RM 750x


Do czego ma służyć PC?
- w 95% do programowania (python, kilkanaście kontenerów Dockerowych, PyCharm/VS Code, Slack, Spotify, Przeglądarka), reszta to pewnie internety i jakieś okazjonalne granie w nic niewymagającego (stąd brak upgrade grafiki). Na codzień korzystam z dwóch monitorów WQHD Della 60hz. Bez podkręcania.

Budżet myślę ze max 7000-8000zł

Moja propozycja (koniecznie ryzen i x570, jak najmniej bajerów w stylu RGB, min 32gb RAM):

Noctua NH-D15 chromax.black 2x140mm
Fractal Design Define 7 Compact Czarna Solid
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Crucial 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black x2
AMD Ryzen 9 5950X
WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN850

I teraz pytania:

Czy warto brać 5950X czy jednak lepiej 5900x?
Czy warto teraz brać dysk z PCIE 4.0 czy jednak zostać przy 3.0?
Czy te RAM-y się nadadzą?
Czy stara karta nie stanowi problemu?
Czy ta Noctua rzeczywiście jest warta swojej ceny i ewentualnie czy dołączona do niej pasta się nada?

Z góry dziękuję za porady


Czw 07 Paź 2021, 14:35
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: PC do programowania - max 8k
1. Czy warto, no na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Posprawdzaj sobie, który procek będzie dla ciebie odpowiedni. Moim zdaniem, 5900X jest wystarczającym prockiem
2. nie, jeśli nie pracujesz na dużych plikach i ci mega zależy na transferach. tak to pcie 3.0 styknie bez problemu.
3. Tak, będą ok
4. Nie
5. Noctua bardzo dobre chłodzenie, i również dobra pasta. Tam powinno być nt-h1 czyli górna półka.

Pomyślałbym nad zmianą płyty na ROG - https://www.x-kom.pl/p/501589-plyta-glo ... aming.html jak lubie MSI tak muszę powiedzieć, że płyty na x570 kompletnie im nie wyszły.
Z noctua może być taki problem, że ci po prostu będą kolidować z ramami. A do tego Ryzen nie należy do nahchłodniejszych procków na świecie - zacząłbym się zastanawiać nad wodnym chłodzeniem, coś pokroju freezera 360


Czw 07 Paź 2021, 15:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 07 Paź 2021, 13:45
Posty: 2
Post Re: PC do programowania - max 8k
Dzieki za odpowiedzi.

1. Chodziło mi bardziej o stosunek ceny do jakości. Czy warto dopłacić ten 1000zł.
2. Nie pracuję ani nad RAW-ami, ani nad obróbką video więc nie.

Co do płyty jestem zaskoczony twoją odpowiedzią, bo robiąc wcześniej rozezanie na reddicie/youtube to właśnie ta płyta, którą wybrałem, była dość często polecaną płytą pod 570 i nawet chwaloną. Np. https://www.userbenchmark.com/PCBuilder/Custom/S0-M1348458vsS0-M?tab=MBD tutaj jest drugą, pod względem częstości wybieranych płyt w zestawach z 5900x. Ta którą poleciłeś widzę, że też jest dość wysoko w zestawach z 5950x.

Co do ramów, gdzieś czytałem, że są dość niskie więc wejdą pod wentylator, ewentualnie można go dać odrobinę wyżej.


Czw 07 Paź 2021, 15:44
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: PC do programowania - max 8k
Tu masz przykładową konfigurację PC.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Wto 12 Paź 2021, 09:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.