laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 10:25



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Komputer do grania i pracy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 09 Lis 2021, 17:46
Posty: 3
Post Komputer do grania i pracy
Witam,
swój ostatni komputer złożyłem jakoś w 2016 i przez to wypadłem trochę z obiegu. Chciałbym prosić Was o pomoc w doradzeniu, czy taki zestaw ma rację bytu. Posłuży on do grania jak i codziennej pracy. Domyślam się, że zasilacz przy ewentualnym ulepszeniu karty graficznej w przyszłości, będzie musiał być wymieniony, ale czy na ten moment spełni swoje zadanie? Dodam, że nie planuje bawić się w OC. Aktualny budżet bez karty graficznej - 5k. Jestem otwarty na propozycje zmian, tylko prosiłbym o ewentualne uzasadnienie - dodatkowa wiedza się przyda ;) Bardzo dziękuje za pomoc i rady.

Części, które zamierzam kupić:

cpu: Intel I9-10850K
chłodzenie: SilentiumPC Navis Evo ARGB 360
mobo: MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
ram: Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB, 4400MHz, CL18

Części z obecnego komputera. Oprócz karty graficznej, reszta została zakupiona na początku tego roku.

gpu: Asus GTX 1060 6gb strix oc
psu: Corsair cx 650m
dyski: 2x Samsung Sata SSD (250gb i 1tb)


Wto 09 Lis 2021, 18:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 09 Lis 2021, 17:46
Posty: 3
Post Re: Komputer do grania i pracy
Aktualizacja:

CPU: Intel Core i9-12900K
MOBO: Gigabyte Z690 AORUS ELITE DDR4
RAM: Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 2X8 GB, 4400MHz, CL 18
CHŁODZENIE: Gigabyte Aorus WaterForce 360


Wto 09 Lis 2021, 21:20
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Komputer do grania i pracy
Gdybym ja miał składać kompa na 12 gen, to szedłbym na całość i dał DDR5, zamiast brnąć w "starą" technologię. Ale zrobiłbym to dla typowego widzimi się. Tym bardziej, że jak już pakujesz i9, to widać, że chcesz mieć wszystko TOP :D (no i w sumie chłodzenie wszystko zdradza :P)

PSU na pewno będziesz musiał zmienić, bo i9 nie pobiera prądu, tylko go pożera. Także tutaj już bym na pewno nie brał półśrodków, tylko od razu topka - RMx ze sprawnością 93% https://www.x-kom.pl/p/412306-zasilacz- ... -gold.html

Jaki monitor pod to chcesz mieć? jaka obudowa?


Wto 16 Lis 2021, 15:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 09 Lis 2021, 17:46
Posty: 3
Post Re: Komputer do grania i pracy
Ogólnie sprawa trochę się zmieniła, tutaj nikt nie odpowiadał, więc nie dałem dalszej aktualizacji :D . W tym momencie wygląda to tak:

CPU: Intel Core I7-12700KF, 3.6GHz, 25 MB, BOX
RAM: Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16
MOBO: Gigabyte Z690 Aour Elite DDR4
CHŁODZENIE: Gigabyte Aorus WaterForce 360

Jeśli chodzi o DDR5, to sytuacja raczej zapowiada się tak jak z DDR4, pewnie dopiero za jakiś rok ta technologia będzie miała przełożenie w wydajności w grach. Dlatego zostaje przy DDR4. Z tego zestawu na bank zostaje płyta główna - dość bogata ilość portów USB, ogólnie spełnia moje oczekiwania. Co do RAMu, polecono mi żeby trzymać się wartości 3600mhz i niskich opóźnień przy tym CPU, więc raczej też zostaje. I teraz pytanie co do PSU - zmieniać czy zostawić, bo da rade? I chłodzenie, 280 spokojnie schłodzi I7-12700kf czy 360 jest koniecznością? Jeżeli chłodzenie miałoby zostać, to w takim razie prosiłbym o polecenie fajnej obudowy, bo do aktualnej nie da rady go zmieścić. Nie musi być bardzo droga, grunt żeby spełniała swoje zadanie.
Aktualnie posiadam monitor MSI MAG274R2 1920x1080 165hz.
Dzięki :mrgreen:


Wto 16 Lis 2021, 16:02
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Komputer do grania i pracy
Nawet gdybyś nie zamierzał robić OC, to i tak bym posadził na tę i7 360mm. Straszna lipa jest z tymi temperaturami 12 generacji, więc tutaj szkoda byłoby kupować 280, a potem zamieniać na 360.

RAM - tak, możesz zostać przy 3600 i iść w jak najniższe CL (chociaż nie wiem, czy będziesz się z tym chciał bawić, skoro OC nie planujesz, chyba że się coś zmieniło). Pod OC, tamte Vipery się fajnie sprawdzą, bo są na kościach b-die i w nich, spokojnie jesteś w stanie zrobić jakieś 3800 cl15.

PSU - póki masz 1060, możesz zostawić. RMXa bym zalecał dopiero wtedy, jak będziesz kupować mocniejszą grafę.

Buda - jak ja dobierałem budę do swojego setu, najważniejszym warunkiem było to, aby cena=jakość i aio 360 na topie. Tu bym polecał SG7V - https://www.x-kom.pl/p/546566-obudowa-d ... -argb.html

Jest mega przewiewna, ma filtry na froncie i topie i miejsca jest tyle, że na upartego w niej byś dwa kompy złożył :D Regnum RG6V jest bliźniaczą konstrukcją, także ją też możesz wziąć pod uwagę. W cenie mniej niż 500 zł, ciężko znaleźć pojemniejszą obudowę od spc.


Śro 17 Lis 2021, 09:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.