laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:53



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 ~4500zł do streamingu + dwa monitory 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Cze 2022, 10:56
Posty: 4
Post ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Tak jak w tytule, chciałbym streamować 720p60 przy płynnej rozgrywce ~120fps (league of Legends, cs go, genshin impact czy tam jakieś gry pokroju Detroit Become Human itp.) detale raczej i tak na niskich by mi wystarczały w ustawieniach gry (ale nie pogardzę lepszymi ustawieniami).
Często również lubię się bawić w robienie muzyki w programach pokroju FL Studio/ photoshop/ rendering(Lecz tak jak mówię chciałbym też móc grać w różne gry od czasu do czasu. Mniej czasu spędzam na grach niż tych innych czynnościach co wymieniłem). Również lubię oglądać na jednym monitorze film 1080p na YouTubie, a na drugim grać i też chciałbym żeby w miarę stabilne mieć te ~120fps, gdyż posiadam monitor 144hz, a dokładniej:

1) Monitor LG ULTRAGEAR 24' 144Hz 1080p

2) Monitor LG 22M45 21,5' 60Hz 1080p



Wstępnie złożyłem dwa zestawy i chciałbym poznać opinię czy ten składak dałby radę w tym o czym napisałem oraz który lepszy, czy może coś warto zamienić?



1)



Procesor: Intel Core i7-10700F

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6G

Płyta główna: Gigabyte B560M DS3H V2 lub Gigabyte Z590M?



2)



Procesor: Intel Core i5-12400f

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce RTX 3060 Eagle LHR 12GB

Płyta główna: Gigabyte B660M DS3H



Reszta podzespołów raczej taka sama może jedynie przy drugim zestawie wybrałbym kości z 3600MHz pod 12400f.



Ram: Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (2x8GB)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W

Obudowa: Cooler Master N300 (zależy mi by obudowa mogła mieć wbudowany napęd optyczny + wejścia były z przodu obudowy nie z góry itp. Jak to niektóre mają)

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 5 Dual Fan

Dysk SSD: Crucial MX500 1TB + 500GB (nie wliczone w cenę, bo już je mam w starym PC)



Jeszcze na oku mam i5-12600kf.



Głównie to wolę szybsze CPU niż mocniejsze GPU, więc bardziej przemawia do mnie zestaw nr 1 z i7, choć z drugiej strony zestaw nr 2 też wygląda na bardzo wydajny, choć myślę że grafika zbyt mocna dla tego procka i5? Ciężko mi zdecydować.

Chciałbym producentów z Kingstonem, Intelem, GeForce oraz z płytą główną od GIGABYTE zostać (ale nie tak, że innych nie biorę pod uwagę, po prostu mam zaufanie do tych co wymieniłem marek), gdyż mam zabytkowego kompa od tych samych producentów co wymieniłem, i nigdy nie miałem żadnych problemów przez ponad 8 lat.

Dziękuję za poświęcony czas oraz za pomoc!


Pon 27 Cze 2022, 11:02
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Nie wiem czy się mieścisz w budżecie z podzespołami, które podałeś. Ja mam taką propozycję https://www.x-kom.pl/lista/dwxesnslf

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 27 Cze 2022, 12:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Cze 2022, 10:56
Posty: 4
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Snowee24 napisał(a):
tapczan napisał(a):
Nie wiem czy się mieścisz w budżecie z podzespołami, które podałeś. Ja mam taką propozycję https://www.x-kom.pl/lista/dwxesnslf

jaja se robisz z tą 10 generacją? Daj Pan spokój. W tej kasie to już swobodnie można zbudować zestaw na 12 generacji i wydajnej karcie.
Moja propozycja ---> PC
W zakresie monitorów to postawiłbym na taką konfigurację;
1. LG 24GN650-B
144Hzowy 300nitowy panel IPS, obsługuje FreeSync Premium, pokrycie sRGB na poziomie 99%, ma certyfikat HDR10 i duże możliwości regulacji. Super sprawą jest również program LG - 45 dni ochrony na każdy piksel - jeśli w przeciągu 45 dni zauważysz jakąś wadę matrycy to LG bezproblemowo wymieni Ci monitor na nowy.
2. bierz taki sam rozmiar jak główny monitor >>Dell E2422HN
Podstawowy biurowy IPS z 3letnią gwarancją.


Znaczy monitory już posiadam, tak jak napisałem. W tytule podałem 2 monitory dlatego żeby wiadomo było, że ten zestaw pc będzie korzystał z dwóch monitorów. A w budżecie się mieszczę na spokojnie z pozostałymi podzespołami.
Cytuj:
gdyż posiadam monitor 144hz, a dokładniej:

1) Monitor LG ULTRAGEAR 24' 144Hz 1080p

2) Monitor LG 22M45 21,5' 60Hz 1080p


/edit
Oba zestawy podane posiadają dyski pamięci, których nie potrzebuje, gdyż posiadam już owe:
Cytuj:
Dysk SSD: Crucial MX500 1TB + 500GB (nie wliczone w cenę, bo już je mam w starym PC)

Fajnie, że ktoś próbuje pomoc i doceniam to, ale proszę o przeczytanie całego postu :)


Pon 27 Cze 2022, 13:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Co prawda cenę mi nieco przekracza ten zestaw, ale jednak podzespoły w mojej opinii są całkiem niezłe, bo masz tu i RTX'a 3060 i i7 i dobrą płytę na Z590 i szybkie pamięci, a także obudowę z miejscem na napęd i przyciskami na froncie:
https://www.x-kom.pl/lista/4yxtazy25
Cena się obniży do ~5000zł z kodem "PC-Master"


Pon 27 Cze 2022, 21:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Cze 2022, 10:56
Posty: 4
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Postanowiłem że zrezygnuje z napędu DVD na rzecz większej możliwości instalacji wentylatorów, polecacie jakąś obudowę z dobrym przewiewem i żeby miała wejścia usb'a z przodu bądź pod kątem 45stopni byle żeby nie znajdowały się od góry. Do tego zmieniłem płytę główną z B660M na B660 - większe zasilanie ma 8+2+1 myślę, że będzie bardzo dobrze teraz.
Co powiecie na Sharkoon M25-V?
//edit
Właśnie się dowiedziałem, że ten socket 1700 jest bardzo problematyczny przez to jak wygina procesor sami zobaczcie https://www.youtube.com/watch?v=Vkd_SWdSdIY, to nie jest normalne jak niby środek procesora ma się dobrze chłodzić przy takim wygięciu + po paru miesiącach już taki procesor zostanie wygięty... nawet nie wiem czy da radę te parę miesięcy, gdyż jak widziałem inny filmik jak gościu pokazuje, że na tym socketcie temperatura dochodzi do 100 C a jak montuje coś takiego Image to temperatura spada o 10-15C... i procesor leży gładko, prosto, nie jest wygięty, ani nic.. tylko też się bawić w to wszystko, zawsze jest strach z tym wkładaniem procesora, a tu jeszcze się bawić przy nim tymi śrubkami...


Pią 01 Lip 2022, 07:18
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
Deepcool MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F - jedyna opcja, którą kojarzę z USB na froncie i praktycznie całym frontem na meshu. Z tańszych opcji zostaje Ventum, ale tutaj USB jest od góry. Praktycznie większość obudów, które są przewiewne, USB ma na górze.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 05 Lip 2022, 07:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 27 Cze 2022, 10:56
Posty: 4
Post Re: ~4500zł do streamingu + dwa monitory
No, szukałem, szukałem i nie ma takich obudów niestety, jakie bym chciał, wybrałem irid 505 midi, ma od góry wejścia, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego, tak po za tym to chyba temat można zamknąć, gdyż części zostały już zamówione, wszystko części są takie jak pisałem, zobaczymy co z tym socket 1700 będzie... jedyne co to zasilacz wymieniłem na SeaSonic CORE Gold GC-650 (SSR-650LC), ciut silniejszy + z tego co slyszałem to seasonic jedna z najlepszych chyba firm jeśli chodzi o zasilacze, bo jednak tamten budżetowy, dużo opinii widziałem, że się wysypywał dosyć szybko + ta 3 letnia gwarancja tylko, gdy ten SeaSonic core ma aż 7 lat.
W sumie to jeszcze ostatnie pytanko mam (nie na temat) odnośnie pasty/termopadów na karcie graficznej, wymienić tam raczej nie można tej pasty i termopadów bo traci się gwarancje prawda? dopiero można to zrobić jak gwarancja się skończy? W sumie tak pytam bo np. na tym 3060 jest 3 lata gwarancji, więc przez 3 lata nie można wymieniać pasty, ale chyba w graficznej nie trzeba tak często wymieniać jak na procesorze, prawda?
Ostatnio wymieniłem pasty w 8 letnim komputerze pasta na procesorze była sucha aż się kruszyła... natomiast na graficznej po tylu latach nie było źle tzw. nie było aż tak sucha jak na procesorze, a nawet w miarę jeszcze była trochę gęsta, tak w paru procentach.


Wto 05 Lip 2022, 23:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.