laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:30



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Lis 2022, 16:32
Posty: 2
Post Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki
Cześć,
przychodzę do Was z zapytaniem odnośnie złożenia zestawu komputerowego pod program AutoCAD i czasem zagram w jakieś gierki jak cs:go, lol lub jakiś nowszy tytuł ( nie wykluczam).

Do obecnego zestawu posiadam już (jeżeli będą dobre części):
1) dysk Crucial MX500 500gb
2) zasilacz Cooler Master V550 V2 White 550W 80 Plus Gold.


Myślałem nad dobraniem:
- MOBO - B550 coś tego pokroju
- CPU - AMD Ryzen 5 - najlepiej z zintegrowaną grafika (dedykowaną dokupię za jakiś czas jak finanse pozwolą)
- Ram coś pod zestaw.
- obudowa - obojętne, najtańsza, nie zależy mi na bajerach i światełkach.

Czy polecicie coś pod moje wymagania?
Ceny ze średniej półki, jak trzeba będzie dołożyć aby program śmigał, to dołożę. Nie chodzi o to, że musi to być najnowszy procesor i karta graficzna za 5 tyś.

Z góry dzięki
Łukasz


Sob 19 Lis 2022, 16:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Lis 2022, 19:20
Posty: 1
Post Re: Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki
super temat


Sob 19 Lis 2022, 19:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki
Zasilacz nie jest za duży, ale w Gold'zie więc max co tu damy RTX'a 3060.
Propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/sdtcz3av2
Ewentualnie nieco mocniejszy procesor- z 10-cioma rdzeniami: Intel Core i5-12600KF
Można też zrezygnować z dysku SSD na PCIe, ale nie wiem czy warto, bo ten Twój ma tylko 512GB więc może lepiej go zostawić np. na gry, a 1TB dać pod system i CAD'a .


Sob 19 Lis 2022, 23:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 19 Lis 2022, 16:32
Posty: 2
Post Re: Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki
Blazer napisał(a):
Zasilacz nie jest za duży, ale w Gold'zie więc max co tu damy RTX'a 3060.
Propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/sdtcz3av2
Ewentualnie nieco mocniejszy procesor- z 10-cioma rdzeniami: Intel Core i5-12600KF
Można też zrezygnować z dysku SSD na PCIe, ale nie wiem czy warto, bo ten Twój ma tylko 512GB więc może lepiej go zostawić np. na gry, a 1TB dać pod system i CAD'a .



Dziękuję Ci za poświęcony czas!

Dostałem propozycje od handlowca x-kom'a na coś takiego:

1) procesor - AMD RYZEN 5 5600G (zintegrowana grafika na dosyć dobrym poziomie)
2) płyta głowna - Gigabyte B550 AORUS ELITE V2
3) ram G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aegis
4) dysk zostawiłbym crucial na chwilę obecnę, później zmiana na ssd na PCI, a ten zostałby jako malutki magazyn + na jakieś giereczki

Moje zapytanie jest takie, czy to jest dużo gorszy zestaw od zaproponowanego przez Ciebie? Kwotowo różnią się znacznie, a za zaoszczędzone pieniążki mógłbym wtedy szukać kartę graficzną.
Pytanie tylko czy taki zestaw poradzi sobie z CAD'em.

Dziękuje i pozdrawiam
Łukasz


Nie 20 Lis 2022, 15:30
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer stacjonarny pod CAD'a / gierki
W grach ten AMD nie błyszczy, różnica w cenie jest bo tu prawie połowę budżetu "zjada" karta graficzna- wszak jej cena to prawie 2000zł z 4900zł, w moim zestawie jest też 32GB ramu. Na plus zaliczyłbym również możliwość włożenia do zestawu z i5 nawet 16-sto rdzeniowego i7 (teoretycznie poszedłby tu i i9, ale przy założeniach że wymienisz kiedyś na i9 brałbym na start lepszą płytę).
Oczywiście zestaw zaproponowany przez X-kom jest OK, prawdą jest też że zintegrowana karta jest całkiem niezła w porównaniu z np. integrą Intela. Aktualna cena tego procesora również jest całkiem atrakcyjna.
Dałbym tu jedynie szybsze pamięci np.: ADATA 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 XPG Gammix D10
Tu masz jeszcze garść informacji o procesorze AMD: https://www.purepc.pl/test-procesora-am ... iami-zen-3


Nie 20 Lis 2022, 21:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.