laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 22:32



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Zestaw za 17k + do [GRY] i [PREMIERE PRO] 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 19 Lut 2023, 18:03
Posty: 1
Post Zestaw za 17k + do [GRY] i [PREMIERE PRO]
Witam. Od paru dni wyszukuje informacje o zestawach i zasięgam opinii gdzie tylko się da. To zestaw który mam na tą chwilę: https://www.x-kom.pl/lista/qk2zd9gyf

- Jaki jest Twój budżet na komputer? Miało być 15k ale wyszło jak widać prawie 18k, ale zamierzam dołożyć.
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? System ma być w zestawie.
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) Gry, Premiere Pro, 3 monitory w tym jeden 21:9.
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? Tak.
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? Nie.
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? W przyszłości na pewno wymienię RAM, kartę graficzną za parę lat możliwe że też, procesor w zależności czy ten będzie mi wystarczał czy nie.
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność Najważniejsza dla mnie będzie cicha praca komputera, stąd niektóre podzespoły są z tych droższych(GPU, zasilacz, SSD zamiast HDD), wydajność jest na 3 miejscu zaraz po ciszy i ciszy :D.
- Wymagania dodatkowe Potrzebna mi obudowa w której zmieści się Arctic Liquid Freezer II 420.

Co do obudowy nie mogę się zdecydować pomiędzy Lian Li Lancool III, a be quiet! Silent Base 802, Phanteks Eclipse G500A i jestem również otwarty na inne propozycje.

Jeszcze parę pytań:

1. Czy popełniłem jakieś karygodne błędy w tym zestawie?

2. Czy potrzebuję dodatkowych wentylatorów?

3. W internecie są sprzeczne informacje na temat tego czy da radę zmieścić to chłodzenie wodne w LLL III, czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z tym chłodzeniem i obudową?

4. Czy ktoś ma doświadczenie z montażem komputera w x-komie? Czy spełniają życzenia specjalne np. przełożenie I/O na dół obudowy w Lian Li Lancool III?

5. Jakieś inne uwagi?

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Nie 19 Lut 2023, 18:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 10 Maj 2023, 15:47
Posty: 7
Post Re: Zestaw za 17k + do [GRY] i [PREMIERE PRO]
Ja wziąłbym sobie psychiatrów za 15.000 w tym stadium. Może, jeszcze jest szansa na jakiś ratunek.
Za 18.000 jakbyś się uparł to małym motorkiem solo jesteś na mocy zobaczyć całą euro-azję, Azję i choćby daliki wschód łącznie z całymi Chinami.
A tak zobaczysz tylko 4000k pikseli na ekranie i za rok - jak Twój zestaw nabyty za 15-18k ląduje na allegro za 2000zł buhahaha!


Śro 10 Maj 2023, 17:59
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: Zestaw za 17k + do [GRY] i [PREMIERE PRO]
Tu masz lepszą grafikę => Zestaw PC

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Czw 11 Maj 2023, 08:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 10 Maj 2023, 15:47
Posty: 7
Post Re: Zestaw za 17k + do [GRY] i [PREMIERE PRO]
Zestaw poskładany na pałę, gołym okiem widać, że doktor jednak wymagany.
32GB RAM w sprzęcie za 17000zł? To, wypadkowa choroby głowy rozumiem?
A dyski cache nieobecne?
A, rozumiem, całość będziemy rzeźbić na super hiber NVME, szacun.
I, jak wydobyć z tego pełną moc?

Moim zdaniem brakuje:
- przede wszystkim SLI, no bo jak już się bawić to bawić się na serio a nie pół żartem
(wolałbym z deka dwie psedo gorsze karty ale dwie, choćby po 16GB każda, w sumie da to 32GB)
- dysku cache (na pliki TEMP systemu, zrzuty pamięci (pagefile) i wiele innych) zatem za te pieniążki płyta z 2 x M.2 NVME mile widziana
- pamięci RAM, 32GB to ja mam w starym Prooboku z 2015 roku (serio), moim zdaniem 128GB (4 x 32) to podstawa...
- dysk HDD o pojemności minimum 4TB na kopie zapasowe, instalki gier (lub BLURAY w to miejsce, choćby BLURAY)

Idiotyzmem jest:
- obudowa za 750zł, na serio doktor się kłania


Czw 11 Maj 2023, 11:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.