laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 22:01



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Proszę o pomoc Tracę nadzieję na uratowanie mojego komputera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 03 Lip 2023, 20:42
Posty: 2
Post Proszę o pomoc Tracę nadzieję na uratowanie mojego komputera
Na urodziny dostałem części do komputera i go złożyłem.
Procek : AMD Ryzen 5 4500 6-Core
Karta graficzna : Radeon RX 570 4GB
RAM : PNY XLR8 DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200 CL16
Od sierpnia wszystko było dobrze, ale miesiąc wcześniej nagle zaczęło mi wywalać blue screeny. Sprawdziłem i znalazłem źródło problemu była to jedna z kości RAM. Dobra wyciągnąłem korzystałem i grałem sobie dalej, aż do przedwczoraj. Grając w Fallout'a 4 dostałem potężną ścinkę, która zmusiła mnie do restartu komputera. Od tego momentu nie byłem wstanie odpalić fallouta na dłużej niż 1 godzinę a DOOM padał po ok. 10 minutach, szukałem wszelkich fix'ów, ale nic nie pomogło, więc wyczyściłem dysk do ustawień fabrycznych. Wszelkie komendy w konsoli takie jak sfc /scannow i inne nie pomagały. Podłączyłem inny dysk i nie jest to wina dysku(tak mi się wydaje), chociaż windows je naprawiał. Ostatnio nie otrzymuję blue screenów, chociaż gdy wyrzuca mnie z gry ekran robi się czarny i wyrzuca mnie do pulpitu, podczas tego zużycie karty graficznej skacze do 100%. Przeczyściłem komputer z kurzu, zrobiłem wszystkie aktualizacje Windowsa, i już padam, mam dość, proszę wręcz błagam o pomoc.


Pon 03 Lip 2023, 21:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Maj 2022, 12:23
Posty: 6
Post Re: Proszę o pomoc Tracę nadzieję na uratowanie mojego kompu
Być może zasilacz sobie nie radzi i wywala gry? Zazwyczaj zasilacz powoduje restart komputera, w przypadku zbyt mocnego obciążenia. To takie zabezpieczenie przed zepsuciem.
Pobierz darmowy program OCCT i odpal test obciążenia na zasilacz - zakładka Power. Ustaw na 30 minut i obserwuj. Jeżeli program się wykruszy i zrestartuje komputer, to raczej pewnym jest, że zasilacz do wymiany.


Wto 18 Lip 2023, 11:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 03 Lip 2023, 20:42
Posty: 2
Post Re: Proszę o pomoc Tracę nadzieję na uratowanie mojego kompu
Okazało się że problemem był RAM, z tego co udało mi się znaleźć i wywnioskować na podstawie informacji i opisów problemu przez innych okazało się (podkreślam ekspertem w tych sprawach nie jestem) nie był on kompatybilny z płytą główną/procesorem (podkreślam ponownie ekspertem nie jestem) i zwyczajnie się zepsuł (testowałem na drugim komputerze kostki i nadal nie działają)


Pią 28 Lip 2023, 04:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 98 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.