laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 20:27



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 nowy komputer + pytanie o monitor 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 09 Lip 2023, 13:20
Posty: 1
Post nowy komputer + pytanie o monitor
Cześć, w niedługim czasie mam zamiar zakupić nowy komputer (prawdopodobnie początek sierpnia) ponieważ mój aktualny z gtx 970 i i5-4460 ma coraz większe problemy z wydajnością i chcąc nie chcąc nie można na nim odpalić większości bardziej wymagających gier
złożyłem taki zestaw https://www.x-kom.pl/lista/saey7trbj kwota to max 12k ( może da rade trochę więcej)
docelowo celuje w dość mocny komputer bez jakichś większych zmian przez pare dobrych lat, będzie głównie wykorzystywany w graniu 2k (być może 4k), oglądaniu filmów, przechowywaniu plików, pracy
i miał bym parę pytań a propo tego zestawu
- przy większym obciążeniu ENDORFY Navis F240 ARGB 2x120mm da rade schłodzić i5-13600k czy temperatury były by wysokie ?
-czy i5-13600k nie będzie bottleneckiem dla Sapphire Radeon RX 7900 XTX PULSE GAMING OC 24GB GDDR6 ?
-nie jestem pewien co do obudowy ENDORFY Regnum 400 ARGB, czy większa miała by sens ? zależy mi na dobrym przepływie powietrza i by wszystkie komponenty weszły bez żadnego problemu, ale gdybym jednak został przy tej obudowie to czy fabryczne wentylatory dały by radę czy jednak lepiej wymienić na inne ?
-czy ramy Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black spokojnie da rade ustawić na 3600MHz w profilu xmp z MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI DDR4 czy trzeba będzie ustawiać ręcznie ?
-czy 1000w zasilacz wystarczy ?
-czy MSI MAG B760 TOMAHAWK WIFI DDR4 będzie wystarczająco dobrą płytą główną pod ten zestaw czy lepiej będzie dopłacić do lepszej?
mile widziane są propozycje zmiany komponentów aczkolwiek karta graficzna zapewne zostaje jaka jest ponieważ RT w RTX'ach nie za bardzo mnie interesuję a 24 gb VRAM'u w radeonie 7900xtx wydaje się być o wiele lepszą przyszłościową opcją niż np RTX 4080 który ma tylko 16gb VRAM'u
i a propo monitora to jaki byście polecali 26-28 cali 2k w kwocie 2-2.5k czy lepiej zastanowić się i kupić od razu monitor 4k ?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :mrgreen:


Nie 09 Lip 2023, 16:15
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 491
Post Re: nowy komputer + pytanie o monitor
Hejka, Navis wystarczająco schłodzi i5, tylko oc może się grzać bardziej, to wtedy lepiej dać wydajniejsze chłodzenie. i5-13600K jest wystarczający do xtx 7900, czy 4080 karty. Opcjonalnie możesz doinwestować do Ryzena 7 7800x 3d.
- Obudowa Regnum 400 jest dosyć kompaktowa. Większa gabarytami obudowa powinna być nieco chłodniejsza, chociaż ta co wybrałeś też jest w porządku.
ENDORFY Arx 700 ARGB
- Można ustawić ram na 3600Mhz do max 5333Mhz.
- Zasilacz 1000w wystarczy z zapasem. Zapewne dobre 750w by tu wystarczyło.
- Płyta jest ok. Ew możesz poszukać czegoś z lepszą integrą dźwięku.
- Zakup xtx-a 7900 jest opłacalny, bo jest tańszy od 3080-tki a wydajność obu kart jest podobna.
- Monitor do codziennego użytku lepiej brać UHD. QHD wybierają zapaleni gracze, bo mają więcej klatek bez obniżania rozdzielczości. 27-28" cali 4k@144Hz; Gigabyte M28U HDR KVM HDMI 2.1, lub alternatywnie bardziej pod gry 1440p prosty, lub zakrzywiony; ASUS ROG Strix XG27AQV, Samsung Odyssey G6


Wto 11 Lip 2023, 15:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 84 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.