laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 00:39



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Problem z dyskiem po rozkręceniu komputera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 25 Gru 2023, 19:55
Posty: 2
Post Problem z dyskiem po rozkręceniu komputera
Cześć wszystkim,
Mam problem z dyskiem - po inwentaryzacji kompa użycie dysku wynosi cały czas 100% , nie mogę otworzyć plików ani aplikacji na danym dysku ( tutaj jest to HDD)
Ale zacznijmy od początku.
W ubiegły piątek wymieniałem kilka rzeczy w kompie:
1) wymiana baterii bios - męczyło mnie ustawianie daty i godziny zawsze kiedy odłączałem kompa od prądu
2) wymontowanie napędu optycznego - nie potrzebowałem tego napędu , więc go wymontowałem z z zatoki 5,25 cala
3) wymiana pasty - tutaj nie trzeba się rozpisywać
4) dolanie płynu do AIO - musiałem dolać płynu oraz odpowietrzyć swoje AIO przez irytujące już dźwięki
5) klasycznie wyczyszczenie podzespołów z kurzu
Po zrobieniu tych czynności odpaliłem kompa normalnie jednak tutaj nie wykrywało mi sygnału z portu Display. Odłączyłem kompa , odczekałem trochę i ponownie wpiłąłem kartę graficzną do płyty wraz z ponownym podłączeniem kabelków z zasilacza do karty. Zadziałało.
Po uruchomieniu komputer wyświetlił mi następujące błędy ( załączam obrazek ). Dwa z nich zrobiłem w biosie poprzez ustawienie opcji "Ignore".
Posiadam trzy dyski : jeden SSD na M2 , zwyczajny SSD oraz HDD. Nie były one łączone w RAID. Są ustawione tak jak poniżej ( załączam kolejny obrazek ).
Obecnie samo włączanie i wyłączanie komputera zajmuję strasznie dużo czasu w porównaniu do tego co się działo przed rozłożeniem kompa.
Teraz co jakiś czas znika mi się partycja dysku HDD ( mam ich trzy i zaobserwowałem to na dwóch ). Przy próbie uruchomienia np. aplikacji Steam , która jest zainstalowana na partycji dysku HHD - pojawia mi się okienko Steam , gdzie następuje weryfikacja danych. Następnie przy próbie zamknięcia okna bądź też anulowania system się zawiesza lekko. A jeżeli już nastąpiła weryfikacja wyświetla mi się komunikat o potrzebnej uwadze , żeby zainstalować jakąś usługę do Steam.
Przed rozkręceniem kompa wszystko działo normalnie - dysk chodził jak trzeba , Steam się odpalał i obecnie się zastanawiam co się stało. Warto dodać , że komputer wcześniej uruchamiał się i gasł i ponownie startował i działał normalnie . Teraz wstaje za pierwszym razem , ale następuje długie wczytywanie systemu oraz nie raz próba naprawienia dysku G: ( HDD).
Co mogę zrobić , aby działało to wszystko jak należy? Próbowałem wyszukiwać rozwiązania/problemu w internecie na forach , ale nie widziałem tam nic przydatnego.
Załącznik:
blędy.jpg
blędy.jpg [ 283.1 KiB | Obejrzany 386 razy ]

Załącznik:
dyski.jpg
dyski.jpg [ 295.61 KiB | Obejrzany 386 razy ]


Załączniki:
dyski.jpg
dyski.jpg [ 295.61 KiB | Obejrzany 386 razy ]
Pon 25 Gru 2023, 20:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 25 Gru 2023, 19:55
Posty: 2
Post Re: Problem z dyskiem po rozkręceniu komputera
Problem rozwiązany.
Pomogła wymiana kabla SATA na nowy.
Temat do zamknięcia.


Pon 25 Gru 2023, 23:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 95 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.