laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 08:45



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 PC do pracy biurowej w 4K 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 23 Sie 2015, 12:19
Posty: 3
Post PC do pracy biurowej w 4K
Witam wszystkich forumowiczów,

piszę do Was ponieważ nie znam się na komputerach, a stary PC po dekadzie woła o wymianę.
Potrzebuję komputer do pracy biurowej, YT oraz czasem jakiś film. W gry niestety nie gram z powodu braku czasu. Zależy mi na ciszy, następnie wydajność a na końcu energooszczędność. Nie zależy mi na podświetleniach, szybach i innych gadżetach.
Do tego zestawu potrzebuję 1 monitor, najchętniej 4k 27 cali lub większy (stary mam 23 cale) i nie wiem jaki był by odpowiedniejszy, czy 27 czy większy. Tu zdaje się na waszą pomoc (dużo pracuję z wykresami). Fajnie jak by miał funkcje chroniące oczy oraz odświeżanie 100Hz. Nie potrzebuję funkcji PIVOT. Mam laptopa 15 cali jako drugi PC/ekran pomocniczy. Ze starego komputera nic nie zostaje.
Co do charakteru pracy często mam otwarte 20+ zakładek w chrome.
Komputer nie będzie rozbudowywany, dysk 1Tb w zupełności wystarczy.
Budżet powiedzmy ~5k, może być mniej. Komponenty nie najtańsze(najgorsze?), sprzęt ma pracować przez kolejne lata bez wymian podzespołów tak, żeby za kolejne 10 lat zmienić na nowy. Jeżeli warto do czegoś dołożyć to proszę Was śmiało piszcie, tak jak wspomniałem jestem laikiem w tej materii.

To chyba wszystko. Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem. Jestem do południa i po 22, także proszę o wyrozumiałość w temacie odpowiadania na ewentualne pytania.

Z góry dziękuję za Waszą fachową pomoc!

Pozdrawiam,
matts123.


Śro 21 Lut 2024, 12:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 10 Sty 2011, 14:33
Posty: 33
Miejscowość: Gębno
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Nie jestem ekspertem ale już od jakiegoś czasu używam właśnie tak komputer, ale troszkę inaczej bo do monitora podpinam laptopa. Rozwiązanie może nie idealne ale bardzo elastyczne. Jaką formę wybierzesz to już twoja decyzja ale zacznij od wyboru monitora. Jeżeli ma to być 4k i to musi być odpowiedni dla ciebie. Niestety sam musisz wybrać odpowiednią wielkość ekranu i jego kształt. Wielkość zależy od odległości ekranu od twoich oczy. Ja używam Samsunga 28 cali płaskiego. Zaokrąglone próbowałem ale dziwnie to wyglądało. Co ciekawe mniejsze ekrany od 27-28 cali bywają droższe. A te 32 calowe są dla mnie za duże. Musisz sam dobrać dla siebie coś odpowiedniego.
Jak już kupisz monitor to przemyśl rozwiązanie polegające na zakupie laptopa. To bardzo uniwersalne rozwiązanie. W domu używasz go jak zwykłego PC a jak potrzeba możesz przemieścić się z nim gdzieś poza biuro. Co wielkości i ceny to zazwyczaj największy wybór masz w sprzęcie 15,6 cali. Bez problemu kupisz coś z zwykłym ekranem FHD za 2500-3000 zł. Klawiatura i mysz to koszt 200-250 zł ja używam monitora Samsung UR55 za 999 zł i jestem z niego bardzo zadowolony (nie jest to rakieta). Z wszystkimi dodatkami powinieneś się zmieścić w 4 tyś zł.


Śro 21 Lut 2024, 20:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 23 Sie 2015, 12:19
Posty: 3
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Dziękuję za komentarz. Ekran płaski (zakrzywione totalnie mi nie pasują, 27 cali wydawał mi się adekwatny) wchodzi w grę. Czy do oglądania filmów w 4k potrzebna jest karta graficzna, czy sam procesor da radę to obsłużyć? Proszę nie śmiejcie się z tego pytania, bo jestem totalnym laikiem.
Proszę jednak o propozycję jednostki stacjonarnej. 8)


Czw 22 Lut 2024, 01:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 10 Sty 2011, 14:33
Posty: 33
Miejscowość: Gębno
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Nawet zintegrowana karta graficzna da sobie radę tylko w miarę nowa. Co ciekawe (robiłem przymiarki) stacjonarny komputer wcale nie jest dużo tańszy. Mówię o czymś z procesorem od i5 10 generacji.


Czw 22 Lut 2024, 23:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 23 Sie 2015, 12:19
Posty: 3
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Panie Jakubie ratuje mi pan skurę. Lapka dostanie mama, a dla mnie nowy + monitor. Dzięki za radę!
Życzę zdrowia i szczęścia:P
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam i z fartem:)


Pią 23 Lut 2024, 01:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 10 Sty 2011, 14:33
Posty: 33
Miejscowość: Gębno
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić czy wszystko będzie pasowało. No i kabel HDMI oraz łącze powinno być najlepiej 2.0.


Pią 23 Lut 2024, 07:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Lut 2024, 23:43
Posty: 1
Miejscowość: internet
Post Re: PC do pracy biurowej w 4K
Jeśli chodzi o monitor, rozmiar 27 cali lub większy jest dobrym wyborem, szczególnie jeśli pracujesz z wykresami. Monitor o rozdzielczości 4K zapewni ostre i klarowne obrazy, co będzie pomocne podczas pracy biurowej i oglądania filmów. Funkcje chroniące oczy, takie jak technologia redukcji światła niebieskiego, mogą zmniejszyć zmęczenie wzroku podczas długotrwałego korzystania z komputera.

Jeśli chodzi o ilość otwartych zakładek w przeglądarce, sugeruję zwiększenie ilości pamięci RAM, co zapewni płynniejsze działanie systemu nawet przy dużej liczbie otwartych stron.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na dysk twardy. Dysk SSD o pojemności 1TB zapewni szybkie uruchamianie systemu oraz aplikacji, a także wystarczającą przestrzeń na dane. Jest to szczególnie istotne, jeśli pracujesz z dużymi plikami multimedialnymi.


Czw 29 Lut 2024, 23:54
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 75 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.