laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 13:25



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Dell xps l502x vs Samsung RF511 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Cze 2012, 23:24
Posty: 5
Post Dell xps l502x vs Samsung RF511
Witam serdecznie,
od tygodnia przeszukuję internet w poszukiwaniu laptopa, w końcu zostały tylko 2 modele.
Dell xps l502x oraz Samsug RF511. Nie potrafię się zdecydować który z nich wybrać.
Komputer ma mieć 15 cali i służyć jako domowe centrum rozrywki. Chcę na nim słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać internet, ale też czasem grać w gry, jak wiedźmin 2 czy shogun 2. Generalnie wolałbym w xpsie i5- ze względu na to, że podobno mniej się grzeje, poza tym i7 nie jest mi potrzebny. Chciałbym też wydać do 3 tys. nie powyżej..
Oto rzekome wady i zalety komputerów:

xps l502x
+ świetne wykonanie
+ świetna matryca
+ super głośniki z subwooferem
+ nieprzeciętny w każdym calu

- podobno się dość mocno grzeje
- jeszcze mocniej hałasuje

Rf 511
+ cichszy
+ mniej się grzeje
+ smuklejszy
+ generalnie w miarę dobre wykonanie

- wolniejszy dysk twardy
- nie ma w nim nic specjalnego, ot, komputer

Samsung ma i5-2410M, czy taki procesor jest dużo słabszy od i5-2430m tudzież 2450m?
Czy hałas i temperatura della rzeczywiście są tak nieznośne? Czy wolniejszy dysk twardy znacznie opóźnia wszystkie procesy?
Jak długa jest gwarancja na te modele, kiedy wezmę jeden z nich na firmę? - poprzedni laptop kupiłem w x-komie i wtedy gwarancja nie została okrojona..

Jaki komputer byście wybrali i dlaczego?

Proszę o pomoc i pozdrawiam


Pon 04 Cze 2012, 23:46
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Różnica pomiędzy wymienionymi procesorami jest bardzo minimalna ponieważ wynika jedynie z różnicy w taktowaniu. Szybszy dysk twardy ma znaczenie w programach graficznych, które wykonują dużo operacji na plikach, lecz niestety ma też negatywny wpływ na kulturę pracy oraz osiągane temperatury. Notebooki posiadają 24-miesięczną gwarancję producenta w systemie door to door.
Powiedz proszę czy brałeś pod uwagę model od firmy Lenovo Y570?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 05 Cze 2012, 09:34
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Cze 2012, 23:24
Posty: 5
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Tak, ten model Lenovo był w trójce, którą wybrałem. Przeszkadzało mi trochę to, że nie ma usb 3.0 ale w zasadzie nie jest mi ono aż tak potrzebne. Wiem też że ma głośniki JBL, pewnie takie jak w xpsie, jednak już bez subwoofera. Ma trochę lepszą kartę grafiki bo GT555m, ale w zasadzie nie przewiduję aby do mych wymagań była ona niezbędna, zamiast gt540m.. W zasadzie do ostatniej chwili zastanawiałem się czy Lenovo będzie rywalem xpsa, czy też samsung.

Byłem dziś w markecie w poszukiwaniu della na wystawie, którego mógłbym dotknąć, posłuchać na nim muzyki etc.
Znalazłem wersję z i-7. Byłem zachwycony. Zobaczyłem 40 komputerów wystawionych na wystawie i żaden z nich nie mógł się równać l502x. Nie znalazłem tam niestety rf511 ani lenovo Y-570 aby porównać..
Co ciekawe, w wersji i-7 komputer delikatnie grzał, ale wiatrak w ogóle nie hałasował, był cichutki. Nie udało mi się co prawda w znaczący sposób obciążyć tam procesora, ale i tak na youtubie znalazłem bardzo negatywne nagranie, gdzie od razu po załączeniu wiatrak xpsa szalał jak niemądry. Nie wiem czego to jest kwestia, jestem ciekaw, czy użytkownicy xpsów z i-5 mają takie problemy czy też nie..

Więc tak, w zasadzie zastanawiam się też między Lenovo Y-570. Komputer ten ma dość specyficzne kolory obudowy, wygląda na solidny, ale nigdzie nie mogę znaleźć modelu na wystawie aby sprawdzić czy to nie złudzenie. Nie mam pojęcia jaki komputer będzie odpowiedni. :(


Wto 05 Cze 2012, 14:16
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Wybór jest trudny ponieważ wszystkie wymienione modele cieszą się bardzo dobrą opinią.
Zapraszamy do naszych salonów formowych w celu obejrzenia notebooków, na pewno pomoże to w podjęciu decyzji.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 05 Cze 2012, 15:57
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Cze 2012, 23:24
Posty: 5
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Pierwsze co zrobiłem to pojechałem do x-komu w Katowicach, tam niestety na wystawie nie było modeli laptopów, którymi jestem zainteresowany..


Wto 05 Cze 2012, 16:51
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Czy kontaktowałeś się z oddziałem przed przyjazdem w celu potwierdzenia dostępności notebooków?
Ze względu na dużą ilość modeli w naszej ofercie nie jest możliwe aby w każdym oddziale były wystawione wszystkie konfiguracje.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 06 Cze 2012, 08:15
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Cze 2012, 23:24
Posty: 5
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Pytałem om xpsy, powiedzieli że od dawna nie dostają, ale muszę spytać o lenovo :)


Śro 06 Cze 2012, 08:43
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Skontaktuj się proszę telefonicznie z oddziałem i powiedz, że jesteś zainteresowany jednym z tych modeli. Oddział przyjmie od Ciebie zamówienie i w takim wypadku będziesz miał możliwość obejrzenia notebooków na miejscu co na pewno pomoże w podjęciu decyzji. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 06 Cze 2012, 10:15
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 04 Cze 2012, 23:24
Posty: 5
Post Re: Dell xps l502x vs Samsung RF511
Super, dzięki za podpowiedź!
Dowiedziałem się wczoraj, że niedługo planowana jest premiera l521x xps..
Ciekaw jestem kiedy dokładnie i ile będzie kosztował..


Czw 07 Cze 2012, 15:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.