laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:32



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 
 TwinMos 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 17:07
Posty: 49
Post TwinMos
Witam,
mam problem z pamieciami jak w opisie
sa 2 - 512 MB ustawione standardowo na szynie 200 MHz
sprawdzalem je dzisiaj programem MemTest i przy teście nr #5 przy około 80% wyrzuca bardzo dużo błędów, kombinowałem już na wszelakie sposoby - 1 kość sprawdzałem z osobna, zamieniałem miejscami itd.. i ciągle to samo.. objawy są jeszcze np takie, że podczas uruchamiania windowsa zaraz po zniknięciu tego ekranu z paskiem postępu robi się czarny ekran i komp uruchamia się od nowa, lub grając np w gre wychodzi do windowsa..
Czy te błędy w programie MemTest są wynikiem uszkodzonych pamięci czy to powód czegoś innego..?? Miał ktoś podobny problem może..??
Dodam, że pamięci kupione tydzień temu mniej więcej.
Dzięki z góry za jakieś pomysły..


Sob 31 Gru 2005, 16:18
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Wsadz pamieci do innego kompa.
Powtorz testy.
Jezeli wyniki beda identyczne - pamiec walnieta.
Jesli bedzie smigac - bedziemy szukac dalej.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 31 Gru 2005, 16:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 17:07
Posty: 49
Post 
Sprawa wygląda dalej tak...
testowane MemTest'em dosowskim - makabryczna ilość błędów na obydwu kościach (tylko słyszałem, że ten dosowski nie jest za bardzo wyznacznikiem), natomiast windowsowskim - tak samo błędy na obu kościach..;/ i dalej..
pamięć od kumpla TwinMos tak samo - działa u mnie - nie ma błędów w ogóle! - zatem wina kompa odpada..
i jeszcze taka ciekawostka :-)
pamięci na napięciu standardowym 2.6v - komp uruchamia sie ponownie przed wejściem do windowsa, po zwiększeniu na 2,7 komp czasami wchodzi do windy, ale wychodzi z gier - no i błędów masa... oczywiście sprawdzane za pomocą wszelakich możliwości..
reasumując - wina pamięci..


Pon 02 Sty 2006, 01:21
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Jeżeli chodzi o memtesta to faktycznie ten dosowski nie bardzo moze byc wyznacznikiem, poniewaz ja mialem kiedys podobny problem komputer byl niestabilny zadnego 3m marka nie przychodzil o grach mozna bylo zapomniej w dosie kupa bledow w memtescie skonczylo sie to wymiana jednej kostki twinmosa, dodam ze osobno kostki pracowaly ok, po wymianie znowu to samo i ta sama procedura co wczesniej zamiana miejsc w slotach zmiana napiecia, timmingow i nic dalej to samo memtest pokazuje bledy 3d mark sie wywala. Pomogło dopiero ustawienie (w akcie desperacji) agresywnych timmingow i smiga mialem wtedy epoxa 8rda 3+ teraz mam msi neo 2 plat. i dalej mam te pamieci (chodza super) a pomimo tego ze komp byl caly czas na agresywnych timmingach memtest wywalał błędy ale tylko on reszta bez zarzutów.

_________________
Atari ;)


Pon 02 Sty 2006, 15:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 17:07
Posty: 49
Post 
no i reasumując może - wygląda to tak - timingi - 2,5.3.3.7 na 2.8v i nie ma bledow :roll: :?: :!:
moze to jakas dziwna parta kosci, ktore potrzebuja wyzszego napiecia..
jak zmienie zasilke - to poprobuje troszke z tym jeszcze.. moze to tez lezy po stronie zasilacza..


Pon 02 Sty 2006, 16:53
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Jeżeli odczytujesz napiecie w biosie to różnie to może być z tym napieciem mozliwe ze podaje za bios niskie, albo faktycznie wina zasilacza. Nf2 jest wybredne co do pamieci sprobuj pewnie w sklepie wymienią na inne. No i jeszcze jedno Abity nie bardzo lubią twinmosy.

_________________
Atari ;)


Pon 02 Sty 2006, 21:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 17:07
Posty: 49
Post 
Myślę, że profilaktycznie można by spróbować jeszcze raz wymienić i faktycznie słyszałem, że twinmos z abitem nie bardzo (dziwne rzeczy wychodzą) ale kumpel ma twinmosy i abita i wszystko śmiga - z reszta brałem od niego pamięć i też śmigało u mnie na 2.6v bez problemów - więc coś w tym musi być.


Pon 02 Sty 2006, 23:01
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Abity sa cholernie wybredne jesli chodzi o pamieci, zwlaszcza przy DUAL.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 02 Sty 2006, 23:37
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Sa problemy z Abitami i Twinosami (zwlaszcza 2x512). Kumpel tez mial podobny problem i zamienil 2x512 na jedna kosc 1024 i smiga bez klopotow. Moze wydajnosc jest ciut nizsza ale za to stabilnosc wzrosla.

_________________
w moderacji...


Wto 03 Sty 2006, 00:43
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
NO w sumie jedna kostka wprzypadku nf2 to tylko max 10% wydajnosci przy dobrych wiatrach wiec jezeli nie bedzie innego wyjscia

_________________
Atari ;)


Wto 03 Sty 2006, 06:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lis 2005, 16:27
Posty: 30
Miejscowość: Częstochowa
Post 
NF7-S głupieje przy jakimkolwiek zestawie 2x 512MB. Najprostsza metoda to po prostu zmiana biosu na jakiś z CPC Off - dużo biosów do pobrania tutaj.

_________________
IP35Pro, E6600 3300Mhz, 4GB HZ, X1950XTX, X-Fi F, T7K500 500GB, 215TW


Nie 08 Sty 2006, 15:34
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
To się zgadza, że przy tym modelu był/jest problem z dwukanałowością, zwłaszcza w przypadku Twinmosów.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 08 Sty 2006, 18:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.