laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 12:46



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Zapytanie o dyski 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post Zapytanie o dyski
Czy jakbym kupił dysk sata to czy jest przejściówka na ata a jeśli nie ma to co sądzicie o dysku i firmie maxtor.Wmawiają mi,że sie dość często psują.Miałem kiedyś i sie sypnął ale czy to prawda,że gorsze od caviarów czy seagate


Sob 07 Sty 2006, 12:30
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Są przejściowki.
Nie kupuj maxtora , weź Samsunga.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 07 Sty 2006, 16:09
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Są przejściowki.
Nie kupuj maxtora , weź Samsunga.


Dlaczego mam nie kupować maxtora.Miałem wszystkie i najdłużej mi właśnie maxtor wytrzymał.Ile może kosztować przejściówka z sata na ata.


Sob 07 Sty 2006, 16:40
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 28 Gru 2005, 15:15
Posty: 6
Post 
Maxtor juz nie istnieje :P
Kupuj samsunga jak stingerek radzi. No ewentualnie seagate 9 (ciężko mi polecać konkurencje seagatów)

_________________
Image


Sob 07 Sty 2006, 16:43
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Dexterxx napisał(a):
Maxtor juz nie istnieje :P
Kupuj samsunga jak stingerek radzi. No ewentualnie seagate 9 (ciężko mi polecać konkurencje seagatów)


Ee tam Maxtor nie istnieje... moze pod SATA nie sa najlepsze, ale pod ATA sa naprawde super. Ale zgodze sie, ze pod SATA najlepszy bedzie Samsung.

_________________
w moderacji...


Sob 07 Sty 2006, 17:24
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
No jescze seagate nie kupil maxtora i jeszce sa.A teraz mi powiedzcie czy jak mam plyte ata i kupie dysk sata czy jest taka przejsciówka i ile by mogła kosztować


Sob 07 Sty 2006, 17:41
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
TAka przejsciowka jest i nazywa sie SERIELL i jest dolaczana doplyt ABITA , osobno zeby kupic to chyab tylko allegro, ale nie musisz kupowac SATA to bez sensu :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 07 Sty 2006, 18:45
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Dobra już wiem jaki kupie dysk ale mam dylemat między firmami.Wiem,że seagate przejął maxtora ale powiem tak,że najdłużej mi wytrzymały dwa dyski właśnie maxtor i seagate a caviar mi własnie pada po gwarancji.Dlatego tu mam dylemat.I jeśli nie kupować maxtora to dlaczego-konkrety.Acha powiem że stary seagate 3,2 mam nadal


Nie 08 Sty 2006, 12:36
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Stingerek chyba Ci się coś pomyliło. Ta przejściówka działa w drugą stronę, dysk ATA można podłączyć do Serial ATA. W drugą stronę jest potrzebny kontroler SATA. Poza tym zdecydowanie Samsung - Maxtor powoli traci rynek i dlatego zostanie przejęty przez Seagate.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 08 Sty 2006, 17:56
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Miachał Świerczewski-ja wiem,że pewno pracujesz w sklepie i polecasz ten dysk, moja koleżanka miała i nie była zbyt zadowolona.Co do przejęcia to wiem bo czytam.Ale oprócz samsunga to który seagate czy caviar.Co do maxtorów to tak jak mówiłem najdłużej mi wytrzymał i stary 3 gigowy dysk właśnie seagate.Ja w waszym sklepie kupowałem karte graficzną i działa.Ja wiem,że w większości dyski mają gwarancje 3 lata.Tylko ktoś tu i nie tylko na tym forum napisał,że maxtory sie psują.Ja właśnie nie narzekałem na maxtory właśnie i seagaty.Mam caviara 80 gigowego(jeszcze), ale nie wiem jak długo wytrzyma.Tylko prosze jakieś konkrety o maxtorach jeśli sie psują.Co do rynku i klientów to sie zgadzam ale z psuciem czy ja wiem,że aż tak.


Nie 08 Sty 2006, 18:18
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Nasze doświadczenia co do awaryjności:

1. Samsung (najmniej awaryjny, wszystkie z nowych serii są godne polecenia).

2. Seagate - wypadają całkiem dobrze.

3. Caviar - duża awaryjność.

4. Maxtor - największa awaryjność :)

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 08 Sty 2006, 18:24
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Michał Świerczewski napisał(a):
Nasze doświadczenia co do awaryjności:

1. Samsung (najmniej awaryjny, wszystkie z nowych serii są godne polecenia).

2. Seagate - wypadają całkiem dobrze.

3. Caviar - duża awaryjność.

4. Maxtor - największa awaryjność :)
-dlaczego jest awaryjność bo co do caviarów sie zgadzam co do samsunga sie nie zgodze bo koleżanka wymieniała i to kilka razy aż wzięla nowy dysk.U mnie maxtor wytrzymał więcej niż caviar który mam.Acha samsung miał kłopoty z podłączeniem na każdym kompie z innym dyskiem.Coś dziwne to troche.Podobno jak sie poleca tylko coś jednego to chce sie wypchnąć(to słowa mojego kolegi)


Nie 08 Sty 2006, 18:42
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
W takim razie polecam Samsunga lub Seagate :-) WD i Maxtora też mamy na stanie zatem czemu mamy nie chcieć ich sprzedawać?:)

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 08 Sty 2006, 20:12
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
ale szkode ze nie macie seagate z 8 mb cachem 80 giga i pewno trzeba bedzie szukac gdzies indziej chyba ze sprowadzicie nie stac mnie na inny


Nie 08 Sty 2006, 20:34
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Nie mamy nie dlatego, że nie chcemy tylko ponieważ Seagate od dłuższego czasu nie produkuje dysku 80GB/8MB ATA.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 08 Sty 2006, 20:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.