laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 14:29



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Wszystko o Radeon 9550 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post Wszystko o Radeon 9550
GIGABYTE RADEON 9550 128mb 128bit hynix 4,0ns 250/400mhz
Czesc wszystkim oto temat poswiecony karcie graficznej ktora w swojej klasie potrafi czynic cuda, a za taka cene jest chyba najlepsza karta graficzna dostepna dla wszystkich. Dodawajcie opinie, nowinki, sposoby na to, aby ta karta była jeszcze lepsza i niech to forum pomoze innym posiadaczom tej karty wykorzystac w pełni jej mozliwosci , a ma ona ich naprawde sporo.
Na poczatku krotka charakterystyka:
Karta ta to nic innego jak 9600pro z zanizonym taktowaniem,wiec bez problemu przy standardowym chlodzeniu da sie wykrecic 325/400mhz powyzej tej wartosci nalezy zadbac o lepsze chlodzenie. Gdy juz zmienimy chłodzenie to zaczyna sie zabawa proponuje na poczatku zmiane biosu(UWAGA ZMIANA BIOSU NARUSZA WARUNKI GWARANCJI TAK SAMO JAK I ZMIANA CHLODZENIA NA RDZENIU NA PAMIECIACH Z TEGO CO WIEM TO CHYBA NIE) ja wgralem ten http://www.techpowerup.com/bios/Gigabyt ... 050215.bin
jak juz mamy to krecimy tylko czym?( najlepiej jak dla mnie to
ATI Tray Tools ale moze byc ATI TOOLS lub RIVA TUNER)na poczatku proponuje opcje Find Max Core i Find Max Mem ktora sama powoli sprawdzi jak wysoko pojdzie nasz karta. Powinniscie uzyskac cos na pograniczu dla rdzenia 425-450 a dla pamieci 525-550 pamieci pojda wyzej tylko trzeba zmienic tyming na taki jaki ma Sapphire.



Moj Radeon 9550 Gigabyte (Radiator na rdzeniu Zalman ZM-NB47J na pamiatkach Revoltec) po tych zabiegach zglasza sie jako 9600XT na RV-360 idzie na 450/550mhz po zmianie tymingu z Sapphire pamieci ida nawet na 600mhz ale podobno Gigabyte ma najlepszy tyming wiec zostalem przy standardowym.
Wyniki:
3dmark2003-3596pkt.
3dmark2005-1455pkt.
(I to w dodatku na AGP 4x bo tylko takie obsluguje moja plyta glowna jak zmienie plyte to zobaczymy)
nie sa to porazajace wyniki ale jak na karte za taka cene jest to naprawde sporo.

Zmiana Biosu:
UWAGA ROBISZ WSZYSTKO NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC.
Do tego bedzie nam potrzebny program Flashrom i dyskietka startowa no i troche szczescia.
Zgrywamy na dyskietke nasz standardowy bios z karty na wszelki wypadek jak by cos poszlo nie tak na ta sama dyskietke nagrywamy program flashrom i nasz nowy bios. Uruchamiamy ponownie komputer i w lini komend wpisujemy flashrom -p -f -sst 0 nazwa.bin gdzie nazwa to nazwa naszego nowego biosu.Po uslyszeniu melodyjki wyciagamy dyskietke i restartujemy kompa i jest nasz nowy Radeon 9600 prawie jak XT tylko z troche nizszym taktowaniem bo XT ma 500/600.


Do Wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!
Podzielcie sie swoja wiedza i doswiadczeniami z innymi i piszcie wszystko co wiecie na ten temat.
Pozdrawiam.
Ewentualne pytania: JaBzik@o2.pl

ok. zmiana sprzetu(na taki jak nizej) no i znowu zabawa z karta.
Zmienilem chlodzenie na gpu z Zalmana ZM-NB47J na Pentagram Freezona NP-40Cu na to wentylator Revoltec Air Guard 40x40 zmienilem tez tyming na ten z Hynix3,3 no i Vmod z 1,23V na 1,31V i oto rezultaty:
Karta śmiga na 530/610MHz

3dmark'01-13701pkt.
3dmark'03-4542pkt.
3dmark'05-2158pkt.

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Ostatnio edytowany przez Bzik Sob 29 Kwi 2006, 00:23, edytowano w sumie 2 razy



Sob 11 Lut 2006, 17:47
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Tja.... zmiana BIOS... jak ci karta padnie to sie usmiejesz jak nie bedzie mozna do niej wgrac BIOSu.
Pozatym mozesz powiedziec po co ci przez caly czas taka moc ?
Karta sie nie potrzebnie grzeje, zuzywa mnoswo energi ktora leci sobie w kosmos..
Ja napisalem FAQ na innym Forum..
Duzo prostszy sposob osiagniecia wyzszej wydajnosci, a na zyczenie pmoge podac kompletna instrukcje do Vmodów tej karty...

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 13 Lut 2006, 17:21
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
mi sie w vmody nie trzeba bawic mam taktowania takie jak w podpisie i wydajnosc poziomu fx 5700/ 9600pro/(xt to za malo) szkoda ryzykowac i tak na moga takich taktowan co niektorzy pozazdroscic :wink:
Pozdrawiam

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Pon 13 Lut 2006, 22:03
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Ja miałem po Vmodach 500/600 :)
I prawie 4K w 3Dm '03 :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 13 Lut 2006, 23:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.