laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:57



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Kingston czy TwinMOS? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Mar 2005, 17:39
Posty: 40
Miejscowość: Blachownia / Gliwice
Post 
czy kości Geil które są w ofercie x-koma dobrze się sprawują??

_________________
Lenovo T61p > T9300 > 4GB > 250GB > nVidia Quadro FX 570M, 256MB VRAM > Win XP Pro


Pią 19 Sie 2005, 22:51
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Taramis88 napisał(a):
czy kości Geil które są w ofercie x-koma dobrze się sprawują??

Nie czytałeś nigdy o Geil'ach? Bardzo fajne pamiątki. Wysoki OC, dobre timingi i wysokie MHz.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pią 19 Sie 2005, 23:09
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Taramis88 napisał(a):
czy kości Geil które są w ofercie x-koma dobrze się sprawują??


Są naprawdę świetne! zwłaszcza seria UltraX i jak za takie osiągi nie należą do najdroższych :)

_________________
w moderacji...


Sob 20 Sie 2005, 09:24
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
pamieci GEIL'a w sumie wszystkie mozna niezle krecic, przyczyniaja sie tutaj rowniez seryjnie montowane radiatory na tym kostkach (w formie calego bloku)...

ogolnie pamieci bardzo godne polecenia:)))

pozdrawiam

_________________
Image Image


Nie 21 Sie 2005, 20:57
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sty 2006, 14:23
Posty: 7
Miejscowość: Kłomnice
Post 
Witam na początku odniose się do probleów z twinmosami i innymi kościami w dual jak zauważylem wiekszość z was jeszcze tak jak i ja jest na platformie socket A nforce2 który jednak ma problemy z obsługą pamięci w dual na magistralach 200 i wyrzszych a szczególnie w przypadku 2x512 nie jest to regóła problemów może nie byc wcale :)
jeśli ktoś ma problemy z ustabilizowaniem systemu na magistralach 200 i wyrzyszych na platformie nforce2 polecam albo przełożyć pamięci do 1 banku, jednak dual praktycznie nie daje wiekszej wydajności na socket A albo wgrać jakiś modowany bios gdzie jest ustawione cpc=of 2T komp w 3Dmarkach bedzie uzyskiwał nieco mniejsze wyniki ale będzie za to bardziej stabilny i będzie można wyciągać wieksze fsb :) co do pamięci Geil są to pamięci jedne z najbardziej uznawanych w USA i nie tylko u nas szczególnym powodzeniem cieszą się Geil UltraX których starsze wersje były na słnnych kościach winbod bh5 na których średnio można uzyskac 250mhz przy 2 2 2 5 1T ale kruczek jest w tym że Geile lubią duże napięcia a szczególnie na winbod bh5 rzędu 3,2v w zwyrz niestety większość zwykłych płyt np taka ja moja obecnie nie oferuje takich napięć na pamięci max 2,8v dlatego zakupując pamięci firmy Geil i chcąc coś na nich pokręcić sugeruje pierw wyposażyć się w dobrą płytę np firmy DFI :D druga możliwość to zrobienie vmoda na pamięci :)

_________________
Barton 2500+@2420->1,65V->pent QVC100CU+
Gigabyte GA7n400S-L -> do wymiany
PATRIOT 2x512MB->max 250Mhz 3–8–4–4 2,7 V
Build by ATI -> 9700PRO -> max 400/700
Chieftec Dragon Big Tower BLUE
All powered by - > Chieftec HPC-360-202


Ostatnio edytowany przez Niedraznijmnie, Pon 23 Sty 2006, 14:29, edytowano w sumie 1 raz



Nie 22 Sty 2006, 13:04
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
Niedraznijmnie napisał(a):
Witam na początku odniose się do probleów z twinmosami i innymi kościami w dual jak zauważylem wiekszość z was jeszcze tak jak i ja jest na platformie socket A nforce2 który jednak ma problemy z obsługą pamięci w dual na magistralach 200 i wyrzszych a szczególnie w przypadku 2x512 nie jest to regóła problemów może nie byc wcale :)
jeśli ktoś ma problemy z ustabilizowaniem systemu na magistralach 200 i wyrzyszych na platformie nforce2 polecam albo przełożyć pamięci do 1 banku, jednak dual praktycznie nie daje wiekszej wydajności na socket A albo wgrać jakiś modowany bios gdzie jest ustawione cpc=of 2T komp w 3Dmarkach bedzie uzyskiwał nieco mniejsze wyniki ale będzie za to bardziej stabilny i będzie można wyciągać wieksze fsb :) co do pamięci Geil są to pamięci jedne z najbardziej uznawanych w USA i nie tylko u nas szczególnym powodzeniem cieszą się Geil UltraX których starsze wersje były na słnnych kościach winbod bh5 na których średnio można uzyskac 250mhz przy 2 2 2 5 1T ale kruczek jest w tym że Geile lubią duże napięcia a szczególnie na winbod bh5 rzędu 3,2v w zwyrz niestety większość zwykłych płyt np taka ja moja obecnie nie oferuje takich napięć na pamięci max 2,8v dlatego zakupując pamięci firmy Geil i chcąc coś na nich pokręcic sugeruje pierw wyposażyć sie w dobra płytę np firmy DFI :D druga możliwość to zrobienie vmoda na pamięci :)

no ja mam TwinMos'y 2*512 na kościach Mtec'a i w dualu na 200mhz smigaja aż miło patrzeć :wink: wracając do problemu TwinMosów w dualu na nForce 2 jeżeli na jednej pamieci kosci są TwinMosa a na drugiej Mtec'a problemy są niewykluczone jak pamietam chyba jeden forumowicz mial takowy problem :wink: najlepszym rozwiązaniem to miec pamieci tych samych firm czyli przykladowo jak ja TwinMos'y na kosciach Mtec'a
Pozdrawiam

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Pon 23 Sty 2006, 13:44
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sty 2006, 14:23
Posty: 7
Miejscowość: Kłomnice
Post 
Bardzo różnie to bywa z twinmosami często pamięci są remarkowane czyli
niezawsze pamięci na kostkach Mtec są prawdziwymi Mtec'ami :D można się spotkać z winbodami :D oczywiście że zgadzam się z tym że najlepiej kupić kości selekcjonowane do pracy w dual wtedy wystąpienie jakichkolwiek problemów z ich pracą jest dużo mniejsze ale są przypadki gdzie osoby kupowały pamięci selkcjonowane do duala i nie działały prawidłowo przedewszystkim na platformie nforce2 ale trzeba też wziąść pod uwagę że dużo zależy też od producentów płyt głównych także od możliwości jakie oferuje nam bios :wink: z mojego doświadczenia na płytch epoxa nforce2 świętej pamięci :D miałem 2x256mb 333ddr i ładnie chodziły na 420ddr tylko oczywiście na napięciu 3,2v gdy płyta mi padła niestety życie zmusiło mnie do zakupu obecnej płyty na której dual to tragedia komp wstawał na 200mhz i wyrzej ale wysypywał błedami w memteście w sp2004 w grach się wywalał stabilnośc dopiero udalo mi się uzyskać przekładając kości do jednego banku i gra gitara :D co się okazuje ze 512mb pamięci w czasch gier F.E.A.R NFS most wanted Quake 4 i innych nie pozwala się cieszyć płynnym graniem choć karta spełnia warunki gry w średnich detalach, zakupiłem pamięci PDP które są jeszcze mało popularne na rynku polskim ale cieszą sie uznaniem pod względem kompatybilności i bardzo małej awaryjności co się okazało problem w dual nie znikł a kości kupiłem jako selekcjonowane do pracy w dual i tutaj chcę podkresilić że większość problemów z poprawną pracą pamięci w dualu na nforce2 jest to że ludzie poprostu na mus muszą mieć tego duala który w przypadku tej platformy jest tak naprawdę chwytem marketingowym :wink:

_________________
Barton 2500+@2420->1,65V->pent QVC100CU+
Gigabyte GA7n400S-L -> do wymiany
PATRIOT 2x512MB->max 250Mhz 3–8–4–4 2,7 V
Build by ATI -> 9700PRO -> max 400/700
Chieftec Dragon Big Tower BLUE
All powered by - > Chieftec HPC-360-202


Ostatnio edytowany przez Niedraznijmnie, Wto 24 Sty 2006, 11:28, edytowano w sumie 1 raz



Pon 23 Sty 2006, 16:35
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 31 Lip 2005, 23:56
Posty: 87
Miejscowość: Ostrowy
Post 
Może wiecie na jakich kościach są najzwyklejsze GeILe 512Mb? Mam taki okaz w domu. Bardzo ładnie latają na 460 mhz 2,5-3-3-6 2,8V. Na 430 Mhz 2-3-3-5 też nieźle im idzie.


Pon 23 Sty 2006, 21:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Sty 2006, 14:23
Posty: 7
Miejscowość: Kłomnice
Post 
MultiL napisał(a):
Może wiecie na jakich kościach są najzwyklejsze GeILe 512Mb? Mam taki okaz w domu. Bardzo ładnie latają na 460 mhz 2,5-3-3-6 2,8V. Na 430 Mhz 2-3-3-5 też nieźle im idzie.


Jednoznacznej odpowiedzi nie ma :wink: mogą być na Infineon 5ns, Hynix D5, D43, Winbond New BH5\UTT (nowe) 8)

_________________
Barton 2500+@2420->1,65V->pent QVC100CU+
Gigabyte GA7n400S-L -> do wymiany
PATRIOT 2x512MB->max 250Mhz 3–8–4–4 2,7 V
Build by ATI -> 9700PRO -> max 400/700
Chieftec Dragon Big Tower BLUE
All powered by - > Chieftec HPC-360-202


Wto 24 Sty 2006, 11:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.