laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 18:48



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
 Problem z neo 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Problem z neo
Nie wiem, czy w dobrym dziale to umiescilem... jakby co to prosze o przeniesienie :)

W kazdym razie problem dotyczy neostrady. Od razu mowie, ze to nie problem u mnie, ja neo nie mam wiec nie bardzo sie w tym orientuje. Chodzi o to, ze osoba, ktora ma problem posiada zestaw instalacyjny z modemem f@st 800 i ma zainstalowana aplikacje TPsy. System to WinXP jednak bez zainstalowanych Service Packow.

Teraz odnosnie problemu - czesto zdarza sie, ze wieczorem strony po prostu nie laduja sie. Nie wszystkie, ale wiekszosc. GG dziala bez problemu, emule i inne tego typu aplikacje tez. Nie wiem, czy dobrze kombinuje ale moim zdaniem jest to problem z DNSem. A wydaje mi sie tak poniewaz, kiedy np. www.google.pl nie wchodzi, to kiedy w adres wpisuje adres 216.239.59.104, stronka wchodzi bez problemu.

Kwestia w tym, ze neo ma o ile dobrze mi sie wydaje wlaczony DHCP, ktory automatycznie przypisuje IP i DNS. Kiedy w ustawieniach, probowalem zmienic aby zamiast automatycznego przypisywania, wpisac recznie, nie zaakceptowalo to zmian. Nie wiem czy to jakies zabezpieczenie, czy ja cos zchrzanilem ;)

Jest jeszcze jedna sprawa. Nie mozna wlaczyc niektorych uslug, w tym ochrony systemowej. Kiedy probuje ja wlaczyc pojawia sie blad 1068. A przy wlaczaniu niektorych uslug, 1069...

Nie wiem czy to ma znaczenie i jak sobie z tym poradzic. Nie wiem tez, czy to, ze stronki nie chodza to wina DNSa... Moze ktos mial podobna sytuacje i bylby w stanie pomoc? Bylbym bardzo dzwieczny ;)

Pozdrawiam

_________________
w moderacji...


Pią 17 Mar 2006, 12:31
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Service Pack 2 + Zone Alram PRO + Spybot.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 17 Mar 2006, 13:03
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, ale do tego sam doszedlem. Liczylem na jakas bardziej konstruktywna odpowiedz... no, ale coz... thx

_________________
w moderacji...


Pią 17 Mar 2006, 16:40
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
no od czegos trzeba zaczac.
Przeciez nie bede sie ropisywal na temat zarazania kompa wszelkim badziewiem po 5 sekundach od polaczenia sie neostrady.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 17 Mar 2006, 19:21
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post 
Przedewszystkim wywal ten programik z TePSY i sam skonfiguruj połacznie z internetem - to oprogramowanie tylko niepotrzebnie spowalinie kompa.

Po drugie polecam Kerio Personal Firewall w wersji 2.1.5, nic lepszego nie jest potrzebne ... możesz pobrać ten programik ze strony http://www.kerio.tk

Pozdrawiam.

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Czw 23 Mar 2006, 15:45
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Paweł napisał(a):
Przedewszystkim wywal ten programik z TePSY i sam skonfiguruj połacznie z internetem - to oprogramowanie tylko niepotrzebnie spowalinie kompa.

Po drugie polecam Kerio Personal Firewall w wersji 2.1.5, nic lepszego nie jest potrzebne ... możesz pobrać ten programik ze strony http://www.kerio.tk

Pozdrawiam.


Dzieki Pawel, jakos sobie poradzilem z tym problemem, a problem nie jest u mnie wiec ja nikomu nie bede wywalal aplikacji TePsy, bo ta osoba sobie tego nie zyczy. Kerio sam uzywam, wiec tez jest zainstalowane, jeszcze ad-aware na wszelki wypadek ;) thx all i pozdr.

_________________
w moderacji...


Czw 23 Mar 2006, 23:16
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Wywalenie aplikacji tepsy pozwala odciazyc system , pozwala na utworzenie skrotu do polaczenia ADSL i polaczenie JEDNYM kliknieciem.
Moim zdaniem to lepsze rozwiazanie. Wiem bo mialem.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Śro 29 Mar 2006, 15:05
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Wywalenie aplikacji tepsy pozwala odciazyc system , pozwala na utworzenie skrotu do polaczenia ADSL i polaczenie JEDNYM kliknieciem.
Moim zdaniem to lepsze rozwiazanie. Wiem bo mialem.


Ludzie ja mam też tak jak Wy ale miałem chwilowo aplikacje tepsy i jakoś kompa mi nie zwolnił i nic sie nie wywaliło i modem sagem f@st 800 i jakoś wszystko działało.Mam akurat z ikonką adsl bo po co mam mieć w pasku jak mam 128 i nie mam dużo funkcji tylko poczta a wchodze przez outlooka.Dziwne że pare moich znajomych ma i też nie spowalnie im kompa.Może mają za dobre.Co do kerio to już nie ma pomocy technicznej.Jak dla mnie nod32 i sygate lub norton internet security 2006 plus adaware

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Czw 30 Mar 2006, 10:34
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.