laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 05 Maj 2024, 01:27



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Co wybrac ???? 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Ta plyta to kicha straszna. badziewie jakich malo.
Gigabyte nie moze tego shitu sprzedac normalnie wiec pozbywa sie tego zmuszajac do kupna ich plyt razem z dobrym prockiem.


Stingerek czy dla Ciebie wszystko jest kichą co nie nadaje się do podkręcania? :) Czy nie potrafisz zrozumieć, że 90% kupujących nie zamierza podkręcać?

Stingerek z chęcią się dowiem w jaki sposób to Gigabyte ZMUSZA do kupna ich płyt razem z prockiem? :)

_________________
michal@x-kom.pl


Sob 06 Maj 2006, 18:00
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Smog napisał(a):
128kb l2 w semp 3000+ to nie zamało
p.s sorki kacyk głowka boli oświeccie mnie :roll: :wink:
p.s nie no jak bedzie możliwość wzięcia ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 + SEMPRON 3000+ to ja biore :roll: :roll: :roll: ale pewnie tak nie bedzie to nie ma co :cry:


Ja nadal bym Ci proponował zmienić tylko grafikę w obecnym sprzęcie. Co prawda nie będziesz miał takiej frajdy jak przy zakupie nowej płyty i procka, jednak będzie to tańsze rozwiązanie, wydajnościowo wyjdzie prawie na to samo i od razu będziesz miał komputer na którym będzie dało się pograć w nowsze gry.

_________________
michal@x-kom.pl


Sob 06 Maj 2006, 18:05
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Bo z tego co wiem to dopadniecie sempa na 939 samego jest niemozliwe lub prawie niemozliwe.

Ja nie mowilem ze sie nie da na niej nic podkrecic ?
czy ja napisalem ze to slabiutka plyta bo sie nie da na niej podkrecac procka ?

Napisalem ze to kiszka straszna , z doswiadczenia wiem.
Wystarczy poczytac opinie na temat tej plyty na roznych forach.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 06 Maj 2006, 18:06
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Bo z tego co wiem to dopadniecie sempa na 939 samego jest niemozliwe lub prawie niemozliwe.

Ja nie mowilem ze sie nie da na niej nic podkrecic ?
czy ja napisalem ze to slabiutka plyta bo sie nie da na niej podkrecac procka ?

Napisalem ze to kiszka straszna , z doswiadczenia wiem.
Wystarczy poczytac opinie na temat tej plyty na roznych forach.


Hehe tym razem to Ty mnie złapałeś za słówko :). W takim razie źle wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi. Co do płyty nie będę się wdawał w dyskusję, jednak to nie Gigabyte decyduje o tym, że ich płyty są sprzedawane w komplecie z procesorami tylko dystrybutor.

_________________
michal@x-kom.pl


Sob 06 Maj 2006, 18:12
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Prawda, ale dziwnym trafem plyty sprzedawane razem z tym procesorem mają marną opinie ogolnie co do stabilnosci wyposazenia i awaryjnosci. Wiec dystrybutor , musi sie tego jakos pozbyc ( cos na zasadzie dodawania tandetnych filmow DVD do calkiem niekiepskich czasopism ).

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 06 Maj 2006, 18:16
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
Czyli ani to:
1.Procesor Sempron (Socket 754) AMD
2800+ (FSB400, 256KB) BOX 64bit
2.Płyta główna Socket 754 ASRock
K8NF4G-SATA2 (GeForce6100 VGA PCI-E SATA2)
ani to:
ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 + SEMPRON 3000+
Pytanie Michał do Ciebie jezeli bym sie naprawde uparł na zakup to mogłbym dostać tego ASRocka do Semprona 3000+ smigalbym sobie na integrze i z czasem kupił bym jakąs serie 7xxx :wink: ale to marzenie dostać ASRocka do Semprona 3000+ :cry:
Kusi mnie poprostu zmiana nie wiem czemu pewnie PCI-E wyzsza przepustowosc pamieci na nowszym chipsecie i lepsza wydajnosc aplikacji ale skoro mowicie ze nie ma to sensu...

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Sob 06 Maj 2006, 18:19
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
@ Smog - myśle że obie propozycje mają sens :)
Możesz kupić teraz mocniejszą karte na AGP i spokojnie grać w co chesz - bo jak mówiłeś grasz do 1024x768. Więc jakieś 6600GT albo x1600pro byłoby super. Ale wtedy musisz raczej pożegnać się z wydajniejszymi kartami w przyszłości.
Drugie rozwiązanie to inwestycja w nową technologie i szansa na dalszą rozbudowe a więc w sumie mniejsza strata - tylko że początkowo nie pograsz a o to ci w końcu chodzi.

Nie zazdroszcze konieczności wyboru. :wink:

Jeśli przewidujesz późniejszy przypływ gotówki i szanse na kupno lepszej karty pcie to lepszy cały nowy sprzęt, ale jak raczej nie będziesz później inwestował w kompa to lepiej kup mocną grafe do tego co masz, dołóż ramu i każda giera śmiga.
Nie masz przecież takiego słabego procka!
Z własnego doświadczenia dodam że zmieniałem platforme głównie ze względu na brak bardzo szybkich kart na AGP a więc zależało mi na zmianie technologii - co się opłaci w późniejszym czasie.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Sob 06 Maj 2006, 18:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Smog napisał(a):
Pytanie Michał do Ciebie jezeli bym sie naprawde uparł na zakup to mogłbym dostać tego ASRocka do Semprona 3000+ smigalbym sobie na integrze i z czasem kupił bym jakąs serie 7xxx :wink: ale to marzenie dostać ASRocka do Semprona 3000+ :cry:
Kusi mnie poprostu zmiana nie wiem czemu pewnie PCI-E wyzsza przepustowosc pamieci na nowszym chipsecie i lepsza wydajnosc aplikacji ale skoro mowicie ze nie ma to sensu...


Chętnie byśmy pomogli ale już tłumaczę w czym problem. Na zestaw dostajemy tylko 12 miesięcy gwarancji, zarówno na procesor jak i na płytę i dlatego nie ma możliwości rozbicia zestawu ponieważ płyta byłaby z 12-miesięczną gwarancją a my sprzedajemy z 36.

_________________
michal@x-kom.pl


Sob 06 Maj 2006, 18:27
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
heh w Ciągu 12 miesięcy pewnie będzie przesiadka na AM2 :wink:

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Sob 06 Maj 2006, 18:30
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 14:29
Posty: 72
Miejscowość: ok. Częstochowy
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Bo z tego co wiem to dopadniecie sempa na 939 samego jest niemozliwe lub prawie niemozliwe.

Ja nie mowilem ze sie nie da na niej nic podkrecic ?
czy ja napisalem ze to slabiutka plyta bo sie nie da na niej podkrecac procka ?

Napisalem ze to kiszka straszna , z doswiadczenia wiem.
Wystarczy poczytac opinie na temat tej plyty na roznych forach.


Hmm.. duzo wiedzy czerpiesz z forum.. roznych.. ale ludziska rozne dziwne rzeczy tam pisza czesto.. wiec ostroznie z powielaniem tych pogladow :D
A i troche sie to zdanie wyklucza: "z doswiadczenia wiem, wystarczy poczytac fora", Mam nadzieje ze to zestawienie slow to tylko przypadek :)

Dopadniecie sempa samego jest jak najbardziej mozliwe, ostatnio od goscia z Radomska za 340 mialem kupowac (oczywiscie nowka z gwara i fakturka) :)
W zestawie z ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 tez byl sprzedawany (obecnie niestety juz nie widzialem takiego zestawu).
W PCprojekt mozesz tez kupic Sempa ale musisz jeszcze dobrac dwie rzeczy np mobo i DVD.

Wracajac do mobo Gigabyta , nie jestem ich zwolennikiem, ale co by nie powiedziec sa tanie i dzialaja, niektorym to wystarcza do szczescia :)

_________________
  • Asus P5B Deluxe
  • C2D E6300
  • Corsair 1024MB DDR2 800MHz XMS2 Xtreme CL5
  • Galaxy 7900GS 256MB 256 bit Zalman 1,2ns
  • Seagate 160 GB SATA NCQ
  • Creative Inspire 5.1 T5900
  • Chieftec HPC-360-302 DF


Sob 06 Maj 2006, 18:35
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Te slowa to faktycznie przypadek , mialo zabrzmiec w ten sposob:
1 ) Z doswiadczenia wiem
2 ) wystarczy poczytac fora :)


Co do ceny, 340 zł to sporo jak za semprona , pomimo tego ze jest na s.939.
Za ta cene to mozna miec selekta semprona na 754 plus porzadne chlodzenie. Mysle ze dopuki ceny sempow na s.939 nie spadna w okolice 300zł to nie ma sensu....

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Sob 06 Maj 2006, 19:46
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 14:29
Posty: 72
Miejscowość: ok. Częstochowy
Post 
ceny sempow sa jakie sa :)
ale jesli doczekamy sie znaczacych obnizek to przypuszczam zakup tego modelu bedzie juz raczej bezsensowny.. gdyz w sprzedazy juz beda nowsze modele procesorow o korzystniejszym stosunku cena/wydajnosc.

Pewnie widziales schemat na ten rok wprowadzania nowych modeli procesorow AMD i Intela. W tym tempie to co rok modernizacja kompa :)

Heh a ludziska z kasy wyskocza.. bo uwazaja ze komp do neta i worda to musi by conajmniej FX albo dwurdzeniowiec no i grafa 7900GT bo sie Office nie odpali :D Znam wiele takich osob nie graja, nie obrabiaja grafiki.. tylko word, winamp i necik.. czasem im ktos z VOBISU jeszcze syf wepchnie :(

Sorry za offtop ale przeraza mnie ta naiwnosc..
Pozdro

_________________
  • Asus P5B Deluxe
  • C2D E6300
  • Corsair 1024MB DDR2 800MHz XMS2 Xtreme CL5
  • Galaxy 7900GS 256MB 256 bit Zalman 1,2ns
  • Seagate 160 GB SATA NCQ
  • Creative Inspire 5.1 T5900
  • Chieftec HPC-360-302 DF


Nie 07 Maj 2006, 11:30
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
OT jest dopuszczalny jesli wnosi sporo ciekawych rzeczy wtedy mozna wydzielic osobny watek. :)

BTW naiwnosci...
Czesto zadarza mi sie "odciagac" ludzi od zakupu sprzetu z Vobisowych ulotek , przykladowa konfiguracja za 4.5K zł:
- Celeron 3Ghz
- Plyta glowna ( jakas tam )
- 256 RAM Noname
- Dysk 120-160GB
GF FX 5500 256MB 64bit
- I zachwalane czytniki kart, monitory firmy HIghscreen i zasilacze naprawde marnej jakosci....
Niestety, jelenie znajda sie zawsze.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Nie 07 Maj 2006, 12:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.