laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 03:15



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Restartujący się komputer 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Jezeli o mnie chodzi to moge Ci powiedziec, ze typ PFC ma bardzo male znaczenie w zasilaczu. Ale wracajac do Logica. Nie wiem dlaczego tak faworyzujesz fortrona. Owszem, ma wiecej bebechow i moze jest ciezszy, ale Logic ma lepsze obciazenia linii i jest cichszy. Dla kogos kto nie kreci kompa tak, zeby sie zjaral wystarczy w zupelnosci. Ja na nim ciagne juz dwa lata i nie moge narzekac. Owszem, jak za mocna podkrece to owszem restartuje, ale rzadko sie to zdarza.

Ale co ja Ci bede mowil, przeciez Ty wszystki rozumy pozjadales i wiesz wszystko najlepiej. Nikt Ci nie podskoczy bo zaraz mu wyjedziesz z jakimis dywagacjami, wykresikami, tabelkami, zasypiesz go chaotycznym tekstem i bedziesz sie cieszyl.

Nie wiem jak innych ale mnie bardzo denerwuje zachowanie takie jak Twoje. Zachowujesz sie jakbys byl najmadrzejszy na swiecie a wszyscy inni sa malutcy i gadaja glupoty. Naprawde nie wszystko co piszesz jest prawda i pogodz sie z tym, ze czasami inni moga miec troszke racji...

Dobra ale nie chce Cie obrazac. Po prostu uwazaj czasem na swoj ton wypowiedzi. Tyle.

_________________
w moderacji...


Śro 26 Kwi 2006, 21:15
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Michajił napisał(a):

Ale co ja Ci bede mowil, przeciez Ty wszystki rozumy pozjadales i wiesz wszystko najlepiej. Nikt Ci nie podskoczy bo zaraz mu wyjedziesz z jakimis dywagacjami, wykresikami, tabelkami, zasypiesz go chaotycznym tekstem i bedziesz sie cieszyl.

Nie wiem jak innych ale mnie bardzo denerwuje zachowanie takie jak Twoje. Zachowujesz sie jakbys byl najmadrzejszy na swiecie a wszyscy inni sa malutcy i gadaja glupoty. Naprawde nie wszystko co piszesz jest prawda i pogodz sie z tym, ze czasami inni moga miec troszke racji...

Dobra ale nie chce Cie obrazac. Po prostu uwazaj czasem na swoj ton wypowiedzi. Tyle.


:D Ten uśmiech mówi wszystko!!! ale uważac teraz trzeba bo nadchodzi gwardia THG!!! :D

Co do zasilaczy!!! miałęm do niedawna No Name 400 i śmigał aż miło!!! wcześniej miałem również No Name i komp sie jakoś nie spalił!!! Tak naprawdę to większośc ludzi bierze to co w obudowie jest!!! I mimo, że są to takie chłamy jak mówicie to jakoś kompy masowo się nie palą!!! Przy zakupie kompa mnie osobiście nie było stac na dołożenie nawet 50zł do zasilacza!!!


Śro 26 Kwi 2006, 23:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Kwi 2006, 18:51
Posty: 11
Miejscowość: /dev/null
Post 
Masowo moze się nie palą, ale nigdy nie wiesz kiedy padnie na ciebie.
To tak jak z backupem danych, nie robisz go dopuki czegoś nie stracisz. A ludzie dzielą się na tych co backupy robią i tych co będa robić.


Czw 27 Kwi 2006, 09:30
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Cytuj:
Przy zakupie kompa mnie osobiście nie było stac na dołożenie nawet 50zł do zasilacza!!!

Kupujesz samochod za 3 500 000 zł płacąc gotówką, chcesz nim jeździć szybko i bezpiecznie , nie wierze że kupisz do niego opony ze szrotu za 50zł.
Jak kupisz daremne to pękną i sie zabijesz.


A z zasilaczami.... hmmm to jest jak z AIDS , mnie to nie dotyczy....
Musze zdobyc cyfraka i pokazac wam ile zostalo u mnie sprzetu spalonego przez zasilacze , i ile mam tych zasilaczy ( chyba z 6-7 sie jeszcze ostalo bo nie zdazylem wywalic jeszcze ).
Moze to wam przemówi do rozsądku. Że wiekszosc ludzi ma w kompie Codebomby czy inne ustrojstwa.
Taki zasilacz jak sie zjara ( niewazne jaka przyczyna bo kazdy moze sie spalic naawet ten za 1000zł ) i pociagnie za soba plyte, procka, grafe i cos jeszcze.
Potem taki klient przychodzi do sklepu gdzie kupowal kompa i chce skorzystac z gwarancji, owszem gwarancja jest ale tylko na zasilacz , dadza mu drugi identyczny , a sprzet ktory sie zjaral z zasilaczem klient musi sobie kupic sam i w ten sposob....

Cytuj:
Zawsze staramy się jak najlepiej doradzić
i w naszym interesie jest sprzedać jak najwięcej komponentów ponieważ wtedy więcej zarabiamy.


... sprzedawcy zarabiają kase.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Czw 27 Kwi 2006, 12:55
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
jak kupywałem swój komputer jak w podpisie w BiNO bo o X-komie nie widziałem zbytnio... mniejsza o to.
To zobaczyłem do takiej konfiguracji codegena 300W :shock: no to mowilem ze doplace 100zł i chce modecoma 350 gtf sprzedawca w BiNO zapewniał mnie ze bedzie działać... morał prosty chcieli sie pozbyc lichych zasilaczy ale co ja mialbym powiedziec jak bym teraz chcial kompa podkrecic na takim zasilaczu...
Pytanie moj kolega ostatnio kupywał komputer w X-komie ma takiego konfinga:
AMD 64 3000
Gigabyte K8NF jakos tak nf4 pci-x
2*512 twinmos
radeon x1600pro (12 potokow)
dwa dyski
nagrywarke dvd lg
stacje dyskietek
i ma w tej obudowie standardowy zasilacz mode com feel 350W
dobry to zasilacz :D :?:
Pozdrawiam

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Czw 27 Kwi 2006, 14:04
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Ten zasilacz kosztuje 40 zł, twoj zasilacz kosztuje ponad 100zł
jezeli sa tej samej mocy to powiedz mi dlaczego ty zaplaciles za swoj ponad 100zł a kolega 40zł ?
Dlatego ze zasilacz kolegi to masówka, to juz slynna nazwa FEEL dlatego ze po jakims czasie doskonale mozna wyczuc w pokoju smród spalenizny.

rozkrec swoj zasilacz i rozkrec kolegi zasilacz, albo chociaz wez oba do reki i zobacz sobie jaka jest roznica.
Ten FEEL to okrojona wersja , to namiastka zasilacza , to tak jakbys kupil samochod, bez szyb, drzwi, opon, polowy silnika, instalacji elektrycznej, itp.
Chcesz liste gównianych zasilaczy ?

MODECOM FEEL
CODEGEN
4 LIFE
V POWER
DEER
RUBIKON
PROCOMP
ULTRA-MEDIA
PLATIN-POWER
TRACER
LOGIC
MUSTANG
L&C
CWT
MEGABAJT
2N
IMPET
COLORSIT
ATON
POWER MAN
GEMBIRD
ENLIGHT
IBOX
SUNTEK
EVERPOWER
POWER COLOR
TASK
TAKE ME
ROPLA
FOUR STAR
LEVICOM
COBA
WIN
HEC
SILVER POWER

Ceny tych zasilaczy nie przekraczaja 50zł
Zauwazcie ze niektore maja moc nawet 350-400W co jest zupelną bzdura , ta moc jest tak samo wiarygodna jak napis 300W na glosnikach komputerowych o rozmiarze paczki fajek. czyli P.M.P.O - Potencjalna Moc Przed Odlotem.

Dlaczego zasilacz 350W porzadnej firmy wazy ponad 2KG, jest wypchany elektronika i zabezpieczeniami i kosztuje ponad 100zł ?
Bo jest bezpieczny i pewny.
Jesli ktos z was ma zasilacz wyzej wymienionej firmy to niech sprawdzi miernikiem napiecia czy sie wogole przy obciazeniu mieszcza w normie ATX.

Więcej nazw nie pamietam, wiekszosc lezy u mnie w pudle, zjarane wybebeszone. Czesc juz dawno na smieciach.
Te nazwy snia mi sie po nocach, kiedy ktos ma problemy z komputerem , komp sie zawiesza, resetuje, nie chce sie wlaczac to pierwsza rzecza na ktora poatrze jest zasilacz, nawet jesli nie on powoduje problem to zawsze eliminuje ryzyko spalenia komputera.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Czw 27 Kwi 2006, 14:46
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Cytuj:
Przy zakupie kompa mnie osobiście nie było stac na dołożenie nawet 50zł do zasilacza!!!

Kupujesz samochod za 3 500 000 zł płacąc gotówką, chcesz nim jeździć szybko i bezpiecznie , nie wierze że kupisz do niego opony ze szrotu za 50zł.
Jak kupisz daremne to pękną i sie zabijesz.




Stary...!!! Ja na kompa w momencie zakupu wydawałem 1200zł ciężko zarobionych pieniędzy!!! i tak jest w wielu przypadkach!!! i to po wielu oszczędnościach na innych komponentach!!! Więc mi nie mów coś o samochodach i AIDS i innych sprwach!!! Jak masz taki a nie inny budżet to z pustego i Salomon nie naleje!!!! Jak będzie mnie stać kupić fure za trzy i pół miliona zł(choć nie rozumiem a co chodzi z tą ceną, denominacja była) to na inne rzeczy też mnie będzie stać!!!! :?

pozdrawiam


Czw 27 Kwi 2006, 15:57
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
Arti on probował do Ciebie jakos dotrzeć po przez przykłady... :wink:
kupujesz piękne buty do kosza adasia za 400zł ktore ciezko zarobiles i żeby Ci one starczyly na długo bo nie zmienisz sobie po pol roku znowu butow za taka kwote to potrzebujesz do nich jakieś pasty do obuwia porzadnej zeby je konserwowac proste? :? :wink:

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Czw 27 Kwi 2006, 16:48
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Smog napisał(a):
Arti on probował do Ciebie jakos dotrzeć po przez przykłady... :wink:
kupujesz piękne buty do kosza adasia za 400zł ktore ciezko zarobiles i żeby Ci one starczyly na długo bo nie zmienisz sobie po pol roku znowu butow za taka kwote to potrzebujesz do nich jakieś pasty do obuwia porzadnej zeby je konserwowac proste? :? :wink:


Smog ja nie wiem kto tu czegos nie kapuje!!! Napisałem tylko że nie każdego stac na jakiekolwiek dokładanie do czegokolwiek!!! i darujcie sobie głupie przykłady o butach samochodach i inne tego typu!!! wiadomo że co markowy zasilacz to markowy ale jak już pisałem... nie każdego stac!!!! proste?!


Czw 27 Kwi 2006, 21:20
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Mnie tez nie stac, dlatego wolalem uszczuplic budzet na caly komputer i tak wykombinowac z cenami wszystkiego zeby mi wystarczylo na zasilacz, ba nawet najpierw przeznaczylem kase na zasilacz a dopiero potem na reszte kompa.
Komputer zaczyna sie wtyczka do kontaktu i pierwsze co jest po drodze do zasilacz i w tej kolejnosci nalezy kompletowac nowy zestaw oraz rozbudowywac juz istniejacy.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Czw 27 Kwi 2006, 22:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
No jasne że z technicznego i zdroworozsądkowego punktu widzenia Stingerek ma racje ale oczywiste też jest że jak ktoś ma bardzo ograniczony budżet to nie może tego przeskoczyć i tyle. Zresztą większość z tych kupujących liczy że jemu sie uda i nic się nie spali.

I tu najważniejsza jest edukacja laików! Zarówno po stronie wszelkich forów dyskusyjnych jak i sprzedawców w sklepach. On musi wiedzieć, co może się zdarzyć, ale to on - kupujący podejmuje ostatecznę decyzje. Co ma sprzedawca odmówić sprzedaży, jak klient nie weźmie lepszej zasiłki? Bez paranoi panowie!
Sklep po to jest by sprzedawał (i zarabiał - co chyba nie jest dziwne Stingerek?co?) to co klient sobie życzy doradzając jednocześnie i czasem wybierając mniejsze zło, czyli np lepszy pośród tych gorszych zasilaczy.

Powtarzam jeszcze raz - trzeba uświadamiać i edukować ale nie można na siłe wciskać komuś ani towaru w sklepie ani swoich racji (Stingerek to do ciebie).

Także panowie proponuje zejść z tonu, wrócić do rozmowy merytorycznej i związanej bezpośrednio z tematem tego topiku... :idea:

peace brothers :wink:

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pią 28 Kwi 2006, 05:29
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Moze nikt tego tak nie odebral ale to jest wlasnie uswiadamianie.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 28 Kwi 2006, 11:43
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Wreszcie znalazłem chwilę czasu aby odpowiedzieć na Wasze posty.

Może zacznijmy od głównego tematu. Pytanie do mojera: czy udało się już rozwiązać problem i czy wiadomo co było jego przyczyną?

THG_Stingerek napisał(a):
Mialem, nawet 3 sztuki wszystkie 3 leza w pudle... wyslac ci zdjecie ?
Ja z chęcią zobaczę te zdjęcia. Tak się składa, że awaryjność zasilaczy Logic 350W jest na poziomie niższym niż 2% czyli na 100 sprzedanych obudów góra przy 2 pojawiają się uszkodzenia zasilacza. Skąd te dane? Z naszej statystyki i statystyk dystrybutora.

THG_Stingerek napisał(a):
Inna sprawa ze ten zasilacz moze byc popostu za slaby do tego kompa.
Moim zdaniem na pewno nie jest za słaby. Do takiej konfiguracji, jeśli komputer nie będzie podkręcany zasilacz jest wystarczający do stabilnej i bezawaryjnej pracy. Inną sprawą jest to, że mógł ulec uszkodzeniu, co może się się też zdarzyć dużo droższym zasilaczom.

THG_Stingerek napisał(a):
Wystarczy go zwazyc, bo 350W zasilacz nie moze wazyc mniej niz 1.5KG bo jesli wazy mniej to znaczy ze jest oskuany z calej potrzebnej elektroniki
Elektronika? Kompletna bzdura, jeśli już coś to z radiatorów bo to one są najcięższe. Nie waga decyduje o jakości zasilacza! O tym decyduje jego konstrukcja, komponenty użyte do jego budowy oraz wykonanie. Twierdzenie, że im cięższy tym lepszy to zbyt duże uproszczenie.

THG_Stingerek napisał(a):
Czy masz jakąkolwiek wiedze z zakresu elektroniki ?
Jak widać z powyższego większą niż Ty :-)

THG_Stingerek napisał(a):
Do sprzetu za ponad 1500zł nikt przy zdrowych zmyslach nie wsadzi zasilacza za 40zł. Normalni ludzie wola dolozyc 100zł i kupic porzadny zasilacz a dluzej pocieszyc sie komputerem.
Logic będzie zasilaczem wystarczającym i godnym polecenia do komputerów o średniej konfiguracji. Dzięki cichej pracy pozwoli w miarę komfortowo używać komputera. Na poparcie mojej tezy podam link do archiwalnego materiału, w którym zasilacz Logic 350W nie wypada rewelacyjnie ale jak się okazuje dla średnio wymagających użytkowników jest jak najbardziej wystarczający:
http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... 50ATX.html
Niestety opisuje starszy model pozbawiony np. wtyczek zasilania SATA.

THG_Stingerek napisał(a):
To tak naprawde ciezko odradzic klientowi i wytlumaczyc ze wsadzajac byle co do obudowy moze sie z tym sprzetem pozegnac jak zasilacz bedzie mial jakis kaprys ?
Tak się składa, że my nie uważamy, że Logic to byle co. Po raz 100 powtarzam, nie jest to super zasilacz ale tania i godna polecenia konstrukcja! Poza tym jeśli Klient kupuje "mocniejszą" konfigurację staramy się doradzić jakiś naprawdę dobry zasilacz. Nie każdego jednak stać na Tagana. Dużo osób decyduje się w takich wypadkach np. na Chieftecka lub ModeComa, które wcale nie są rewelacyjne. Są jednak osoby, którym nie wybije się z głowy tego, że nie wystarczy im seryjnie montowany zasilacz.

THG_Stingerek napisał(a):
Ja jeszcze was nie krytykuje , zalecam jedynie konkretniejszy dobór zasilaczy, jednoczesnie chcialem zadac pytanie ktory zasilacz jest lepszy ?
Ten fortron wymieniony przeze mnie czy ten Logic ?
Powiedzcie szczerze.
W tym problem, że Ty uparcie obstajesz przy swoim. Gdybyś uważnie przeczytał to wiedziałbyś, że nie twierdzę, że Logic jest lepszy od Fortrona, cały czas piszę, że do w/w konfiguracji Logic będzie wystarczający! Pora otworzyć oczy i przestać atakować naszą firmę bo zależy nam na zadowoleniu Klientów.

THG_Stingerek napisał(a):
Wlasnie za takie postepowanie zostalem wywalony z roboty
Moim zdaniem wyleciałeś z pracy bo jesteś czasami po prostu niegrzeczny co można odczuć na forum.

THG_Stingerek napisał(a):
Tylko o który komputer ci chodzi ?
Bo tak sie sklada ze w domu stoją dwa ?
Niegrzeczny i "skromny" :-)

THG_canis_lupus napisał(a):
Pytanie do Ciebie Michał:
Jaki wpływ na stabilność pracy (napięć) zasilacza ma aktywne PFC, pasywne PFC i brak PFC?

THG_Stingerek napisał(a):
Oraz na bezpieczeństwo... ?
Stingerek wezwał posiłki jednak jak się okazało był to przysłowiowy gwóźdź do trumny :-) Chyba wrzucę Wasze wypowiedzi na forum THG aby pozostali Wasi forumowicze poczytali jakie głupoty i brednie wypisujcie. Zadaniem modułu PFC jest poprawa stosunku mocy czynnej do pozornej! Obecność układu PFC zatem zmniejsza zakłócenia wprowadzane przez zasilacz do sieci energetycznej. Po to został właśnie wprowadzony :) Układ PFC nie wpływa zatem na stabilność pracy oraz na bezpieczeństwo :-)

THG_Stingerek napisał(a):
komp sie zawiesza, resetuje, nie chce sie wlaczac to pierwsza rzecza na ktora poatrze jest zasilacz
Z tym muszę się zgodzić.

Szkoda Stingerek, że nie potrafisz pewnych rzeczy powiedzieć w bardziej uprzejmy sposób, przez to psujesz atmosferę na forum.

_________________
michal@x-kom.pl


Pon 01 Maj 2006, 13:49
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Nic dodac, nic ujac Michal... Nie chcialem sie juz w tym watku wypowiadac, bo niektorym naprawde nie da sie wytlumaczyc niektorych rzeczy. Ja moze jeszcze tylko dodam, ze w drozszych zasilaczach jest zwykle aktywny uklad PFC, ktory zajmuje wiecej miejsca i jest ciezszy, wiec i sam zasilacz nabiera na wadze i wydaje sie bardziej wypchany elektronika. Ale nie ma w zasadzie wiekszego znaczenia (dla uzytkownika) czy PFC jest aktywne czy pasywne...

_________________
w moderacji...


Pon 01 Maj 2006, 16:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Kwi 2006, 18:51
Posty: 11
Miejscowość: /dev/null
Post 
Cytuj:
Stingerek wezwał posiłki jednak jak się okazało był to przysłowiowy gwóźdź do trumny Smile Chyba wrzucę Wasze wypowiedzi na forum THG aby pozostali Wasi forumowicze poczytali jakie głupoty i brednie wypisujcie. Zadaniem modułu PFC jest poprawa stosunku mocy czynnej do pozornej! Obecność układu PFC zatem zmniejsza zakłócenia wprowadzane przez zasilacz do sieci energetycznej. Po to został właśnie wprowadzony Smile Układ PFC nie wpływa zatem na stabilność pracy oraz na bezpieczeństwo Smile


Sęk w tym ze ludze z THG ten wątek obserwują od jakiegoś czasu (stąd tez ja o nim wiem). Pytanie o PFC było pytaniem sprawdzającym. Wielu sprzedawców wciska kit ze jak jest PCF to zasilacz ma super stabilne napięcia, jest bezpieczny itp.

Cytuj:
Elektronika? Kompletna bzdura, jeśli już coś to z radiatorów bo to one są najcięższe. Nie waga decyduje o jakości zasilacza! O tym decyduje jego konstrukcja, komponenty użyte do jego budowy oraz wykonanie. Twierdzenie, że im cięższy tym lepszy to zbyt duże uproszczenie.


Radiatory sa zwykle aluminiowe (lekkie). Sam mam zasilacz Chieftec'a (360W DF) do którego w zasadzie nie ma jak palca wsadzić, bynajmniej nie przez radiatory. Są tam jakeś 2 dodatkowe (nie zagłębiałem się za co odpowiedzialne) płyki PCB z całą masą elementów. Po coś producent je tam umieścił...
Cytuj:
Cytuj:
THG_Stingerek napisał:
Czy masz jakąkolwiek wiedze z zakresu elektroniki ?

Jak widać z powyższego większą niż Ty

Nie widać.
Cytuj:
Ale nie ma w zasadzie wiekszego znaczenia (dla uzytkownika) czy PFC jest aktywne czy pasywne...

Dla usera nie ma wogóle znaczenia czy PFC jest czy go nie ma.


Śro 03 Maj 2006, 19:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.