laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 03:58



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Pomózcie Piotrkowi 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
THG_Stingerek kolega składał mojemu znajomemu komputer i zestawik dość dobry za cene do 1400 i okazało sie że najtaniej w bis na alej pokoju.Kiedyś był drogi a teraz pozwolić sobie na to nie mogą bo jest konkurencja duża.W tej chwili jak dla mnie niestety x-kom jest drogi.Fakt że sam kiedyś kupowałem ale był najtańszy.Zresztą klient ma prawo wybrać gdzie chce.

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Nie 13 Sie 2006, 13:22
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
GoodRam to sa NIEMARKOWE PAMIECI ? Oj... nieładnie...
A słyszeliście o GoodRam PRO ? To bardzo dobra i solidna firma.

A podaje linka do innych sklepów tylko dlatego że akurat mam je pod reka.
Nie chodzi mi o to ze mozna kupic ten sam przedmiot taniej, bo to oczywiste i kazdy porafi sobie poszukac kozystniejszej oferty. jednak "naciaganie" kogos na kingstony jest nie fair wedlug mnie.


My je sprzedajemy jako niemarkowe i to nasze prawo. Kingstony są moją propozycją ponieważ odsetek uszkodzonych pamięci jest mniejszy niż w przypadku GoodRamów i nie jest to żadne naciąganie - po prostu proponuję produkt droższy i moim zdaniem lepszy jakościowo.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 13 Sie 2006, 13:33
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Damian288 napisał(a):
Zresztą klient ma prawo wybrać gdzie chce.


Dokładnie :-) Podobnie jak sklep ma prawo do ustalenia cen w jakich będzie sprzedawał towary. Proszę jednak pamiętać o tym, że u nas wystarczy powiedzieć co jest gdzie i za ile - jesteśmy elastyczni i idziemy Klientom na rękę.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 13 Sie 2006, 13:36
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Michał napisał(a):
My je sprzedajemy jako niemarkowe i to nasze prawo. Kingstony są moją propozycją.

Tu sie zgodze.Ja sam mam stare sdramy kingstony i jeszcze mi sie nie zepsuły a komp ma troche lat.Wole dołożyć pare złotych i kupić dobre.Zresztą wszystko ma prawo sie popsuć i nie zawsze musi być wina sklepu

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Nie 13 Sie 2006, 14:23
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Cytuj:
Pamięć DDRAM2 Kingston 512MB 667MHz CL5 - 163 zł
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=10306
W tej chwili optymalny zakup ECONO. W przyszłości proponowałbym wymianę na 800Mhz o niższych timingach - na chwilę obecną są za drogie do takiego zestawu.

Karta graficzna PCI-E Gigabyte GF 7300GT 256MB 128bit - 366 zł
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=14384
Jest to karta z serii Turbo Force - jest o jakieś 10% bardziej wydajna od innych kart z serii 7300GT produkowanych wg referencji nVidii. Wydajnościowo wypada na poziomie 6600GT. Bardzo solidna, stabilna oraz bezawaryjna.

I tutaj pragne sie nie zgodzic.
Po pierwsze pamieci, moim zdaniem nie ma sensu doplacac mnostwa pieniedzy za kingstony, skoro rownie dobrze mozna kupic Goodramy, z wieczysta gwarancja. Różnica w zasadzie żadna, a w potfelu troche kasy zostanie. Linka podaje do Apollo bo co dziwne u was tych pamieci nie znalazłem.

Druga sprawa to karta graficzna, NIE WARTO teog szajsu kupować.
Taktowania 400/800 to jest MNIEJ NIZ W GF6600GT ktory jest w tej samej cenie. A na allegro mozna kupic taniej , w cenie nawet ponizej 300zł.
Wiec warto dołożyć do wersji choćby bez Zalmana te 60 zł.
Czyli Galaxy 7300GT 256MB 1.2ns - ktora robi jakies 12K punktow w 3dmarku 2003 , w przeciwienstwie do tego gigabyte'a który ledwo wyciagnie tam 8K.
Do tego Galaxy mozna zupelnie spokojnie wykrecic do wartosci 600/1700... bo tak kreci sie znakomita wiekszosc tych kart ktore ludzie pokupowali.

Ale żeś sie uwziął na tego Galaxy, sam mnie do niego przekonywałeś, też mi sie bardzo spodobał, lecz tym razem zmieniając procesor, płyte, grafike będe sobie cenił cisze i wydajnosć ale patrząc na to http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/GeFofrce7/Gigabyte_7300GT_7300GS.html nie ma na co narzekać 6600GT lepszy aż ledwo o 3-5 klatek nie zapominając że Cine Fx 4.0 ma lepszą przyszłość :lol: 8) , czyli wiadomo kupie Gigabyta :twisted: niby widziałem na allegro GALAXY 7300GT 500/1400MHZ 128MB 7300 GT 1.4ns za 340zł no ale wkońcu to allegro, ja wole mieć pod ręką wszystko pewnie i na miejscu :wink:
Pozdrawiam :D


Nie 13 Sie 2006, 16:07
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 22 Lip 2006, 16:32
Posty: 70
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Panie Miechale ! Zaproponowal mi pan obudowe

Obudowa ATX/BTX Logic B12 srebrna 350W - 170 zł
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=13598

Znalazlem obudowe tansza z 400 w
http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod ... _spl=&_ih=

oco chodzi ?


Nie 13 Sie 2006, 20:54
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Logic jest cichszy, pod względem napięć wypadają podobnie, mimo tego, że Logic to tylko 350W. Logic jest też mniej awaryjny, jeśli zestaw nie będzie podkręcany obie obudowy/zasilacze będą wystarczające.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 13 Sie 2006, 21:08
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
O ile do logica jakos moglibyscie mnie przekonac... o tyle do TRACERA za chiny ludowe :)
Obudowa spoko, zasilacz nie :) pewnie pisze tam TRACER 4LIFE 400W mocy nalepkowej...
Obudowa warta jakies 100zł.
Do pytajacego....
To ze ten zasilacz huczy to jedna sprawa
A to że czasem świeci i pachnie to druga sprawa
W takim wypadku faktycznie przyda sie 3 letnia gwarancja na procka...

Bo ten sprzet spokojnie wyciagnie jakies 250W-270W w stresie....


Jak chcesz brac obudowe to bez zasilacza !
Zobacz , dlaczego dobry zasilacz kosztuje tyle co obudowa z kiepskim zasilaczem ?

Temat szeroko opisywany na wielu forach internetowych o tematyce komputerowej.....
Wpisz w google Codegen 300W , Tracer 400W.... i tak dalej i tak dalej...

Jesli kolega dalej nie jest pewny co do wyboru zasilacza:
Polecam poczytac cokolwiek stad
Polecam również Ten artykuł

Spójrz jak wahaja sie napiecia zasilaczy BEZ OBCIAZENIA !


Kolejny bardzo ciekawy artykuł
Polecam dokladna lekture zanim sie zdecydujesz na kupno jakiegos zasilacza...

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Nie 13 Sie 2006, 22:01
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 22 Lip 2006, 16:32
Posty: 70
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Dobrze to jaki zasilacz proponujesz ?


Pon 14 Sie 2006, 09:17
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Zakładając że masz na obudowe, jakies 160zł... to pewnie bude bez zasilacza dostaniesz w cenie do 70zł.
Teraz koszt zasilacza, w sumie wszystko zależy od zasobności potrtfela , bo dobry zasilacz mozna kupic za 70-80zł albo za 1000zł:)
sadze ze ciebie interesuje raczej ta dolna granica :)
Wiec interesuja nas modele miedzy 350 a 400W.

Ten ModeCom 350W - 109zł
ten Fortron - 82zł
Tu masz obudowe z Fortronem 350W za 99zł

Myślę że jedna z tych trzech pozycji będzie odpowiednia.
Cokolwiek wybierzesz masz pewność że bedzie to porzadny sprzet...


[url=http://allegro.pl/item120758628_zasilacz_tracer_4life_400w_pfc_nowy_fv_gw_2lata.html]Zobacz sam jakim szajsem jest Tracer... no i w jakiej cenie :) pozatym jego głośność można porównać do suszarki :) natomiast wymienione powyżej zasilacze, posiadają TC (NoiseKiller ) czyli system regulacji obrotów wentylka w zależności od temperatury... ktory rzadko da sie uslyszec :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 14 Sie 2006, 10:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Sie 2006, 16:02
Posty: 25
Post Czy w x-komie mozna kupic obudowe bez zasilacza juz tam
Czy w x-komie mozna kupic obudowe bez zasilacza juz tam zamontowanego? aby pozniej dokupic odrebny zasilacz? jak tak to w jakiej cenie i jaką polecacie obudowe do 160 zł


Pon 14 Sie 2006, 11:15
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Pamietaj ze obudowa musi byc wykonana z dosc grubej blachy i BEZWZGLEDNIE musi sie TOBIE PODOBAC :)

A czy obudowa jest wykonana z porzadnej balchy to mozna sprawdzic po wadze, im cieższa tym lepsza.
Pamietaj ze obudowy z cienkiej blachy bez przenosic drgania napedow i wentylatorow, a jezeli jest źle spasowana to bedzie poprostu brzeczeć.
Wybierz taką która będzie dość cieżka, z duza iloscia miejsca wewnatrz.
tak zebys mial jakis oglad:
Jak bedzie tak wygladac to jej nie bierz blyszczaca cieniutka blacha wewnatrz.

Ma wygladac tak wewnatrz

Z reszta, im starsza i cieższa tym lepsza :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 14 Sie 2006, 11:22
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post Re: Czy w x-komie mozna kupic obudowe bez zasilacza juz tam
emaka napisał(a):
Czy w x-komie mozna kupic obudowe bez zasilacza juz tam zamontowanego? aby pozniej dokupic odrebny zasilacz? jak tak to w jakiej cenie i jaką polecacie obudowe do 160 zł


Każdą z obudów z naszej oferty można kupić w cenie pomniejszonej o cenę zasilacza:
Logic 350W -40 zł
Tracer -40 zł
ModeCom 350W - 50 zł

Aha Stingerku podałeś linka do tej aukcji:
http://allegro.pl/item119004585_galaxy_ ... _2ns_.html
a to przecież nie jest Zalman zatem wygląda na to, że w X-KOM-ie Galaxy najtaniej :-)

_________________
michal@x-kom.pl


Pon 14 Sie 2006, 15:04
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Zgadza sie ! Podalem wersje Zalmanowska ale 7600GS, niestety od dluzszego czasu sa trudno dostepne wersje Zalmanowskie 7300GT na Allegro (czyzby szly jak cieple buleczki ? )

I faktycznie , cene macie bardzo atrakcyjna, a jak z popytem na te karty u Was ?

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pon 14 Sie 2006, 17:59
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Zgadza sie ! Podalem wersje Zalmanowska ale 7600GS, niestety od dluzszego czasu sa trudno dostepne wersje Zalmanowskie 7300GT na Allegro (czyzby szly jak cieple buleczki ? )

I faktycznie , cene macie bardzo atrakcyjna, a jak z popytem na te karty u Was ?


Schodzą nieźle i co najważniejsze jak na razie się nie psują. Za czasów AGP była z tymi kartami tragedia - 50% wracało na serwis.

_________________
michal@x-kom.pl


Pon 14 Sie 2006, 19:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.